Internet a PC

Klikáním vydělali lidé bezmála 200 000 korun. Poputují k dětem z dětských domovů

obrazek

Klikáním na medvídka lidé přispívali peníze.

Seznam.cz

8.2.2016 20:52 Přesně devět dní mohli lidé na zpravodajském serveru Novinky.cz, který provozuje Seznam.cz a vydavatel deníku Právo Borgis, přispívat na děti z dětských domovů. Z vlastní kapsy přitom nemuseli vytáhnout ani korunu, stačilo klikat na „první reklamu, která pomáhá“. Lidé klikli více než 3,5miliónkrát, čímž vydělali pro medvídka Teribear bezmála 200 000 korun.

Unikátní reklama s medvídkem Teribear se na serveru Novinky.cz objevovala od 11. 1. do 19. 1. Čím víc lidé klikali, tím více přispívali. Za 1000 kliků přispěli na podporu dětem 50 Kč. [celá zpráva]

„Mít v kampani 3,56 miliónu kliknutí na jediném banneru je sen snad každého výkonového klienta. Nám se to podařilo, protože jsme celý princip reklamy obrátili. Nic jsme neprodávali, namísto toho jsme lidem nabídli jednoduchý způsob, jak během několika málo minut pomoci tam, kde je to potřeba,“ uvedl Pavol Lukáč, key account manažer ve společnosti Seznam.cz a zároveň autor unikátního projektu.

Reklama se zobrazovala na serveru Novinky.cz od 11. 1. do 19. 1.

FOTO: Seznam.cz

Přispět prostřednictvím klikání na děti z dětských domovů se rozhodlo 6090 hrdinů. Cíle 1000 kliků a tedy částky 50 Kč dosáhla více než polovina z nich. „Zajímavým jevem bylo, že pokud už někdo začal, většinou se snažil vyklikat zaokrouhlené částky. Tedy deset, dvacet, třicet nebo čtyřicet korun,“ dodal Lukáč.

Akce zaujala i hackery

Není bez zajímavosti, že unikátní projekt zaujal také hackery, kteří se snažili vybranou částku automaticky navýšit jinak, než klikáním. „Celkově jsme zaznamenali pět útoků a takto identifikované IP adresy jsme ihned zablokovali. Částku 178 043 korun tak naklikali skuteční lidé – opravdoví hrdinové,“ uzavřel Lukáč.

Získané prostředky použije Nadace Terezy Maxové dětem na pomoc potřebným dětem z dětských domovů. Garantem akce byla společnost Seznam.cz a patronem se stala ING Bank, která naklikanou částku proměnila v reálné peníze.

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Lovit pokémony se do amerického parku vydalo 21 000 lidí

-

včera 11:20 Video: Na konci minulého týdne se v americkém Chicagu...

Google dostal od Bruselu rekordní pokutu 112 miliard

-

včera 11:02 aktualizováno Americká společnost Google dostala od...

Šéf Samsungu ukázal novou vlajkovou loď ještě před premiérou. Neúmyslně

-

včera 10:54 Už zkraje nadcházejícího měsíce se má konat velká...

Procesorový gigant Intel se zrodil před 50 lety

-

včera 06:40 Když v roce 1971 vyrobila americká společnost Intel...

Twitter likviduje desítky miliónů účtů

-

včera 06:31 Společnost Twitter v posledním čtvrtletí loňského roku...

AMD si také dává načas, nové grafiky se ukážou nejspíš až příští rok

-

17.7. 14:08 Společnost Nvidia si dává s uvedením nových grafických...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů