Kultura

Filmové premiéry: Gangster Ka: Afričan, Viktor Frankenstein, Monty Python a Svatý Grál a další

obrazek

Filmové premiéry 43. týden

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

26.11.2015 07:07 Po dvou a půl měsících od premiéry filmu Gangster ka vstupuje do kin druhá část filmu s podtitulem Afričan. Děti pobaví animovaný příběh Hodný dinosaurus. Nový film na staré téma: oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. Kultovní film Monty Python a Svatý Grál slaví letos 40. výročí a fanoušci skupiny po celé Evropě si ho mohou užít v obnovené premiéře v kinech. A milovníci filmové hudby si zase mohou užít záznam koncertu ve snímku John Williams - filmová hudba.

Gangster Ka: Afričan

 

Upoutávka na film Gangster Ka: Afričan

Příběh, inspirovaný podnikatelem Radovanem Krejčířem, který utekl českým policistům doslova pod rukama. Afričan sleduje jednak útěk titulní postavy Kraviece alias Káčka přes Seychely do Jihoafrické republiky, jednak přerod zábavného podvodníka v nemilosrdného gaunera, který bez nejmenších skrupulí vraždí.

Gangster Ka: Afričan, Česko 2015, 100 min., režie: Jan Pachl, hrají: Hynek Čermák, Predrag Bjelac, Filip Čapko, Vlastina Svátková a další.

 

Hodný dinosaurus

 

Upoutávka na film Hodný dinosaurus

Co kdyby asteroid, který navždy změnil směr vývoje života na Zemi, planetu zcela minul a obří dinosauři nevymřeli? S touto otázkou si pohrává animovaný film Hodný dinosaurus, ve kterém apatosaurus Arlo naváže neobvyklé přátelství s člověkem. K Hodnému Dinosaurovi je připojen krátký film Super Team, v němž animátor Sanjay Patel vypráví příběh mladého indoamerického chlapce.

Hodný dinosaurus, USA 2015, animovaný, 101 min., režie: Peter Sohn

 

Viktor Frankenstein

 

Upoutávka na film Viktor Frankenstein

Radikální vědec Viktor Frankenstein a jeho geniální chráněnec Igor Strausman chtějí prostřednictvím průlomového výzkumu udělat člověka nesmrtelným. Viktorovy experimenty však zajdou příliš daleko a jeho posedlost má děsivé následky. Pouze Igor může zachránit přítele před propadem do šílenství a ochránit ho před netvorem, kterého stvořil.

Viktor Frankenstein, USA 2015, horor/ drama, 109 min., režie: Paul McGuigan, hrají: Daniel Radcliffe, James McAvoy, Jessica Brown Findlayová, Andrew Scott a další.

 

Monty Python a Svatý Grál

 

Upoutávka na film Monty Python a Svatý Grál

Neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde najít Svatý Grál. Na své cestě se střetává s bizarními překážkami, a je jasné, že bez znalosti vzdušné rychlosti nenaložené vlaštovky nemá šanci.

Monty Python a Svatý Grál, Velká Británie 1975, dobrodružná komedie, 91 min., režie: Terry Jones, Terry Gilliam, hrají: Graham Chapman, John Cleese, Terry Jones, Terry Gilliam a další.

 

John Williams - filmová hudba

 

Filmy jako Star Wars, Schindlerův seznam, Šumař na střeše, Chyť mě, když to dokážeš nebo Jurský park spojuje hudba Johna Williamse. Velkolepá znělka letních olympijských her v Los Angeles 1984 a mnohem víc. To vše zaznělo na galavečeru u příležitosti zahájení letošní sezóny ve Walt Disney Music Hall v Los Angeles.

John Williams - filmová hudba, USA 2015, hudební, 90 min., účinkuje John Williams.

Věra Míšková, Právo

nahoru

Kultura:

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

dnes 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

dnes 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá je...

John Baizley z kapely Baroness: Nejtěžší je nesejít z cesty

-

dnes 14:03 Americká heavymetalová skupina Baroness vystoupí 4....

ČT chystá krimi s Hřebejkem a Taušem

-

dnes 12:12 Zločin televizní diváky stále láká, a tak veřejnoprávní...

Archeologické rarity na Opočně

-

dnes 10:21 Kulaté výročí 950 let od první zmínky o opočenském...

Bernsteinova MŠE s Vojtěchem Dykem se vrací – nahlédněte s námi exkluzivně do zákulisí příprav

-

dnes 08:37 Video: MŠE (Mass) Leonarda Bernsteina v jedinečném...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby