Zahraniční

Nejvíce amerických vojáků je odsouzeno za zneužívání dětí

obrazek

Američtí vojáci na základně Fort Hood

Profimedia.cz

4.1.2016 20:46 Stovky dětí ročně z rodin amerických vojáků jsou sexuálně zneužívány příslušníky armády či dalšími příbuznými. Podle agentury AP to vyplývá z údajů amerického ministerstva obrany. Její průzkum v listopadu zjistil, že ve vojenských věznicích sedí více odsouzenců za zneužívání dětí než za jakýkoli jiný trestný čin.

V letech 2010 až 2014 bylo podle údajů Pentagonu sexuálně zneužito 1584 dětí a nezletilých z rodin vojáků. Celkem 840 případů měli na svědomí vojáci, dalších 332 dětí zneužili jiní rodinní příslušníci. Samotných zneužití je však více. Evidováno je ještě dalších 160 případů, které však nebyly řešeny samostatně, protože je o kauzy, kdy pachatel zneužil více obětí, nebo byla oběť zneužita vícekrát.  Zneužitými byly ve velké většině případů dívky.

Další podrobnosti údaje neobsahují, protože vojenské soudy jsou neveřejné. Není ani známo, kolik let pachatelé za tyto trestné činy dostali. Není taktéž znám věk útočníků ani obětí, stejně jako místa, kde ke zneužívání došlo. Zveřejněno nebylo ani to, u jakých jednotek pachatelé sloužili. Pentagon to odmítl zveřejnit s tím, že by tyto „informace mohly neúmyslně odhalit totožnost obětí.“

Známo je pouze, že nejvíce odsouzených je z hodností E4 až E6, tedy mezi desátníky, seržanty (četaři) a rotnými, to je ale dáno tím, že je to nejpočetnější skupina vojáků a současně je mezi nimi nejvíce rodičů. Mezi odsouzenými je však i 49 důstojníků.

Zveřejňují se jen útoky mezi dospělými

Podle AP patří do rodin amerických vojáků celkem asi milión dětí.

Několik amerických zákonodárců podle agentury v reakci na aktuální data vyzvalo ministra obrany Ashtona Cartera, aby ukončil utajovací praxi vojenské justice a zpřístupnil veřejnosti údaje o potrestaných sexuálních hříšnících.

Zákonodárcům také vadí, že případy, v nichž figurují děti, nejsou zveřejňovány v každoroční zprávě ministerstva obrany o sexuálních napadeních, která se zaměřuje jen na útoky mezi dospělými.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Boje mezi Iráčany a Kurdy pokračují

-

dnes 20:52 Irácká armáda a šíitské milice se v pátek střetly s...

Kurdské milice předaly správu nad osvobozenou Rakkou místní radě

-

dnes 19:46 Američany podporované kurdsko-arabské Syrské...

Česko v otázce kvót ještě nemá vyhráno

-

dnes 19:17 Česku a jeho spojencům se podařilo získat důležitý...

Divoká prasata řádila v německé bance i optice, čtyři zranění

-

dnes 19:08 Čtyři lidi zranila v pátek divoká prasata, která se...

Stížnost kvůli případu Čecha zabitého v Británii dorazila k evropskému soudu

-

dnes 18:07 Evropský soud pro lidská práva dostal žádost o...

Mor se nedaří zastavit. WHO vyslala na Madagaskar své zdravotnické týmy

-

dnes 17:00 Epidemii smrtícího plicního a dýmějového moru na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby