Krimi

Za ubodání partnerky loveckým nožem si muž odpyká 17 let

obrazek

FOTO: Novinky/Právo

30.9.2015 14:12 Za ubodání partnerky loveckým nožem poblíž stanice metra Rajská zahrada si Igor Holub odpyká 17 let v nejpřísněji střežené věznici. Rozhodl o tom ve středu pražský vrchní soud, který zamítl jeho odvolání. Rozsudek je pravomocný. Lze proti němu podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.

Případ se stal na konci loňského září, kdy byl Holub se svojí družkou na návštěvě. Přítelkyně odtud podle obžaloby odešla dříve. Muž pod vlivem alkoholu a pervitinu ji dostihl, při hádce bodl nožem do stehna a přeřízl jí tepnu. Další rány směřovaly do oblasti hlavy. Napadená je částečně vykryla. Žena přesto podle spisu zemřela na místě po masivním krvácení, které mohlo trvat až 30 minut.

Advokát obžalovaného po odvolacím soudu chtěl, aby případ nebyl posouzen jako trýznivá vražda ale těžké ublížení na zdraví s následkem smrti, u kterého hrozí mírnější trest. Podle něj se totiž neprokázalo, že by Holub chtěl ženu usmrtit.

„Chtěl bych říct, že mě to mrzí. Nikdy si to neodpustím,“ řekl Holub při závěrečné řeči.

Vrah zavolal záchranku

Soud však odvolání zamítl jako nedůvodné. Podle předsedy trestního senátu by šlo o změně právní kvalifikace uvažovat v případě, kdy by ženě zasadil jednu ránu a útoku zanechal. V tomto případě ale podle soudce následovaly další rány, které směřovaly do oblasti hlavy a krku. Muž tak musel vědět, že může partnerku zabít.

Soud také konstatoval, že ve prospěch obžalovaného hovořilo pouze to, že se podílel na přivolání záchranné služby. Jinak byl v minulosti několikrát trestán a podle názoru znalců je v podstatě vyloučena jeho resocializace. Případ byl posouzen jako trýznivá vražda, za kterou hrozí až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

ČTK

nahoru

Krimi:

Mercedes na Berounsku narazil do budovy restaurace, řidič zemřel

-

dnes 19:02 Video: V Hředli na Berounsku narazil v pátek odpoledne...

Auto v protisměru na Liberecku způsobilo havárii, zaznamenala to kamera

-

dnes 17:09 Video: Po silnici první třídy na Liberecku se v pátek...

Policisté chytili taxikáře se zákazem řízení. Když ho propustili, sedl znova za volant

-

dnes 15:45 Video: Taxikáře se dvěma zákazy řízení chytili v noci...

Cizinec stíhaný za znásilnění schizofreničky dostal trest jen za rvačku

-

dnes 15:42 Krajský soud v Brně v pátek potrestal 58letého Andrease...

Bezohledný řidič na Frýdecko-Místecku zabil chodkyni a od nehody ujel

-

dnes 13:04 aktualizováno Po řidiči, který ve čtvrtek večer v...

Soud se kvůli vraždě policisty spojil videokonferencí s věznicemi

-

dnes 12:56 Prostřednictvím videokonference se v pátek spojil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů