Kultura

Zelenkův papoušek. Nová komedie od tvůrce Knoflíkářů

Martin Myšička

8.9.2015 17:01 Režisér Petr Zelenka, který má za sebou Knoflíkáře, Rok ďábla a Příběhy obyčejného šílenství, představuje první trailer k filmu Ztraceni v Mnichově. Do českých kin jde 22. října.

Devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá relikvie z dob Mnichovské dohody. Sir „P“ po Daladierovi jeho hlasem dodnes opakuje některé důležité věty a prohlášení. Papouška za dramatických okolností unese český novinář Pavel a na základě papouškových kontroverzních citací Daladiera rozpoutává mezinárodní politický skandál.

V další části filmu hraje režisér s divákem hru na dokument ze zákulisí natáčení, které mělo být česko-francouzskou koprodukcí. Zahrají si v ní Martin Myšička, Marek Taclík, Tomáš Bambušek, Jana Plodková, Václav Neužil, Vladimír Škultéty, Jitka Schneiderová a Stanislav Pierret, diplomat, který svou kariéru začínal v bývalém Československu a ještě před rokem 1989 a přispěl ke kontaktům českého disentu se zahraničím.

Premiéra v Londýně

„Film Ztraceni v Mnichově režiséra Petra Zelenky vybrali organizátoři do programu 59. ročníku Londýnského filmového festivalu. Snímek bude uveden v sekci Laugh. Jeho světová premiéra se zde uskuteční 8. října, promítat se bude i o den později,” prozradila za tvůrce Zuzana Janáková.

„Dá se říci, že humor našeho filmu je v jistém smyslu britský a je jen logické, že mladší kolega montypythonovského Mrtvého papouška si odbude svoji světovou premiéru právě zde,“ dodal režisér Petr Zelenka.

Film Ztraceni v Mnichově vznikl v produkci společnosti Lucky Man Films Davida Ondříčka, koprodukčně se na něm podílela Česká televize.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Hudebník a producent Michal Dvořák: Vytváříme něco nového

-

dnes 07:44 Michal Dvořák je nejen členem skupiny Lucie,...

Češi se často stydí za to, že sledují telenovely

-

včera 21:01 O některých televizních seriálech a pořadech si Češi...

Dinosaur Pile-Up: Nikdy nemáme pocit, že už máme dost písniček

-

včera 15:25 Anglická rocková skupina Dinosaur Pile-Up letos v létě...

Letní Letná - život mezi nebem, zemí a haraburdím

-

včera 12:09 Jubilejní 15. ročník mezinárodního festivalu nového...

Beyoncé zjistila, že je potomkem otrokáře a otrokyně

-

včera 10:07 Zpěvačka Beyoncé se zabývala historií své rodiny a...

Multimediální Rusáci mají premiéru na výročí invaze

-

včera 07:22 Nové multimediální představení Rusáci o mladých Rusech...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů