Žena

ČOI kvůli špíně zavřela kuchyni největšího hotelu v Železné Rudě

10.9.2004 09:14 Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) ve čtvrtek zavřeli kvůli špíně provoz kuchyně hotelu Slavie v centru Železné Rudy, který patří k největším ve městě. Podle ředitele inspekce Václava Havlíka zjistili kontroloři v kuchyni takový hygienický nepořádek, že to hraničilo s ohrožením zdraví lidí.

"Okamžitě jsme zasáhli a majiteli hotelu zakázali dál v těchto podmínkách vařit," řekl v pátek Havlík.

Kuchyně denně vyprodukuje až 200 jídel. "Obklady na stěnách nebyly ani vidět pod vrstvou starého tuku, který se drolil do hrnců nad sporákem. Na některých místech po zdech byla dokonce i plíseň," popsal situaci Havlík.

Překvapení v kuchyni

Původně inspektoři přišli do hotelu zkontrolovat, zda nejsou šizeni zákazníci. "Namátkou se poté koukli do kuchyně a nevěřili vlastním očím," dodal Havlík. Majiteli hotelu hrozí za porušení zákona na ochranu zdraví lidu až miliónová pokuta.

"Dali jsme jim ultimátum do 48 hodin, aby odstranili nedostatky. Pokud nebudou náš zákaz respektovat, hrozí jim ještě tvrdší sankce," sdělil šéf ČOI.

"Uznávám, že v kuchyni byla špína. Nemáme digestoř, takže výpary se usazují na stěnách. Rekonstrukci kuchyně chystáme v listopadu. Přes noc jsme kuchyň vymalovali a dnes odpoledne chceme opět začít vařit," řekla v pátek vedoucí hotelu.

pab, Právo

nahoru

Žena:

Svatební inspirace na nadcházející sezónu

-

dnes 10:07 Obrazem: Chystáte letos svatbu a nemůžete se...

Poradna: Návraty dětí od prarodičů zpět domů nebývají jednoduché

-

dnes 08:44 Střet rodičovské a prarodičovské role patří mezi...

V ekologické posilovně lidé cvičením vyrábějí energii

-

dnes 07:19 Video: Nudí vás klasické lekce v posilovně? Chtěli...

Návštěvy potmě: Nevidomí přinášejí seniorům do života světlo

-

včera 14:46 Dva rozdílné světy, nevidomých a seniorů, kteří žijí v...

Invazivní meningokoková meningitida může zabít do 24 hodin

-

včera 11:23 Meningokoková infekce se zprvu může projevovat jako...

Čtyři recepty na netradiční špízy

-

včera 10:10 Obrazem: Hledáte rozmanitost chutí? Najdete ji na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby