Krimi

Policie sestavila portrét útočníka, který řidiči prorazil lebku šroubovákem

Identikit jako ho sestavila policie s poškozeným

ZDROJ: Policie ČR

20.1.2016 15:22 Policie sestavila identikit útočníka, který měl napadnout řidiče nákladního auta, jenž ho přistihl při vykrádání jeho auta. Kriminalisté rovněž zveřejnili nové podrobnosti, jež by je mohly dovést k pachateli. Zloděj poškozenému v říjnu v Praze prorazil lebku šroubovákem.

„Identikit hledaného, který vznikl v úzké spolupráci s poškozeným, ze 70 procent odpovídá skutečnosti. Respektive horní polovina obličeje a hlavy je reálná téměř ze sta procent, neboť jsou zde vyobrazeny především zmiňované brýle a čepice,“ uvedl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policie rovněž zveřejnila fotografie čepice a brýlí stejně jako tři fotografie z videozáznamu, na kterých jsou podle detektivů důležité detaily. Na jedné je zachycen obličej pachatele, na druhé kalhoty, které podle policie používají pracovníci bezpečnostních agentur.

Identikit, jak ho sestavila policie s poškozeným

FOTO: Policie ČR

„Jedná se o tmavé kalhoty, možná takzvané kapsáče, které mají na vnější boční straně stehen výrazné, vystouplé kapsy. Podstatný může také být světlý, možná bílý, možná stříbrný lem švu kalhot, který je zřejmý na spodní části nohavice,“ popsal Hulan.

Na poslední fotce zaujala policisty kostkovaná bunda, jež je svým vzorem netradiční a mohla by být vodítkem k útočníkovi.

Detaily, které mohou být při pátrání důležité. Zleva kostkovaná bunda, kapsáčové kalhoty a obličej pachatele.

FOTO: Policie ČR

Poslední indicie se týká samotného místa přepadení. Muž podle vyšetřovatelů nebyl na konci října v ulici Švábky poprvé. „Před pronásledovatelem totiž hledaný po krádeži utekl cíleně do přilehlého dvora. Tudíž musel s největší pravděpodobností vědět, že tento dvůr je průchozí a on má možnost v útěku před poškozeným pokračovat,“ konstatoval mluvčí.

Útočníkova čepice

FOTO: Policie ČR

Ve dvoře je navíc ubytovna, takže pachatel mohl místo znát díky tomu, že tam bydlel nebo chodil na návštěvu. Jakékoliv informace o totožnosti pachatele nebo jeho pobytu přijme linka 158.

Útočníkovy brýle

FOTO: Policie ČR

Přistižený zloděj se k řidiči zachoval velmi brutálně. K útoku použil šroubovák a šoféra třikrát bodl do hlavy ostrou hranou nástroje. Bodal takovou silou, že napadenému jedním z úderů dokonce prorazil lebku. [celá zpráva]

ok, Novinky

nahoru

Krimi:

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

-

dnes 15:34 Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl...

Kamión se v Ústí nad Orlicí nevešel pod viadukt, převrátil se na bok

-

dnes 14:00 Video: Jeden ze zrádných viaduktů pod železničním...

Nákladní auto smetlo na Přerovsku cyklistu s dítětem, muž zemřel

-

dnes 13:21 Tragicky skončil v úterý ráno na Přerovsku střet...

Úřad vlády musí zaplatit pokutu půl miliardy za Promopro, rozhodl soud

-

dnes 11:57 aktualizováno Soud zamítl žalobu úřadu vlády proti...

Policie uzavřela případ podezřelého úmrtí na D1, metanol v něm roli nehrál

-

dnes 11:40 Kriminalisté z Přerova dokončili v těchto dnech...

Soud řeší zásah policistů proti vražedkyni ze Smíchova. Sudků k výslechu nemusí

-

dnes 10:33 Video: Po osmi měsících se Obvodní soud pro Prahu 1...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby