Zahraniční

Maďarská vláda nařídila zrušit smlouvy s operátorem, který přestal sponzorovat oblíbeného zpěváka

obrazek

Zpěvák Ákos Kovács.

FOTO: akos.hu

17.12.2015 16:35 Maďarský Telekom ve středu zrušil sponzorskou smlouvu s populárním maďarským zpěvákem Ákosem, který je oblíbencem vládních představitelů. Odveta na sebe nenechala dlouho čekat a vláda nařídila všem ministerstvům a státním institucím, aby vypověděly smlouvy s Magyar Telekomem na používání mobilního internetu.

Zrušením sponzorské smlouvy reagovala společnost Magyar Telekom na zpěvákova kontroverzní slova o úloze žen ve společnosti.

KOMENTÁŘE DNE:
Úměra je prostá, více zbraní znamená více mrtvých  - Pomůže ozbrojené obyvatelstvo zabránit střelcům typu Stephen Paddock, či naopak? - Čtěte zde >>

Ákos v rozhovoru pro televizi Echo TV uvedl, že úkolem žen není vydělávat tolik jako muži a ženská rovnoprávnost není normální. Podle něho je úkolem žen někomu patřit a přivést někoho na svět.

Mluvčí maďarské vlády Zoltán Kovács agentuře MTI řekl, že taková forma diskriminace za rozdílné názory je v Maďarsku nepřípustná.

„Vláda byla zděšena zprávami o krocích Magyar Telekomu a je přesvědčena, že jsou v rozporu s duchem i literou maďarské ústavy,“ uvedl Kovács.

Konstatoval, že něco takového je snad možné v Německu, čímž poukázal na většinového vlastníka maďarského Telekomu, kterým je Deutsche Telekom. „V Maďarsku je nepřípustné, aby byl někdo diskriminován na základě názoru,“ dodal mluvčí.

ivi, Právo

nahoru

Zahraniční:

Izraelský voják, který zastřelil zraněného ležícího Palestince, milost nedostane

-

dnes 21:41 Izraelský prezident Reuven Rivlin odmítl udělit milost...

Devatenáctiletá Američanka prodala panenství za 64 miliónů, odborníci jsou proti

-

dnes 21:03 K poněkud zvláštnímu obchodu se uchýlila 19letá...

Polsko je jako putinovské Rusko, kritizoval poměry Tusk

-

dnes 19:01 Předseda Evropské rady Donald Tusk na Twitteru tvrdě...

V Maroku ušlapali 15 lidí při rozdělování humanitární pomoci

-

dnes 17:24 Nejméně patnáct lidí zahynulo na jihu Maroka v...

Migranti se plavili přes hranice do Maďarska na gumovém člunu

-

dnes 13:50 Maďarská policie zadržela v sobotu na hranicích se...

Mugabe má čas do úterka, jinak mu hrozí sesazení

-

dnes 13:07 aktualizováno Vedení zimbabwské vládní strany Africký...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby