Domácí

Sobotka: O kvótách nemá cenu diskutovat, čísla nemusí zanedlouho platit

obrazek

Premiér Bohuslav Sobotka

FOTO: Petr Horník, Právo

8.9.2015 11:23 (aktualizováno: 8.9.2015 11:59) Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je skeptický k novému návrhu kvót na rozdělení uprchlíků mezi jednotlivými zeměmi Evropské unie. Čísla se prý mohou velmi rychle změnit. Sobotka to v úterý uvedl při návštěvě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Podle nového návrhu Evropské komise by měla ČR přijmout dalších téměř 3000 uprchlíků. [celá zpráva] Sobotka má ale za to, že číslo nemusí již za několik měsíců platit. „Já jakákoli čísla beru s velkou rezervou, protože už dnes mohou být velmi rychle překonána," podotkl.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

O novém návrhu EK na přerozdělení dalších 120 000 uprchlíků bude ve středu jednat Evropský parlament. Sobotka předpokládá, že europoslanci ČSSD budou postupovat v souladu se stanoviskem k migraci, které strana schválila o víkendu.

O číslech nemá cenu diskutovat

„My odmítáme systém kvót. Já ho nepokládám za efektivní, nemyslím si, že to přispěje k nějakému řešení, a nemá v tuto chvíli význam debatovat o jakýchkoli číslech," podotkl premiér.

„Já se obávám, že Evropa, Evropská komise poněkud zaspala z hlediska dotažení všech závěrů, které k tomu v minulosti byly přijaty," uvedl Sobotka.

Evropa podle něj nyní nepotřebuje nové a nové plány, ale dotažení toho, na čem se Evropská rada dohodla v minulosti – zejména zesílení ochrany schengenského prostoru a vytvoření přijímacích center v Itálii a Řecku, kde budou všichni tam příchozí uprchlíci registrováni.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Stát odstartoval stavbu obchvatu Frýdku-Místku, v provozu má být za 44 měsíců

-

dnes 16:28 Nejpozději počátkem roku 2022 by se měli řidiči svézt...

Šlechtová: Zakázku na radary prověřuje Vojenská policie

-

dnes 15:55 aktualizováno V souvislosti se zakázkou na mobilní...

Šéf chlebské zoo se omluvil za rasistický výrok o vévodkyni Meghan

-

dnes 15:18 Člen nymburské oblastní rady ODS a ředitel zoologické...

Rodiče chtěli pojmenovat syna Thymian, v boji s justicí je podpořil Ústavní soud

-

dnes 15:07 S neobvyklou žádostí dorazili v roce 2012 na matriku ve...

Češi ze světových politiků nejvíce věří Zemanovi

-

dnes 14:50 Nejvyšší důvěře mezi vybranými světovými politiky se u...

Jak mluvit o vládě v zahraničí? Piráti připravili kvůli Babišovi další kuchařku

-

dnes 14:39 S nadsázkou si Piráti znovu rýpli do premiéra Andreje...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby