Domácí

Bobošíková: Kony mne chtěla vyškrtnout z kandidátky

10.9.2004 10:44 Spor mezi Janou Bobošíkovou a Vladimírem Železným, kteří se v červnu dostali do Evropského parlamentu za hnutí Nezávislí, se vyostřil a přešel k osobním útokům. V roztržce figurují i partneři obou politiků. Bobošíková ve čtvrtek uvedla, že už před volbami zaznamenala varovný signál. Manželka Železného Konstancie ji prý chtěla vyškrtout z kandidátky.

"Manželka (Železného) Konstancie, která byla v roli velmi důležité, a sice v roli volební zmocněnkyně, což je takový v podstatě neomezený vládce nad kandidátkou, mě chtěla dva dny před volbami z kandidátky vyškrtnout," uvedla Bobošíková v Českém rozhlase.

Zopakovala, že se neotáčí zády k hnutí, za které byla zvolena. "Nyní je to hnutí Nezávislí Vladimíra Železného a k tomuto hnutí já se zády otáčím." Bobošíková včera také v BBC nevyloučila, že si založí vlastní stranu, v níž by mohli působit členové hnutí Nezávislí, kteří jsou nespokojeni s Železným či předsedou Františkem Zwyrtkem.

Železný už ve středu označil za důvod k rozchodu fakt, že Bobošíková zaměstnala svého manžela jako asistenta. "Nevidím v tom nic špatného. Tehdy doktor Železný nic podobného neříkal," brání se Bobošíková.

Železný včera naopak rezolutně odmítl slova, která ve čtvrtečním tisku zazněla i od manžela Bobošíkové: "Vyjádření pana Pavla Bobošíka, že moje žena Konstancie chtěla údajně dva dny před volbami do Evropského parlamentu vyhodit Janu Bobošíkovou z druhého místa kandidátky hnutí Nezávislí, a jeho další tvrzení (v Blesku), že jsem údajně chtěl, aby se Konstancie stala ministryní školství, jsou nepravdivá," řekl Železný Právu.

Železný: Bobošíková vymýšlí ptákoviny

"Směji se tomu já i manželka, netušil jsem, že je pan Bobošík takový hlupák. A mimochodem, pokud jde o jím zmíněné ministerstvo, raději bych svoji ženu viděl na postu ministryně obrany. Ona je totiž rozený generál," poznamenal Železný. Bobošík podle něj plní závažný úkol poškodit hnutí Nezávislí, a zejména ho oddělit od Železného. "Proto si vymýšlí ptákoviny," dodal europoslanec.

Bobošíková si však stojí za tím, že ji Konstancie z kandidátky chtěla vyškrtnout: "To je naprostá pravda, byla u toho řada mých kolegů," řekla na dotaz Práva.

Proč nechci podporovat nezávislé Železného?
Jana Bobošíková vysvětluje své rozhodnutí - čtěte zde

Bobošíková ani Zwyrtek nepovažují předvolební spojenectví za účelové, jak to tvrdí politici parlamentních stran. "Více účelové je spojení velkých politických stran v koalici, když si odporují v programu. To je účelové spojenectví. My jsme napadáni, že nemáme žádný program. My máme program, ale my jsme nezávislí," uvedl Zwyrtek.

Lukáš Bek, Jana Perglerová, Právo

nahoru

Domácí:

Že není kudy projet? To proto, že tak intenzivně stavíme, brání se Ťok kritice

-

dnes 15:32 Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) si v pondělí na...

Přes 20 tisíc lidí v Praze bude ve středu bez vody

-

dnes 11:45 Část Prahy včetně několika obcí za hranicí metropole...

Ministry obětované na oltář vlády s ČSSD chce Babiš udržet ve státní správě

-

dnes 11:15 Ministři za hnutí ANO, kteří budou muset uvolnit v...

Z dětského domova pryč v patnácti? Děti skončí na ulici, varuje sdružení

-

dnes 09:43 Děti v ústavní péči mají dovršením patnácti let šanci...

Filip: Nechci připustit, aby KSČM byla nostalgická

-

dnes 08:40 V sobotu si KSČM zvolila nové vedení. Do čela strany...

Ochlazení i bouřky. Počasí v tomto týdnu bude aprílové

-

dnes 08:04 Počasí přepisující v posledních dnech teplotní rekordy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby