Cestování

Největší ostrov světa si zachovává neposkvrněný půvab

obrazek

BEZ KOMENTÁŘE: Unikátní pohled na neposkvrněnou grónskou přírodu

Reuters

27.12.2015 13:58 Grónsko je zemí, kde má příroda nad člověkem stále ještě navrch. Vládnou v ní přírodní živly a lidé se jim musejí přizpůsobit. Díky tomu si největší ostrov světa zachovává svojí ryzost.

O drsnosti grónské krajiny ví své fotograf Alexander Nail, který v ní strávil 18 dní putováním s 35 kilogramy fotografického a trampského vybavení. Jeho cílem bylo vytvořit maximum snímků do časosběrného videa dokumentujícího zubaté vrcholky skalnatých hor, ledovcových jezer s tyrkysovou hladinou i místa zelenající se živou přírodou.

Cestoval na území Jižního Grónska, které je jedním ze čtyř administrativních celků ostrova. Ačkoliv se charakter krajiny napříč ostrovem mírně liší, většinu jeho plochy pokrývá pevninský ledovec, jen malá část území se udrží trvale bez ledu.

Nejjižnější město Jižního Grónska, tedy i celého ostrova, nese název Nanortalik. Příroda Jižní Grónska je celkem rozmanitá. Střídá se v ní led a zeleň, vodní plochy s kamennými srázy hor...

Turisté, kteří se neobávají náročnějšího terénu a jsou připraveni na nepohodu, se tam zabaví ledasčím. Ať už pěšími túrami, jízdou na kajaku nebo třeba horolezectvím či rybolovem. Jižní Grónsko je také známé mezi horolezci, především kvůli fjordu Tasermiut, který platí za jednu z nejlepších lezeckých ploch.

Díky Nailovu dvouminutovému videu se ostatně můžete o barvitosti a zároveň drsnosti přírody Jižního Grónska přesvědčit sami.

Čtěte také:
Jejich druhým domovem je Grónsko
fis, Novinky

nahoru

Cestování:

V Arménii láká turisty ručně hloubený podzemní labyrint

-

dnes 09:55 Obrazem: Když Tosja Garibjanová požádala manžela, aby...

Turkish Airlines příští rok navýší spojení mezi Prahou a Istanbulem

-

včera 17:40 Letecká společnost Turkish Airlines navýší v příštím...

V Zoo Ostrava bude antilopa Derbyho v hlavní roli

-

včera 15:42 Antilopa Derbyho je největší a zároveň nejohroženější...

Zahradu boha Thora rozmetal výbuch skladiště střelného prachu

-

včera 14:30 Řeka Gauja se hluboce zařezává do údolí, na jehož...

Živí turisté Benátky, nebo je ubíjejí?

-

včera 10:41 Tisíce turistů, kteří každodenně procházejí po...

Valašské skály opředené pověstmi

-

včera 09:25 Obrazem: Okraj obce Lidečko na Vsetínsku lemují...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů