Kultura

Zemřela známá americká country zpěvačka Lynn Andersonová

obrazek

Lynn Andersonová

FOTO: Evan Agostini, ČTK/AP

1.8.2015 16:25 Americká country zpěvačka Lynn Andersonová, kterou do popředí tohoto žánru v USA vynesla především píseň Rose Garden, zemřela. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na sdělení rodiny umělkyně, které bylo 67 let. Skonala v nemocnici v Nashvillu na srdeční zástavu.

Do povědomí vyznavačů country se dostala jako mladá zpěvačka zásluhou pořadu The Lawrence Welk Show v letech 1967 až 1969. I díky tomu posléze získala smlouvu s nahrávacím studiem Columbia Records v Mekce country Nashvillu.

Její příslušnost ke špičce žánru pak potvrdila píseň Rose Garden, s níž získala v roce 1971 cenu Grammy a zároveň ji Asociace country hudby ocenila jako zpěvačku roku. Následovala řada dalších úspěšných písní a další nominace na hudební ceny.

Lynn Andersonová se narodila v roce 1947 v Severní Dakotě rodičům skládajícím country písně. V pozdějších letech tuto blondýnku provázely problémy se zákonem, připomněla AP. V roce 1995 jí například soud zakázal, aby se přibližovala ke svému bývalému příteli, protože mu prý po ukončení dvanáctiletého vztahu vyhrožovala. O deset let později udeřila policistu, když ji zadržel kvůli krádeži DVD s Harrym Potterem v obchodě. Rok předtím byla zatčena pro řízení v opilosti.

ČTK

nahoru

Kultura:

RECENZE: Jan Palach. Film, který si musí každý přebrat po svém

-

dnes 15:56 Natočit film o tak výrazné osobnosti, jakou byl Jan...

Tomáš Klus vydá na začátku září novou desku

-

dnes 14:14 Písničkář Tomáš Klus vydá již 7. září album Spolu....

Lamb, The Subways a The Asteroids Galaxy Tour lákají na Rock for Churchill

-

dnes 14:09 Konec srpna pravidelně patří festivalu Rock for...

Mauglí a kapitán Flint zrození štětcem Zdeňka Buriana

-

dnes 13:11 Středočeské muzeum v Roztokách u Prahy ožilo dávno...

Na Hip Hop Kemp míří GZA, Hopsin, Chaozz i Kontrafakt

-

dnes 11:49 Festivalpark v Hradci Králové se ve druhé polovině...

Videoklipem roku je podle MTV Havana od Camily Cabello

-

dnes 11:11 Klipem roku se na předávání cen MTV v pondělí 20. srpna...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů