Zahraniční

Merkelová naštvala i Bavorsko. Vyvolala jste krizi a nemáte ji pod kontrolou, kritizuje premiér

obrazek

Migranti na hranicích Srbska a Maďarska

FOTO: Marko Djurica, Reuters

23.9.2015 09:07 (aktualizováno: 23.9.2015 09:58) Ostrou kritiku kvůli změně azylové politiky si vysloužila německá kancléřka Angela Merkelová z úst bavorského premiéra Horsta Seehofera. Merkelová podle něj zavinila uprchlickou krizi a situace se její vládě vymkla z rukou.

„Vládě se situace s uprchlíky zcela vymkla z rukou,“ řekl Seehofer v úterý na sjezdu vládní strany CDU v Horních Francích v Kloster Banzu.

Krizi podle něj vyvolala Merkelová, která v podstatě vyzvala běžence, aby se vrhli do Německa. „Pravidla, která byla nastavena, byla samotným Německem potlačena,” poznamenal Seehofer. Narážel na to, že Berlín před časem pozastavil platnost Dublinských úmluv a oznámil, že se ujme žádosti o azyl každého uprchlíka ze Sýrie bez ohledu na to, že by takovou žádost měla vyřizovat jiná země. [celá zpráva]

První máz piva ochutnal bavorský premiér Horst Seehofer.

FOTO: Michaela Rehle, Reuters

Země ale příjem migrantů nezvládá a naprosto nefungují pravidla pro jejich přerozdělování, upozornil. Dodal, že situace kolem uprchlíků není v Německu dramatičtější jen díky nasazení obcí, charitativních organizací a policie.

Uprchlík si dělá selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

Seehofer se však současně jednoznačně postavil za přerozdělení uprchlíků po celé Evropské unii. V té podle něj musí „konečně nastoupit spolupráce a solidarita“.

„Dělba práce není o tom, že jedni budou mluvit o morálce, mravnosti a lidskosti a ostatní budou zodpovědní za práci a zdroje. V současné době děláme většinu práce za celou Evropu," podotkl Seehofer. To se musí podle něj rychle změnit.

Počet migrantů, kteří by měli být přerozděleni do zemí EU

FOTO: David Ryneš, Novinky

Do Německa už letos dorazilo přes 520 tisíc migrantů, uvedl ve svém středečním vydání list Thüringer Allgemeine s odvoláním na interní údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). [celá zpráva]

Jenom během prvních tří zářijových týdnů bylo v Německu nově zaregistrováno 107 464 uprchlíků, což je rekord a o 300 více než za celý srpen.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Muž v Dubaji se s novomanželkou rozvedl 15 minut po svatbě

-

dnes 05:21 Důvodem krátkého trvání manželství byla netrpělivost...

Chceme jednat. Kdykoliv a kdekoliv, vzkazuje Severní Korea Trumpovi

-

dnes 04:59 Severní Korea chce nadále se Spojenými státy jednat....

Trumpův právník dostal peníze od ukrajinských lobbistů. Podle zdrojů BBC kvůli schůzce prezidentů

-

včera 21:08 Ukrajinští lobbisté údajně zaplatili právníkovi...

Abramovič zvažuje izraelské občanství, zatím o ně nepožádal

-

včera 19:43 Ruský oligarcha Roman Abramovič, jemuž se nedaří...

Zkáza letu MH370 zřejmě zůstane zahalena tajemstvím, pátrání brzy skončí

-

včera 19:25 Pátrání po ztraceném letadle společnosti Malaysia...

Trump pohrozil Kimovi armádou. Ale nevyloučil ani summit, který sám odvolal

-

včera 18:33 aktualizováno Americký prezident Donald Trump poté,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby