Krimi

Zdrogovaný řidič naboural při honičce policejní zátaras

obrazek

Zničené auto zdrogovaného řidiče

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

25.3.2016 11:46 Běžná silniční kontrola poblíž Prahy se v noci na pátek změnila ve zběsilou honičku. Policistům ujížděl 23letý řidič červeného peugeotu a jeho zběsilá jízda skončila až v obci Všenory, kde naboural do policejního zátarasu a zranil jednoho z policistů. Muž byl pod vlivem drog a neměl řidičský průkaz.

„Třiadvacetiletý řidič nezastavil při silniční kontrole, která byla součástí velikonoční dopravně bezpečnostní akce," sdělil Novinkám policejní mluvčí Pavel Truxa.

Mladík za volantem mířil pravděpodobně domů do Jíloviště, okolí proto velmi dobře znal. Policisty se snažil setřást na úzkých polních a lesních cestách, což se mu ale nepovedlo.

Do pronásledování se postupně zapojily další policejní hlídky. Jedna z nich vytvořila v obci Všenory na Praze západ zátaras. Do toho mladík naboural. Všichni policisté stihli z vozidla vyskočit, jednoho z nich ale zranily střepy. Při nehodě poškodil mladík nejen svůj a policejní vůz, ale také zaparkovaný citroen.

Zběsilou jízdu odneslo i policejní auto.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„Naše posádka s lékařem převezla zraněného policistu do jedné z pražských nemocnic, a to se zraněním nohy,“ řekl Novinkám šéf záchranné služby Trans Hospital PLUS Bořek Bulíček.

Policisté mladíka na místě zadrželi. Následně zjistili, že řídil pod vlivem drog a navíc bez řidičského oprávnění. „Škoda vzniklá na nabouraných vozidlech byla vyčíslena na 220 tisíc korun, z toho 150 tisíc korun na služebním vozidle policie,“ dodal Truxa.

jap, Novinky

nahoru

Krimi:

Dvě sedmnáctileté dívky v Praze zkopaly spolužačku a vláčely ji za vlasy

-

dnes 11:31 Dvě 17leté dívky zkopaly ve čtvrtek svoji spolužačku v...

Muž se vydal na lup taxíkem, odjel s nepořízenou

-

dnes 11:03 Kuriózním způsobem se pokusil o přepadení lupič v obci...

Mladík s křivým zubem přepadl v Brně dvanáctiletého chlapce

-

dnes 10:59 Velice nepříjemný zážitek má za sebou dvanáctiletý...

Řidič, který na Mělnicku zabil matku dvou dětí, byl opilý

-

dnes 10:26 Čtyřicetiletý řidič, který pravděpodobně zavinil 3....

Začátek nového soudu s Rathem: právní bitva, ale také velká neznámá

-

dnes 09:20 Návrhy na nové důkazy, námitky a právní spory chystají...

V Brně prasklo vodovodní potrubí, ulice zalila voda

-

dnes 08:42 V Kotlářské ulici v Brně v noci praskl hlavní vodovodní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby