Kariéra

Vědecký jarmark pomohl nadchnout mladé pro vědu

obrazek

Vědecký jarmark opět nalákal hojný počet návštěvníků.

FOTO: Brady Clough

10.9.2015 08:00 Více než dvacet tisíc lidí navštívilo ve středu 9. září v pořadí už třetí Vědecký jarmark na Vítězném náměstí v Praze - Dejvicích. Organizátoři akce - společnost Věda nás baví., Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT), České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Ústav organické chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR) - potvrdili, že účast na letošní akci zaměřené na popularizaci vědy a techniky překonala čísla za minulý rok.

Jarmark nabídl dětem školního věku, studentům, pedagogům i rodičům celodenní program zaměřený na povzbuzení zájmu české mládeže o vědu a techniku. Například Škoda Auto na svém stánku předvedla fungování učňovského vozu ŠKODA FUNSTAR, ČD Telematika návštěvníky seznámila s funkcí optických vláken, Unipetrol předvedl fungování technologií používaných piloty Formule 1. Zástupci akademické obce, kteří Vědecký jarmark spoluorganizovali, a kterého se zároveň účastnili jako vystavovatelé, také připravili rozsáhlý vzdělávací program.

Nechyběla vzducholoď ani roboti

Na Vědecký jarmark dohlížela funkční vzducholoď, dále roboti a formule z ČVUT, VŠCHT ukázala různé formy hoření na své raketové základně. ÚOCHB AV ČR prezentoval neviditelné kresby, které se využívají při ochraně bankovek nebo při špionáži. Do programu se letos zapojilo 10 fakult Univerzity Karlovy se zajímavými prezentacemi. Součástí akce byly také odpolední přednášky v dejvickém kampusu v budově VŠCHT.

Věda je součástí každodenního života

„Jsem rád, že letos Vědecký jarmark opět nalákal hojný počet návštěvníků. Návštěvníci měli možnost shlédnout to nejlepší z české techniky a vědy: např. učňovský vůz FUNSTAR nebo experimenty s PET láhvemi jako stavebnicí, který ČVUT prezentovalo na letošním EXPO v Milaně. Takové ukázky nám pomáhají nadchnout děti pro vědu. A to je náš cíl. Ukazujeme, že věda je fascinující a zároveň nepostradatelnou součástí každodenního života,“ komentoval význam Vědeckého jarmarku Charles Peake, zakladatel o.p.s. Věda nás baví.

kil, Novinky

nahoru

Kariéra:

Rodinné podniky čeká výměna stráží

-

17.4. 13:36 České rodinné podniky zažívají dobré časy. Polovina ze...

Práce baví přes polovinu lidí

-

16.4. 12:27 Průzkum zabývající se motivací českých zaměstnanců...

Rozdíly v odměňování mužů a žen se v Česku příliš nemění

-

13.4. 13:06 Hlavním tématem devátého ročníku vzdělávací konference...

Poradna: Výpověď pro nadbytečnost pohledem Nejvyššího soudu

-

12.4. 11:24 Výpověď pro nadbytečnost z organizačních důvodů je...

Absolventi nejsou mnohdy připraveni vstoupit na trh práce, tvrdí personalisté

-

11.4. 11:35 Někteří absolventi škol se mohou stát ohroženou...

Dvanáctihodinový směnný provoz je zastaralý, říká odborník

-

9.4. 12:15 Podle průzkumu Českého statistického úřadu pracuje v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby