Domácí

Sobotka: O kvótách nemá cenu diskutovat, čísla nemusí zanedlouho platit

obrazek

Premiér Bohuslav Sobotka

FOTO: Petr Horník, Právo

8.9.2015 11:23 (aktualizováno: 8.9.2015 11:59) Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je skeptický k novému návrhu kvót na rozdělení uprchlíků mezi jednotlivými zeměmi Evropské unie. Čísla se prý mohou velmi rychle změnit. Sobotka to v úterý uvedl při návštěvě Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ).

Podle nového návrhu Evropské komise by měla ČR přijmout dalších téměř 3000 uprchlíků. [celá zpráva] Sobotka má ale za to, že číslo nemusí již za několik měsíců platit. „Já jakákoli čísla beru s velkou rezervou, protože už dnes mohou být velmi rychle překonána," podotkl.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

O novém návrhu EK na přerozdělení dalších 120 000 uprchlíků bude ve středu jednat Evropský parlament. Sobotka předpokládá, že europoslanci ČSSD budou postupovat v souladu se stanoviskem k migraci, které strana schválila o víkendu.

O číslech nemá cenu diskutovat

„My odmítáme systém kvót. Já ho nepokládám za efektivní, nemyslím si, že to přispěje k nějakému řešení, a nemá v tuto chvíli význam debatovat o jakýchkoli číslech," podotkl premiér.

„Já se obávám, že Evropa, Evropská komise poněkud zaspala z hlediska dotažení všech závěrů, které k tomu v minulosti byly přijaty," uvedl Sobotka.

Evropa podle něj nyní nepotřebuje nové a nové plány, ale dotažení toho, na čem se Evropská rada dohodla v minulosti – zejména zesílení ochrany schengenského prostoru a vytvoření přijímacích center v Itálii a Řecku, kde budou všichni tam příchozí uprchlíci registrováni.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Drahoš lovil voliče v Brně

-

dnes 15:32 Pět dní před druhým kolem prezidentské volby lovil Jiří...

Šlechtová miliardové armádní zakázky nemůže zatím podepsat

-

dnes 13:27 Bývalý ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to v...

Šance Zemana a Drahoše se srovnaly

-

dnes 12:04 Šance obou prezidentských kandidátů jsou týden před...

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

-

dnes 04:00 Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše...

Zelené povede Štěpánek

-

včera 21:08 aktualizováno Novým předsedou Strany zelených se v...

Netolický (ČSSD): Zeman vykládal Ústavu účelově, budu volit Drahoše

-

včera 17:15 Před pěti lety stál pardubický hejtman Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby