Krimi

Policie sestavila portrét útočníka, který řidiči prorazil lebku šroubovákem

Identikit jako ho sestavila policie s poškozeným

ZDROJ: Policie ČR

20.1.2016 15:22 Policie sestavila identikit útočníka, který měl napadnout řidiče nákladního auta, jenž ho přistihl při vykrádání jeho auta. Kriminalisté rovněž zveřejnili nové podrobnosti, jež by je mohly dovést k pachateli. Zloděj poškozenému v říjnu v Praze prorazil lebku šroubovákem.

„Identikit hledaného, který vznikl v úzké spolupráci s poškozeným, ze 70 procent odpovídá skutečnosti. Respektive horní polovina obličeje a hlavy je reálná téměř ze sta procent, neboť jsou zde vyobrazeny především zmiňované brýle a čepice,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policie rovněž zveřejnila fotografie čepice a brýlí stejně jako tři fotografie z videozáznamu, na kterých jsou podle detektivů důležité detaily. Na jedné je zachycen obličej pachatele, na druhé kalhoty, které podle policie používají pracovníci bezpečnostních agentur.

Identikit, jak ho sestavila policie s poškozeným

FOTO: Policie ČR

„Jedná se o tmavé kalhoty, možná takzvané kapsáče, které mají na vnější boční straně stehen výrazné, vystouplé kapsy. Podstatný může také být světlý, možná bílý, možná stříbrný lem švu kalhot, který je zřejmý na spodní části nohavice,“ popsal Hulan.

Na poslední fotce zaujala policisty kostkovaná bunda, jež je svým vzorem netradiční a mohla by být vodítkem k útočníkovi.

Detaily, které mohou být při pátrání důležité. Zleva kostkovaná bunda, kapsáčové kalhoty a obličej pachatele.

FOTO: Policie ČR

Poslední indicie se týká samotného místa přepadení. Muž podle vyšetřovatelů nebyl na konci října v ulici Švábky poprvé. „Před pronásledovatelem totiž hledaný po krádeži utekl cíleně do přilehlého dvora. Tudíž musel s největší pravděpodobností vědět, že tento dvůr je průchozí a on má možnost v útěku před poškozeným pokračovat,“ konstatoval mluvčí.

Útočníkova čepice

FOTO: Policie ČR

Ve dvoře je navíc ubytovna, takže pachatel mohl místo znát díky tomu, že tam bydlel nebo chodil na návštěvu. Jakékoliv informace o totožnosti pachatele nebo jeho pobytu přijme linka 158.

Útočníkovy brýle

FOTO: Policie ČR

Přistižený zloděj se k řidiči zachoval velmi brutálně. K útoku použil šroubovák a šoféra třikrát bodl do hlavy ostrou hranou nástroje. Bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. [celá zpráva]

ok, Novinky

nahoru

Krimi:

Vybrždění kamiónu na dálnici D5, které skončilo nehodou, má soud za přestupek

-

včera 16:52 Za nehodu po vybrždění kamiónu na dálnici D5 skončí...

Vypil jsem deset jedenáctek, fernet a zelenou, pochlubil se řidič se třemi promile

-

včera 15:44 Policie na výpadovce z Brna ve středu zastavila...

Žák se naboural do systému školy a změnil známky

-

včera 15:41 Až roční vězení hrozí mladistvému, který se na...

Dálnici D46 u Prostějova uzavřel hořící kamión

-

včera 15:34 aktualizováno Kvůli požáru nákladního automobilu je...

Řidič při honičce s policií vyhazoval drogy, poté prorazil vanu

-

včera 14:29 Video: Policie ve čtvrtek zveřejnila záběry ze...

Seniorka měla v ukradené kabelce i kartu s PIN kódem. Přišla o desítky tisíc

-

včera 12:49 O 80 tisíc korun přišla žena, které zloděj v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby