Koktejl

Drsná reklama varuje před nešvarem moderní doby

close to home

10.8.2015 05:29 Pozornost řidičů čím dál častěji odvádějí displeje mobilních telefonů. Nová reklama ukazuje, co se může stát, když se řidič jen na chvilku přestane věnovat jízdě. Krátký film je součástí nové kampaně americké telekomunikační společnosti, která tak chce ukázat potenciální fatální následky používání telefonu během jízdy.

Mobilního telefonu se ani za jízdy nevzdá mnoho řidičů. Mohou za to zejména chytré telefony a sociální sítě. Jen v červnu minulého roku bylo v České republice způsobeno skoro deset tisíc nehod kvůli tomu, že se řidič plně nevěnoval řízení vozidla.

S heslem „To počká“ vyrazila do boje telekomunikační společnost AT&T, která navíc nabízí na svých stránkách ke stažení aplikaci, která se automaticky zapne, kdykoli jedete autem. Pozná totiž, že se pohybujete větší rychlostí než 24 kilometrů v hodině, a během jízdy ztlumí veškerá upozornění.

Mezi kampaněmi, které bojují proti závislosti na neustálém zírání do mobilních telefonů, není tato „drsná“ reklama první. V květnu tohoto roku se objevilo na internetu video ze Švédska, které naopak apeluje na chodce, kteří při zaujetí svým mobilním telefonem a sluchátky na uších často ztratí pozornost, a mohou se tak lehce stát obětí dopravní nehody.

Kampaň drasticky upozorňuje na nebezpečí sledování mobilu při chůzi ve městě

Podle policie bylo v roce 2013 ve švýcarských ulicích kvůli nepozornosti zraněno kolem 1100 lidí. Tímto videem se snaží zapůsobit na mladé lidi, kteří se s mobilem nedokážou rozloučit ani na chvíli.

Novinky

nahoru

Koktejl:

Autobus v Madridu zůstal po havárii viset z mostu, k pádu scházely centimetry

-

včera 15:59 Video: Neuvěřitelné štěstí měl v neděli řidič autobusu...

Na výherní los připsala jméno synovce, pohádkovou výhru si chce ale nechat pro sebe

-

včera 14:01 Když si Barbara Reddicková z kanadské provincie Nové...

V alpském městě se bude losovat o místa na hřbitově

-

včera 13:03 Německé alpské město Berchtesgaden spustí loterii o...

Superlaser za Prahou má na délku 17 metrů, chodí se k němu jako na operační sál

-

včera 12:57 Video: Dřív na tom místě stávaly omšelé budovy JZD,...

Před Macronem se při přehlídce srazili policisté na motorkách. Když vstali, zatleskal jim

-

včera 04:00 Video: aktualizováno Kuriózní moment se udál v sobotu...

Po pravici, nebo po levici? Trump s královnou zažil trapnou chvilku

-

14.7. 19:27 Video: Kamery během setkání amerického prezidenta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů