Domácí

Tisknete lži! Chovanec se opět pustil do Babiše

obrazek

Ministr vnitra Milan Chovanec

FOTO: Milan Malíček, Právo

19.1.2016 14:03 (aktualizováno: 19.1.2016 15:41) Vydavatelství Mafra, které vlastní šéf hnutí ANO a majitel Agrofertu Andrej Babiš a jež vydává MF Dnes a Lidové noviny, tiskne podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) lži. Chovanec se veřejně ptá, zda jde o hrubou chybu, nebo záměr Babiše využít svá média k diskreditaci svých politických konkurentů. Reagoval tak na článek MF Dnes, podle kterého chce Chovanec omezit svobodu internetu. To ministr vnitra odmítá.

„Důrazně se ohrazuji proti textu titulního článku dnešního vydání deníku Mladá fronta Dnes, jenž patří do skupiny Agrofert. Ze strany redakce jde o záměrnou propagandistickou manipulaci s mými výroky a s výroky reprezentantů ministerstva vnitra,“ napsal Chovanec.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Článek prý obsahuje lživá tvrzení a snaží se účelově vzbudit dojem, že se ministr chce uchýlit k praktikám totalitních zemí. „Buď jde o hrubou novinářskou a editorskou chybu, nebo o cílenou diskreditaci reprezentantů politických konkurentů majitele vydavatelství,“ uvedl Chovanec.

Média Anofertu v akci: vědomá lež na titulní straně. Volební kampaň zjevně začala. pic.twitter.com/hf3VlDXqkd— Milan Chovanec (@Milan_Chovanec) 19. Leden 2016

Nelze prý také přehlédnout, že právě média patřící vydavatelství Mafra hojně informují o obsahu ukradené e-mailové korespondence premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD).

Chovanec: Babiš média nekoupil pro nic za nic

Později Chovanec naznačil, že si Babiš média koupil proto, aby je mohl využívat pro své politické cíle.

Kdo věří pohádce, že si pan Babiš koupil za mnoho miliard média, aby je nevyužíval pro své politické cíle? Dnes není apríl. Mrzne...— Milan Chovanec (@Milan_Chovanec) 19. Leden 2016

„Kdo věří pohádce, že si pan Babiš koupil za mnoho miliard média, aby je nevyužíval pro své politické cíle?” položil si Chovanec na Twitteru řečnickou otázku. „Dnes není apríl. Mrzne...,” odpověděl si v další větě.

Nepracuji systémem Bisonů, odmítl Babiš

Chovanec se domnívá, že pokud si chce Mafra udržet pověst nezávislého vydavatele, měla by se za úterní článek omluvit. „V opačném případě lze konstatovat, že volební kampaň začala a že bude vedena opravdu všemi myslitelnými prostředky, včetně zneužívání kdysi nezávislých médií,“ dodal ministr.

Babiš jeho nařknutí odmítl. „MF Dnes a Lidovky čtu přes víkend a monitoring jsem ještě nečetl, takže nevím, o čem je řeč. Panu Chovancovi jsem víckrát vysvětloval, že naše hnutí nepracuje systémem Bisonů (Bison and Rose je PR agentura, jejíž majitel Miloš Růžička spolupracuje s Chovancem – pozn. red.) a já svoje média neovlivňuju,“ napsal Právu Babiš.

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Chovanec však není jediný, kdo hledá možný Babišův vliv třeba v tom, jak noviny patřící skupině Mafra informovaly o Sobotkových hacknutých e-mailech. I vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) nedávno na sociální síti naznačil, že aféra „slouží koaličnímu partnerovi“.

Kdo stojí za hacknutým e-mailem premiéra

O tom, kdo vůbec stojí za nabouráním do soukromé mailové schránky premiéra, se vedou ve sněmovních kuloárech diskuse. Komunistický stínový ministr vnitra Zdeněk Maršíček je třeba přesvědčen, že útok byl na objednávku a rasistický web White Media, který e-maily zveřejnil, sloužil pouze jako „bílý kůň“.

„Není to akce White Media, ale někoho, kdo si je objednal. Nasvědčují tomu i další informace. Věc je v rukou policie, která zdá se nezahálí. Na Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu vznikl desetičlenný tým specialistů, který se snaží vypátrat pachatele,“ řekl Maršíček na úterní tiskové konferenci.

Jako v Číně, rýpl si Kalousek

Debata o možné regulaci anonymity internetu zaujala i šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten prezentované návrhy připodobnil ke snahám nedemokratických režimů omezovat soukromí.

Čína je náš velký vzor, ještě zrušme listovní a bankovní tajemnství jak za komunistů a každý bude mít čip v uchu... pic.twitter.com/yfgNxeED7v— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 19. Leden 2016

„Čína je náš velký vzor, ještě zrušme listovní a bankovní tajemství jak za komunistů a každý bude mít čip v uchu...” uvedl na Twitteru.

Loni Chovanec ukázal fotomontáž

Není to poprvé, co se Chovanec opřel do Babiše. Loni 5. října zveřejnil kompromitující fotomontáž, na níž vystupuje s nahou ženou a kvůli které se rozhodl podat trestní oznámení. Na Twitteru naznačil, že jde o objednávku hnutí ANO, což později odmítl potvrdit. [celá zpráva]

4. Veškeré získané info předávám v rámci trestního oznámení policii. Pro fajnšmekry zveřejňuji fotomontáž. Nic moc.. pic.twitter.com/xN2ewjPTo7— Milan Chovanec (@Milan_Chovanec) 5. Říjen 2015

nahoru

Domácí:

Poche náměstkem? Záleží na ministrovi, míní Hamáček

-

dnes 06:51 Předseda ČSSD Jan Hamáček navrhnul premiérovi, aby se...

Češi si oblíbili rozvoz jídla z restaurací

-

včera 21:53 Rozvážka jídel z restaurací si získává oblibu u stále...

Mnozí žadatelé o dávky čekají déle než rok

-

včera 21:04 Stovkám lidí zásadně komplikuje život nedostatek...

V kapli na Staroměstské radnici odhalili oltář z roku 1888 poničený nacisty

-

včera 18:52 Video: V úterý odpoledne na půdě Staroměstské radnice...

Na muže spadlo kolo od traktoru, Ústavní soud dal šanci rodině na odškodné

-

včera 16:55 Naději na odškodné dal v úterý Ústavní soud (ÚS)...

Zeman Mazance jmenoval předsedou Nejvyššího správního soudu

-

včera 16:40 Prezident Miloš Zeman v úterý jmenoval Michala Mazance...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů