Domácí

Česko pošle Iráku tisíce samopalů na boj proti IS

obrazek

Irácký generál Fádil Barvárí u města Ramádí osvobozeného od IS

FOTO: Thaier Al-sudani, Reuters

25.1.2016 11:18 (aktualizováno: 25.1.2016 13:47) Česká republika pošle Iráku samopaly a náboje na boj proti Islámskému státu. Jordánsku daruje náboje pro útočné pušky a kulomety. V pondělí o tom rozhodl kabinet premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Irák by měl od ČR celkem dostat 6500 samopalů a přes sedm miliónů nábojů. „Jde o naši podporu irácké armády a Kurdů v boji proti tzv. Islámskému státu,“ napsal na svém twitterovém účtu Sobotka.

ČR pošle vojenskou pomoc Iráku, samopaly a náboje. Jde o naši podporu irácké armády a Kurdů v boji proti tzv. Islámskému státu.

— Bohuslav Sobotka (@SlavekSobotka) 25. leden 2016

Jordánsko získá přes 3,8 miliónu nábojů pro útočné pušky a tři milióny nábojů pro kulomety. „Loni jsem v Jordánsku slíbil pomoc v boji s ISIL. Závazek plníme,“ uvedl premiér.

„Munice je v našich skladech a je deklarovaná jako nepotřebná. Jordánsko vnímáme jako stabilizační prvek v tom rozbouřeném regionu, určitě si zaslouží pomoc,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Dar má pomoci uprchlíkům

Darování vojenského materiálu má přispět k rozvoji Iráku a zlepšení situace uprchlíků v postižených oblastech. Boj proti IS je podle Sobotky důležitou součástí řešení migrační krize, která trápí Evropu.

„Pro skutečné zastavení migrační vlny je nejdůležitější zastavení válečných konfliktů v Sýrii a Libyi, které rozpoutávají právě bojovníci ISIL,” sdělil Novinkám Sobotka.

nahoru

Domácí:

Zeman: Dokud bude vyjednávat, nedávám Babišovi žádný limit

-

včera 21:45 Dokud bude premiér Andrej Babiš (ANO) vyjednávat o...

Na důchody loni šlo 404 miliard

-

včera 19:48 Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) loni na...

Ze stravenek „pro socky” se stává byznys, končí u překupníků

-

včera 17:59 Část poukázek, v nichž úřady práce od prosince...

V Plzni byl k vidění československý vládní speciál, jezdil v něm Gottwald i Zápotocký

-

včera 17:34 Video: Unikátní Škoda VOS (vládní osobní speciál), ve...

Hrdost Čechů roste, poraženectví přiznává nejméně lidí za 25 let

-

včera 16:33 Podle drtivé většiny české veřejnosti je nutné bránit...

V Beskydech kácejí stromy na repliku vyhořelého kostela v Gutech

-

včera 15:50 Video: V plném proudu je těžba stromů na stavbu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby