Krimi

Řidič, který sjel do náhonu Jizery, zemřel v nemocnici

BEZ KOMENTÁŘE: Auto skončilo po nehodě v Železném Brodě v řece Jizeře

ZDROJ: Novinky

6.2.2016 09:00 (aktualizováno: 6.2.2016 10:01) Řidič, který sjel v pátek večer se svým autem v Železném Brodě na Jablonecku do náhonu Jizery, zemřel v sobotu kolem tři čtvrtě na jednu. Ve vodě byl 68letý muž zřejmě příliš dlouho a přes veškeré úsilí zdravotníků se ho nepodařilo zachránit, řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na operační středisko hasičů byla nehoda osobního auta ohlášena v pátek ve 20:42.

„Vůz Fiat Panda projížděl podle svědků vysokou rychlostí parkovištěm Penny Marketu. Při tom přeskočil betonový obrubník, a skončil v náhonu řeky Jizery,” popsala nehodu Baláková. Auto se pak potopilo.

Hlášení o havárii dostali policisté kolem 20:40. Jeden strážník městské policie a později jeden policista jištění lanem skočili do vody, aby řidiče dostali ven. "Jistili se vzájemně lanem, ale byl tam tak silný proud vody, že s tím nehnuli,” řekla Baláková. „Následně se o totéž neúspěšně pokusili také hasiči. Na místě je silný proud, takže i když byli všichni jištění, byla pro ně situace velmi obtížná," řekla mluvčí policie.

Policisté se pak sami ze silného proudu jen těžko dostávali na břeh. Dveře auta podle Balákové blokovala voda.

„Osobní automobil vzal v náhonu proud a nesl ho zhruba sto metrů, kde zůstal potopen pod hladinou. Vlivem silného proudu nebylo možné, aby se hasiči v suchých oblecích dostali dovnitř vozidla, proto vůz navázali a k vytažení na komunikaci použili vyprošťovací automobil,” popsala záchranou akci mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová.

Když se muže podařilo dostat z vozu, byl v bezvědomí a záchranáři okamžitě zahájili resuscitaci a pokračovali i v sanitce. V nemocnici pak zemřel.

Protože nebylo možné vyloučit, že se v náhonu nikdo další nenachází, dorazila do Železného Brodu skupina potápěčů z Prahy, kteří spolu s libereckými vodními záchranáři dno náhonu prohledali. Nikoho dalšího však podle Balákové nenašli.

jap, Novinky, ČTK

nahoru

Krimi:

Lupič v Ostravě přepadl pobočku Fortuny

-

dnes 15:32 Pobočku sázkové kanceláře Fortuna v ostravské části...

Muž se přiznal, že okradl ženy na Florenci. Škodu uhradím, slíbil

-

dnes 15:30 Policie už má muže podezřelého z okradení dvou žen v...

Mladík brutálně ubodal svou babičku, hrozí mu výjimečný trest

-

dnes 14:57 Ústecký krajský soud se v úterý začal zabývat loňskou...

Policisté v Olomouci hledají muže od kasina. Věří, že pomůže objasnit znásilnění

-

dnes 12:38 Video: Policisté v Olomouci pátrají v souvislosti s...

Lovce sexuální otrokyně poslal vrchní soud definitivně do vězení

-

dnes 12:31 Vrchní soud v Olomouci poslal v úterý definitivně do...

Muž chtěl v Plzni okrást seniorku. Chytila ho a předala policii

-

dnes 11:10 Sedmatřicetiletý muž si za svou oběť vybral...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby