Krimi

Muž dostal podmínku za týrání zmizelé manželky

obrazek

Pavel Paur před senátem Okresního soudu v Lounech

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

29.2.2016 13:21 Podmíněný trest v délce dvou let s odkladem na tři roky uložil v pondělí Okresní soud v Lounech Pavlu Paurovi ze Slavětína na Lounsku za týrání manželky Jany Paurové. Ta před začátkem vyšetřování případu před třemi lety beze stopy zmizela. Jde již o druhý výrok soudu v tomto případu. Loni Paura osvobodil, ale odvolací krajský soud vrátil případ k novému projednání. Rozsudek není pravomocný, Paur si chce podat odvolání.

Týrání ženy se mělo uskutečňovat v letech 2012 až 2013 do doby, než Paurová 3. února 2013 zmizela. Podle soudu Paur opakovaně ženu slovně urážel a brutálně fyzicky napadal i v přítomnosti dětí. Jednou ji měl udeřit rukou tak silně, že upadla a rozbila si hlavu o topení.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

U soudu vystupovala řada svědků, kteří potvrdili, že žena měla po těle často modřiny. Na druhou stranu ale hodně jiných svědků uvádělo, že si je mohla způsobit sama, protože často a nadměrně pila alkohol.

Měla projevy ženy trpící domácím násilím, proto to naše oznámení.vedoucí sociálního odboru

Loni v lednu soud Paura osvobodil, podle odvolacího soudu měl ale vyslechnout ještě další svědky. Zástupkyně intervenčního centra pro týrané osoby i vedoucí sociálního odboru Městského úřadu Louny u soudu řekly, že Paurová působila jako týraná žena. Dokonce se řešilo i její náhradní bydlení, bylo nabízeno místo v azylovém domě. Paurová ale prý bez všech čtyř svých dětí nechtěla z domu odejít.

Kde je týraná manželka?

Předseda senátu Petr Šilhan v odůvodnění řekl, že sice neexistuje přímý důkaz, který by potvrzoval týrání Paurové, ale je celý řetězec nepřímých důkazů. Za klíčové označil soud nová svědectví, zejména výpovědi sociálních pracovnic, které s rodinou pracovaly již od roku 2008. „Soud dospěl k názoru, že má ucelený řetěz nepřímých důkazů, proto uznal obžalovaného vinným,“ řekl soudce Šilhan.

Podezření na týrání Paurové oznámil policii právě sociální odbor radnice. „Měla projevy ženy trpící domácím násilím, proto to naše oznámení,“ řekla v pondělí u soudu vedoucí sociálního odboru lounské radnice Iva Vildová. Podle ní ji také viděla, když měla šrám na čele a říkala, jak ji manžel hodil na zeď. Paurová prý nezapírala, že alkohol pila.

Paur týrání ženy u soudu po celou dobu odmítal. „To, že jsem jí ubližoval, to není pravda,“ uvedl. Jinak se ale u soudu choval velmi tiše a výpovědi svědků nijak nekomentoval.

Policie po Paurové, zmizelé před třemi lety, stále pátrá. Kriminalisté pracují se čtyřmi verzemi, co se s Paurovou mohlo stát. Jednou z verzí je nešťastná náhoda, další možností je sebevražda. Nemohou vyloučit, že se stala obětí nějakého trestného činu a poslední verzí je, že stále někde žije.

Aleš Pelikán, Právo

nahoru

Krimi:

Mercedes se na Plzeňsku srazil s fabií, záchranáře zalarmoval nový systém eCall

-

dnes 18:00 Video: Nový systém automatického volání o pomoc eCall...

Otec se snažil zachránit čtyřletého syna v jezeře Benedikt v Mostě, sám utonul

-

dnes 16:54 Tragédie se stala ve čtvrtek po poledni na jezeře...

Expolicista hrál s nezletilými svlékací prší, u soudu dostal čtyřletou podmínku

-

dnes 15:41 Se čtyřletou podmínkou odešel ve čtvrtek bývalý...

Nikdy jsem ji nechtěl zabít, hájil se u soudu muž, který pobodal expřítelkyni

-

dnes 15:20 Se slzami v očích přišel ve středu odpoledne ke...

Muž v Brně odnášel ženu do křoví. Zachránil ji soused

-

dnes 14:54 Video: Pokusem o znásilnění skončila v neděli cesta...

Za znásilnění a zneužití dětí dostal ředitel domu mládeže podmínku

-

dnes 14:51 Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů