Krimi

Muž dostal podmínku za týrání zmizelé manželky

obrazek

Pavel Paur před senátem Okresního soudu v Lounech

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

29.2.2016 13:21 Podmíněný trest v délce dvou let s odkladem na tři roky uložil v pondělí Okresní soud v Lounech Pavlu Paurovi ze Slavětína na Lounsku za týrání manželky Jany Paurové. Ta před začátkem vyšetřování případu před třemi lety beze stopy zmizela. Jde již o druhý výrok soudu v tomto případu. Loni Paura osvobodil, ale odvolací krajský soud vrátil případ k novému projednání. Rozsudek není pravomocný, Paur si chce podat odvolání.

Týrání ženy se mělo uskutečňovat v letech 2012 až 2013 do doby, než Paurová 3. února 2013 zmizela. Podle soudu Paur opakovaně ženu slovně urážel a brutálně fyzicky napadal i v přítomnosti dětí. Jednou ji měl udeřit rukou tak silně, že upadla a rozbila si hlavu o topení.

KOMENTÁŘ DNE:
Islamofobie? Nerozumím - Postoj evropských levicových intelektuálů ke kritikům islámu komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Má ČSSD sílu na doživotního Babiše?

U soudu vystupovala řada svědků, kteří potvrdili, že žena měla po těle často modřiny. Na druhou stranu ale hodně jiných svědků uvádělo, že si je mohla způsobit sama, protože často a nadměrně pila alkohol.

Měla projevy ženy trpící domácím násilím, proto to naše oznámení.vedoucí sociálního odboru

Loni v lednu soud Paura osvobodil, podle odvolacího soudu měl ale vyslechnout ještě další svědky. Zástupkyně intervenčního centra pro týrané osoby i vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Louny u soudu řekly, že Paurová působila jako týraná žena. Dokonce se řešilo i její náhradní bydlení, bylo nabízeno místo v azylovém domě. Paurová ale prý bez všech čtyř svých dětí nechtěla z domu odejít.

Kde je týraná manželka?

Předseda senátu Petr Šilhan v odůvodnění řekl, že sice neexistuje přímý důkaz, který by potvrzoval týrání Paurové, ale je celý řetězec nepřímých důkazů. Za klíčové označil soud nová svědectví, zejména výpovědi sociálních pracovnic, které s rodinou pracovaly již od roku 2008. „Soud dospěl k názoru, že má ucelený řetěz nepřímých důkazů, proto uznal obžalovaného vinným,“ řekl soudce Šilhan.

Podezření na týrání Paurové oznámil policii právě sociální odbor radnice. „Měla projevy ženy trpící domácím násilím, proto to naše oznámení,“ řekla v pondělí u soudu vedoucí sociálního odboru lounské radnice Iva Vildová. Podle ní ji také viděla, když měla šrám na čele a říkala, jak ji manžel hodil na zeď. Paurová prý nezapírala, že alkohol pila.

Paur týrání ženy u soudu po celou dobu odmítal. „To, že jsem jí ubližoval, to není pravda,“ uvedl. Jinak se ale u soudu choval velmi tiše a výpovědi svědků nijak nekomentoval.

Policie po Paurové, zmizelé před třemi lety, stále pátrá. Kriminalisté pracují se čtyřmi verzemi, co se s Paurovou mohlo stát. Jednou z verzí je nešťastná náhoda, další možností je sebevražda. Nemohou vyloučit, že se stala obětí nějakého trestného činu a poslední verzí je, že stále někde žije.

Aleš Pelikán, Právo

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

včera 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

včera 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

včera 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při...

Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie

-

včera 13:17 Video: Doslova hazardérský kousek předvedla v pátek...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

včera 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby