Zahraniční

Merkelová naštvala i Bavorsko. Vyvolala jste krizi a nemáte ji pod kontrolou, kritizuje premiér

obrazek

Migranti na hranicích Srbska a Maďarska

FOTO: Marko Djurica, Reuters

23.9.2015 09:07 (aktualizováno: 23.9.2015 09:58) Ostrou kritiku kvůli změně azylové politiky si vysloužila německá kancléřka Angela Merkelová z úst bavorského premiéra Horsta Seehofera. Merkelová podle něj zavinila uprchlickou krizi a situace se její vládě vymkla z rukou.

„Vládě se situace s uprchlíky zcela vymkla z rukou,“ řekl Seehofer v úterý na sjezdu vládní strany CDU v Horních Francích v Kloster Banzu.

Krizi podle něj vyvolala Merkelová, která v podstatě vyzvala běžence, aby se vrhli do Německa. „Pravidla, která byla nastavena, byla samotným Německem potlačena,” poznamenal Seehofer. Narážel na to, že Berlín před časem pozastavil platnost Dublinských úmluv a oznámil, že se ujme žádosti o azyl každého uprchlíka ze Sýrie bez ohledu na to, že by takovou žádost měla vyřizovat jiná země. [celá zpráva]

První máz piva ochutnal bavorský premiér Horst Seehofer.

FOTO: Michaela Rehle, Reuters

Země ale příjem migrantů nezvládá a naprosto nefungují pravidla pro jejich přerozdělování, upozornil. Dodal, že situace kolem uprchlíků není v Německu dramatičtější jen díky nasazení obcí, charitativních organizací a policie.

Uprchlík si dělá selfie s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

Seehofer se však současně jednoznačně postavil za přerozdělení uprchlíků po celé Evropské unii. V té podle něj musí „konečně nastoupit spolupráce a solidarita“.

„Dělba práce není o tom, že jedni budou mluvit o morálce, mravnosti a lidskosti a ostatní budou zodpovědní za práci a zdroje. V současné době děláme většinu práce za celou Evropu," podotkl Seehofer. To se musí podle něj rychle změnit.

Počet migrantů, kteří by měli být přerozděleni do zemí EU

FOTO: David Ryneš, Novinky

Do Německa už letos dorazilo přes 520 tisíc migrantů, uvedl ve svém středečním vydání list Thüringer Allgemeine s odvoláním na interní údaje Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). [celá zpráva]

Jenom během prvních tří zářijových týdnů bylo v Německu nově zaregistrováno 107 464 uprchlíků, což je rekord a o 300 více než za celý srpen.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

V Thajsku zadrželi šéfa sítě pašeráků slonoviny a nosorožčích rohů

-

dnes 12:42 Thajská policie zadržela v pátek údajného šéfa největší...

Desetimetrové vlny, záplavy a vichr ničí západní pobřeží USA

-

dnes 12:36 Video: Více než devítimetrové vlny způsobily v pátek...

Výstavu Jiřího Načeradského v Piešťanech zcenzurovali, tvrdí deník Pravda

-

dnes 11:56 Ve slovenských Piešťanech předčasně skončila výstava...

Turecko pokračuje v ostřelování pozic syrských Kurdů

-

dnes 11:10 aktualizováno Pozice syrských Kurdů v oblasti Afrín...

Autobus v Turecku naboural do stromů u dálnice, 11 mrtvých a 46 zraněných

-

dnes 10:14 aktualizováno Nejméně 11 obětí a 46 zraněných si...

Macronová kvůli románku se svým studentem ztratila všechny přátele

-

dnes 08:57 Milostné vzplanutí současné první dámy Francie, tehdy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby