Internet a PC

Hru Super Mario zvládl nadšenec zdolat za méně než pět minut

Super Mario

21.4.2016 15:00 Super Mario je hra od společnosti Nintendo, u které v osmdesátých a devadesátých letech děti vysedávaly klidně i celé hodiny. Mladík vystupující pod přezdívkou Darbian ale ukázal, že se celý titul dá zdolat za méně než pět minut. Vytvořil tak nový světový rekord.

Poprvé se za méně než pět minut podařilo hru Super Mario dohrát už v polovině roku 2014 uživateli vystupujícímu pod přezdívkou Blubber. Ten tehdy prošel všechna kola a zachránil princeznu před drakem za pouhé čtyři minuty 57 sekund a 62 setin sekundy. [celá zpráva]

Z rekordu se Blubber mohl radovat více než rok. Jeho výkon byl totiž pokořen až v říjnu 2015, a to právě mladíkem, který si říká Darbian. Ten tehdy zvládl hru dohrát za čtyři minuty 57 sekund a 42 setin sekundy.

Ukázka ze hry Super Mario

FOTO: archív tvůrců

Svůj um tento nadšenec neustále zdokonaloval, až letos v dubnu vytvořil ten úplně nejlepší čas. Darbian zvládl titul Super Mario dohrát za čtyři minuty 57 sekund a 26 setin sekundy. Jak je tedy z řádků výše zřejmé, sám sebe porazil o pouhých pár setin sekundy – i tak je to ale nový světový rekord.

Jeho výkon přitom bylo možné sledovat on-line na internetu, aby jej nikdo nemohl nařknout z podvádění – záznam z akce si můžete prohlédnout na videu výše.

Čerstvý držitel nového světového rekordu však svůj um nepředvedl na originální televizní konzoli NES, pro kterou byla hra vydána poprvé v roce 1985. Místo toho použil emulátor. Darbianovi dopomohly k rychlému průchodu stejně jako dříve Blubberovi různé zkratky ve hře, nepoužíval tedy žádný dodatečný software, který by mu pomohl snížit jeho výsledný čas.

Speedrunning je fenomén

Tzv. speedrunning je v posledních letech velice oblíbená disciplína, při které se snaží hráči zdolat staré tituly v co nejkratším možném čase. Vedle Super Maria se snaží nadšenci dohrát co nejrychleji například také tituly Morrowind, Sonic, Doom či Legend of Zelda.

Speedrunningu propadl evidentně i Darbian. Ten se soustředí v posledních měsících výhradně na titul Super Mario, ve kterém dosahuje nejlepších výsledků. Není ale vyloučeno, že se mu v budoucnu podaří vytvořit nový světový rekord i v jiné starší hře. Už nyní pokukuje například po titulu World Of Illusion.

ort, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Adobe koupí softwarovou firmu Marketo za 4,75 miliardy dolarů

-

včera 14:56 Adobe Systems Inc. se dohodla na koupi producenta...

Tříoký fotoaparát toho umí hodně. V mobilu od Samsungu spolupracuje s umělou inteligencí

-

21.9. 14:32 Počet objektivů na zadní straně chytrých telefonů se...

Splníme pravidla EU do konce roku, slíbilo Airbnb

-

21.9. 13:32 Internetová společnost Airbnb zprostředkující...

Černá, stříbrná a bílá. GoPro odhalilo trio nových akčních kamer

-

21.9. 11:23 Video: Zaujmout sportovně naladěné uživatele se bude...

Předobjednávky dvou nových iPhonů odstartovaly. Na třetí si lidé počkají

-

21.9. 10:01 Video: V pátek oficiálně odstartovaly v tuzemských...

První mobil se začal prodávat před 35 lety. Vyrobila jej Motorola

-

21.9. 09:12 Přesně před 35 lety, 21. září 1983, se začal prodávat...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů