Žena

Sedm přírodních bojovníků proti alergii

obrazek

Pupen černého rybízu má obdobné účinky jako kortizon.

Profimedia.cz

27.4.2016 07:21 Alergie jsou doslova znakem naší doby. Dokonce už každý čtvrtý člověk má nějaké příznaky související s tímto civilizačním onemocněním. V zápase s nimi mohou pomoci byliny a výtažky z pupenů rostlin, které navíc dodávají tělu především vitamíny, hormony, enzymy a stopové prvky. Tím posilují i imunitní systém.

Nastoupené cestě je důležité důvěřovat, a hlavně vytrvat, protože se zpravidla jedná o dlouhodobou léčbu. Trvá řádově dva až tři roky, i když už po třech měsících se může projevit zmírnění příznaků tohoto vleklého a dost často celoživotního onemocnění.

Projevy alergie

Spektrum přímých i nepřímých projevů alergických reakcí je velmi široké. Podle druhu alergenu a napadeného místa v těle pak dochází k různým druhotným nemocem, jako jsou rýma, astma, kopřivka, otoky, ekzém, vyrážka, kýchání, kašel, škrábání v krku, svědění kůže na různých částech těla, slzení, pocit ucpaného nosu, oteklé rty a jazyk, ztráta čichu, hvízdavé dýchání apod.

Pokud se některý z příznaků ještě opakuje podle určitých období v roce, potom patříte k té velké množině lidí, která na alergii trpí. Podceňovat příznaky se nevyplácí, protože může dojít až k anafylaktickému šoku, který je provázený poruchami dýchání a krevního oběhu. Ale i ke ztrátě vědomí a ohrožení na životě.

1. Černý rybíz, pomocník číslo jedna

Pupen černého rybízu má obdobné účinky jako kortizon. Výtažek z pupenů značně stimuluje právě vyměšování hormonů z kůry nadledvinek. Je tudíž výborným protizánětlivým přípravkem. A nemá vedlejší účinky jako kortikoidy. Na druhou stranu ale neúčinkuje tak rychle.

„Účinky černého rybízu budou ještě vyšší u všech typů alergií, když se použijí i tzv. protihistaminové pupeny. Takhle označujeme pupeny buku lesního a břízy pýřité, které podpoří ledvinnou a jaterní drenáž. To jsou základní pupeny pro všechny druhy alergií, tyto účinné látky nezpůsobují ospalost a malátnost, nemají negativní vliv na metabolismus či krevní tlak. V případě, že vzniká alergie právě na břízu, nahrazuje se dubem, který má velmi pozitivní účinky na všechny sliznice v těle,“ říká bylinkářka Jarmila Podhorná.

2. Bříza pýřitá

Stimuluje jaterní funkce i činnost slinivky, detoxikuje organismus. Podporuje zdravý stav močové soustavy i kostí. Pro svou čisticí schopnost se považuje za přípravný prostředek k užívání dalších účinných látek.

3. Buk lesní

Pomáhá udržovat cévy čisté, posiluje činnost ledvin a jater. Podporuje zdravý stav a funkci kloubů. Rozpouští močový písek, je vhodný jako drenážní prostředek – obdobně jako bříza.

4. Měsíček lékařský účinkuje zevně i vnitřně

Tinktura z měsíčku pročišťuje játra, stejně jako výluh, který si můžeme připravit obdobně jako čaj a popíjet ho během dne. Ostatně pitný režim je při kožních projevech velmi důležitý. Výborná je i měsíčková mast, která snižuje kožní projevy a kůži zklidňuje.

5. Kalina tušalaj

Pomáhá organismu překonávat působení nepříznivých vnějších podnětů vyvolávajících u citlivých osob dušnost, sennou rýmu, lišejovité změny na kůži, zklidňuje plicní systém i křeče průdušinek při senné rýmě.

6. Penízovka odplísní organismus

Alergie projevující se na kůži je spojená se znečištěním jater, žlučníku, tlustého střeva. S kožními projevy pomáhá penízovka, která zlepšuje činnost slinivky, čistí pokožku a má silné antibakteriální působení.

7. Grep

Výrazně pomáhá v boji proti výskytu bakterií i virů, je vhodný pro dýchací trakt při nastuzení i při kloubních potížích, působí proti nežádoucím bakteriálním procesům v těle.

Jíl pročistí střeva

Při alergiích je důležitá i vnitřní očista, tedy pročištění střev, která zlepší kondici pokožky. K tomu nejlépe poslouží zelený jíl. Jeho účinky ještě můžeme podpořit i potíráním kůže lopuchovým olejem nebo čtyřkvětovou mastí s bezem.

Rady Jarmily Podhorné na dušnost a sennou rýmu
Současně užívat penízovku a grep ve formě tinktury. Po využití grepu vzít místo něj černý rybíz a pokračovat s užíváním s penízovkou. Po využití černého rybízu vzít na konec kalinu a doužívat vše do konce. Nutně se musí počítat s delší dobou, než byliny zapůsobí. Je také nutné dodržovat správný pitný režim a dodávat tělu dostatek vitamínů. Vůbec je potřeba v průběhu léčby vylepšit životní styl – stravování, pitný režim, pohyb, relaxaci, spánek.
Zdena Nováčková, Právo

nahoru

Žena:

Vášniví knihomolové na sociálních sítích

-

dnes 13:37 Vášniví milovníci literatury jsou tradičně považováni...

Jak nosit leopardí vzor, aniž by působil lacině a kýčovitě

-

dnes 11:10 Obrazem: Leopardí vzor patří mezi nejžhavější trendy...

6 věcí, které byste nikdy neměli probírat s kolegy

-

dnes 08:50 Práce tvoří poměrně velkou část našich životů, a proto...

Podzimní léčivky - nastal ideální čas pro jejich sběr

-

dnes 07:21 Ještě během babího léta roste řada užitečných bylinek....

Móda ze slavnostního předávání televizních cen Emmy

-

včera 12:56 Video: V úterý 18. září 2018 brzy ráno proběhlo v...

Nutriční specialistka Gabriela Peacock: Všechno je o rovnováze

-

včera 12:10 Obrazem: Kdysi ve světě vyhledávaná modelka Gabriela...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů