Krimi

Policie sestavila portrét útočníka, který řidiči prorazil lebku šroubovákem

Identikit jako ho sestavila policie s poškozeným

ZDROJ: Policie ČR

20.1.2016 15:22 Policie sestavila identikit útočníka, který měl napadnout řidiče nákladního auta, jenž ho přistihl při vykrádání jeho auta. Kriminalisté rovněž zveřejnili nové podrobnosti, jež by je mohly dovést k pachateli. Zloděj poškozenému v říjnu v Praze prorazil lebku šroubovákem.

„Identikit hledaného, který vznikl v úzké spolupráci s poškozeným, ze 70 procent odpovídá skutečnosti. Respektive horní polovina obličeje a hlavy je reálná téměř ze sta procent, neboť jsou zde vyobrazeny především zmiňované brýle a čepice,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policie rovněž zveřejnila fotografie čepice a brýlí stejně jako tři fotografie z videozáznamu, na kterých jsou podle detektivů důležité detaily. Na jedné je zachycen obličej pachatele, na druhé kalhoty, které podle policie používají pracovníci bezpečnostních agentur.

Identikit, jak ho sestavila policie s poškozeným

FOTO: Policie ČR

„Jedná se o tmavé kalhoty, možná takzvané kapsáče, které mají na vnější boční straně stehen výrazné, vystouplé kapsy. Podstatný může také být světlý, možná bílý, možná stříbrný lem švu kalhot, který je zřejmý na spodní části nohavice,“ popsal Hulan.

Na poslední fotce zaujala policisty kostkovaná bunda, jež je svým vzorem netradiční a mohla by být vodítkem k útočníkovi.

Detaily, které mohou být při pátrání důležité. Zleva kostkovaná bunda, kapsáčové kalhoty a obličej pachatele.

FOTO: Policie ČR

Poslední indicie se týká samotného místa přepadení. Muž podle vyšetřovatelů nebyl na konci října v ulici Švábky poprvé. „Před pronásledovatelem totiž hledaný po krádeži utekl cíleně do přilehlého dvora. Tudíž musel s největší pravděpodobností vědět, že tento dvůr je průchozí a on má možnost v útěku před poškozeným pokračovat,“ konstatoval mluvčí.

Útočníkova čepice

FOTO: Policie ČR

Ve dvoře je navíc ubytovna, takže pachatel mohl místo znát díky tomu, že tam bydlel nebo chodil na návštěvu. Jakékoliv informace o totožnosti pachatele nebo jeho pobytu přijme linka 158.

Útočníkovy brýle

FOTO: Policie ČR

Přistižený zloděj se k řidiči zachoval velmi brutálně. K útoku použil šroubovák a šoféra třikrát bodl do hlavy ostrou hranou nástroje. Bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. [celá zpráva]

ok, Novinky

nahoru

Krimi:

V troskách domu na Prostějovsku pátrají hasiči po příčině ničivé exploze

-

dnes 10:34 Video: Za sobotním zřícením rodinného domu v...

Únosce dcery bohatého podnikatele chce nový proces

-

dnes 08:16 Michal Šnajdr z Kroměřížska si za únos dospělé dcery...

Motorkář na Kolínsku po smyku a pádu před auto zemřel. Jel bez přilby

-

dnes 00:21 Video: Tragicky skončila pro 39letého motorkáře na...

Řidič náklaďáku v Praze sundal o most bagr, který měl na korbě

-

včera 18:48 Video: Kuriózní nehodu řešili v sobotu policisté v...

Při výbuchu domu na Prostějovsku zemřel člověk, video hasičů zachycuje zkázu po explozi

-

včera 13:38 Video: aktualizováno Jeden člověk v sobotu zemřel a...

Soud nechal ve vazbě babičku šestileté Valerie, kterou rok nikdo neviděl

-

včera 12:02 Babička šestileté Valerie, kterou téměř rok nikdo...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů