Kultura

Filmové premiéry: Gangster Ka: Afričan, Viktor Frankenstein, Monty Python a Svatý Grál a další

obrazek

Filmové premiéry 43. týden

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

26.11.2015 07:07 Po dvou a půl měsících od premiéry filmu Gangster ka vstupuje do kin druhá část filmu s podtitulem Afričan. Děti pobaví animovaný příběh Hodný dinosaurus. Nový film na staré téma: oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. Kultovní film Monty Python a Svatý Grál slaví letos 40. výročí a fanoušci skupiny po celé Evropě si ho mohou užít v obnovené premiéře v kinech. A milovníci filmové hudby si zase mohou užít záznam koncertu ve snímku John Williams - filmová hudba.

Gangster Ka: Afričan

 

Upoutávka na film Gangster Ka: Afričan

Příběh, inspirovaný podnikatelem Radovanem Krejčířem, který utekl českým policistům doslova pod rukama. Afričan sleduje jednak útěk titulní postavy Kraviece alias Káčka přes Seychely do Jihoafrické republiky, jednak přerod zábavného podvodníka v nemilosrdného gaunera, který bez nejmenších skrupulí vraždí.

Gangster Ka: Afričan, Česko 2015, 100 min., režie: Jan Pachl, hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapko, Vlastina Svátková a další.

 

Hodný dinosaurus

 

Upoutávka na film Hodný dinosaurus

Co kdyby asteroid, který navždy změnil směr vývoje života na Zemi, planetu zcela minul a obří dinosauři nevymřeli? S touto otázkou si pohrává animovaný film Hodný dinosaurus, ve kterém apatosaurus Arlo naváže neobvyklé přátelství s člověkem. K Hodnému Dinosaurovi je připojen krátký film Super Team, v němž animátor Sanjay Patel vypráví příběh mladého indoamerického chlapce.

Hodný dinosaurus, USA 2015, animovaný, 101 min., režie: Peter Sohn

 

Viktor Frankenstein

 

Upoutávka na film Viktor Frankenstein

Radikální vědec Viktor Frankenstein a jeho geniální chráněnec Igor Strausman chtějí prostřednictvím průlomového výzkumu udělat člověka nesmrtelným. Viktorovy experimenty však zajdou příliš daleko a jeho posedlost má děsivé následky. Pouze Igor může zachránit přítele před propadem do šílenství a ochránit ho před netvorem, kterého stvořil.

Viktor Frankenstein, USA 2015, horor/ drama, 109 min., režie: Paul McGuigan, hrají: Daniel Radcliffe, James McAvoy, Jessica Brown Findlayová, Andrew Scott a další.

 

Monty Python a Svatý Grál

 

Upoutávka na film Monty Python a Svatý Grál

Neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde najít Svatý Grál. Na své cestě se střetává s bizarními překážkami, a je jasné, že bez znalosti vzdušné rychlosti nenaložené vlaštovky nemá šanci.

Monty Python a Svatý Grál, Velká Británie 1975, dobrodružná komedie, 91 min., režie: Terry Jones, Terry Gilliam, hrají: Graham Chapman, John Cleese, Terry Jones, Terry Gilliam a další.

 

John Williams - filmová hudba

 

Filmy jako Star Wars, Schindlerův seznam, Šumař na střeše, Chyť mě, když to dokážeš nebo Jurský park spojuje hudba Johna Williamse. Velkolepá znělka letních olympijských her v Los Angeles 1984 a mnohem víc. To vše zaznělo na galavečeru u příležitosti zahájení letošní sezóny ve Walt Disney Music Hall v Los Angeles.

John Williams - filmová hudba, USA 2015, hudební, 90 min., účinkuje John Williams.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Rok ve znamení malíře Františka Kupky

-

včera 17:43 Letos se František Kupka, zakladatel abstraktního...

Fotografka, která nerada vulgární erotiku

-

včera 16:11 Zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou hostí do 11....

Zemřel otec jihoafrického jazzu, trumpetista Hugh Masekela

-

včera 15:12 Slavný jihoafrický trumpetista Hugh Masekela,...

Na Oscara nominováni Oldman, Streepová, McDormandová i Harrelson

-

včera 14:45 aktualizováno V úterý byly oznámeny nominace na...

Nová Kleopatra od Petra Kolečka by se k MeToo nepřipojila

-

včera 14:01 Petr Kolečko, známý autor divadelních her i seriálů...

Zemřel představitel Tinky Winkyho z dětského televizního seriálu Teletubbies

-

včera 13:00 Video: Ve věku dvaapadesáti let minulou středu náhle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby