AutoMoto

Ferrari, které shořelo, je opět živé

Ferrari 225E

21.3.2016 10:05 V květnu roku 1952 vyjelo na silnice z bran maranellské továrny Ferrari 225E s číslem podvozku 0178. Během let ale došlo k vážné nehodě, kdy auto shořelo. Po letech žalostného stavu je nyní opět provozuschopné a opět vyjelo z bran závodu.

Automobil to je vskutku krásný a má bohatou historii. Ta obsahuje mnoho majitelů, kde třeba hned v počátcích figuruje hrabě Antonio Sterzing, který společně se spolujezdcem Nino Rovellim vyrazil na slavný závod Mille Miglia. Ovšem bratr Bruno Sterzing s ním slavil úspěchy i na méně slavných tratích – třeba v závodě do vrchu Bolzano-Mendola, Coppa Intereuropa v Monze nebo Coppa della Toscana.

Ferrari 225E

FOTO: Ferrari

Ferrari 225E

FOTO: Ferrari

V sedmdesátých letech ale auto shořelo a v osmdesátých letech došlo k malému pokusu obnovení základu vozu. Ovšem byl stále v neprovozuschopném stavu. Teď je ale auto opět na silnici. Odborníci z Ferrari Classiche auto kompletně zrenovovali, což ovšem nebylo vůbec jednoduché.

Auto totiž nemělo žádnou dokumentaci, takže třeba interiér museli odborníci spíše odhadovat tak, aby dosáhli stejné výbavy. Používali k tomu historické fotografie a informace ze závodů. Do dvoutónového 225E se také vrátil repasovaný motor, který ve voze od požáru nebyl.

Ferrari 225E

FOTO: Ferrari

LL, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Fascinující podívaná: McLaren ukázal ruční výrobu svých aut

-

včera 17:27 Video: Britský McLaren zveřejnil video, které ukazuje...

Omlazené Audi TT je venku, najděte pět rozdílů

-

včera 13:48 Obrazem: Od první upoutávky na omlazené Audi TT...

Můj první Goodwood: Ten pravý sraz milovníků vůně spáleného benzínu

-

včera 11:38 Obrazem: Festival rychlosti v Goodwoodu je ohromujícím...

Jen chvíle nás dělí od představení vylepšeného Audi TT

-

včera 09:17 Oblíbené kupé Audi TT bude mít zanedlouho premiéru....

Bývalý jezdec F1 postavil šílenou motorku

-

včera 08:53 Video: Jméno Tarso Marquez si možná ještě pamatujete z...

Děláte je taky? Nejhorší zlozvyky při jízdě po dálnici

-

včera 07:49 Jízda po dálnici je obecně nejrychlejší a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů