Žena

ČOI kvůli špíně zavřela kuchyni největšího hotelu v Železné Rudě

10.9.2004 09:14 Inspektoři České obchodní inspekce (ČOI) ve čtvrtek zavřeli kvůli špíně provoz kuchyně hotelu Slavie v centru Železné Rudy, který patří k největším ve městě. Podle ředitele inspekce Václava Havlíka zjistili kontroloři v kuchyni takový hygienický nepořádek, že to hraničilo s ohrožením zdraví lidí.

"Okamžitě jsme zasáhli a majiteli hotelu zakázali dál v těchto podmínkách vařit," řekl v pátek Havlík.

Kuchyně denně vyprodukuje až 200 jídel. "Obklady na stěnách nebyly ani vidět pod vrstvou starého tuku, který se drolil do hrnců nad sporákem. Na některých místech po zdech byla dokonce i plíseň," popsal situaci Havlík.

Překvapení v kuchyni

Původně inspektoři přišli do hotelu zkontrolovat, zda nejsou šizeni zákazníci. "Namátkou se poté koukli do kuchyně a nevěřili vlastním očím," dodal Havlík. Majiteli hotelu hrozí za porušení zákona na ochranu zdraví lidu až miliónová pokuta.

"Dali jsme jim ultimátum do 48 hodin, aby odstranili nedostatky. Pokud nebudou náš zákaz respektovat, hrozí jim ještě tvrdší sankce," sdělil šéf ČOI.

"Uznávám, že v kuchyni byla špína. Nemáme digestoř, takže výpary se usazují na stěnách. Rekonstrukci kuchyně chystáme v listopadu. Přes noc jsme kuchyň vymalovali a dnes odpoledne chceme opět začít vařit," řekla v pátek vedoucí hotelu.

pab, Právo

nahoru

Žena:

Předvánoční čas jako jedno z nejrizikovějších období pro partnerské vztahy

-

dnes 08:42 Vánoce z pohledu partnerských hádek patří mezi...

Nové trendy v rehabilitaci po cévní mozkové příhodě

-

dnes 07:19 Mozková mrtvice ročně postihne až 30 tisíc Čechů....

Vánoční móda pro všechny

-

včera 13:05 Obrazem: Milujete atmosféru Vánoc a celý rok se...

Juraj Liška vyměnil ukázněné školství za dobrodružství a obchod se smaragdy

-

včera 12:08 Ještě před několika lety řídil nejvýznamnější...

Tipy na dárky pro aktivní sportovce

-

včera 10:52 Obrazem: Potěšit aktivního sportovce pod stromečkem...

Vánoce by měly být i o dobrých skutcích

-

včera 10:16 Vánočními dárky nemusíme potěšit jen své nejbližší....Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby