Koktejl

V loterii řeší skandál, na obrazovce se číslo objevilo dřív, než ho vylosovali

BEZ KOMENTÁŘE: Při losování se na obrazovce objevilo vylosované číslo ještě předtím, než bylo taženo

30.7.2015 15:10 Úterní losování srbské státní loterie se stalo předmětem kriminálního vyšetřování poté, co se jedno z vítězných čísel objevilo během přenosu na obrazovce ještě předtím, než bylo vylosováno.

Diváci, kteří losování sledovali, byli zmatení, protože jako čtvrté bylo z osudí vylosováno číslo 27, jenže grafika ukazovala 21. Šotek, jaký se může stát každému, chtělo by se říct. Jenže o pár okamžiků později vyskočilo z osudí jako páté právě číslo 21...

Moderátorku to evidentně zaskočilo a po zbytek slosování nebyla ve své kůži. Zmatkovala i grafika, kterou se podařilo dát do pořádku až po řádně dlouhé chvilce.

„Místo toho, aby napsal číslo 27, zadal 21. V tu chvíli dle mého názoru, poté, co si uvědomil, co udělal, ten muž zadal 27, tedy číslo, které bylo vylosováno. Podle zákonů pravděpodobnosti existovala možnost, že další číslo, které mělo být vylosováno, a nakonec bylo, bude 21. Byla to náhoda. Pokud jde o mě, není na tom nic zvláštního,“ uvedl ředitel loterijní společnosti Aleksandar Vulović na tiskové konferenci, kterou kvůli incidentu uspořádal.

Losování komentoval i premiér

Případem se už začal zabývat úřad srbského vrchního žalobce, který podle srbské zpravodajské agentury Tanjug dal policii zelenou, aby začala sbírat informace o nesrovnalostech ve slosování.

K podezřelému slosování se vyjádřil i srbský premiér Aleksandar Vučić, který slíbil plné vyšetření případu. „Pokud tam byly nějaké prvky kriminálního činu, tak za to všichni zodpovědní jedinci ponesou následky,“ citovala ho agentura Tanjug.

vps, Novinky

nahoru

Koktejl:

Červené trenky dál inspirují i budí vášně. Cestovatelé je vynesli na himálajskou šestitisícovku

-

dnes 13:28 Když prezident Miloš Zeman v červnu sezval na Hrad...

Ve Frýdku-Místku překonali rekord v ražení pamětních mincí na čas

-

dnes 11:59 Na oslavách jídla a pití ve Frýdku-Místku v sobotu...

Kvůli vzácné nemoci vypadá chlapec už v šesti letech jako penzista

-

dnes 04:30 Měsíc po narození byl diagnostikován se vzácným...

V Los Angeles se objevila socha nahého Trumpa s klaunským obličejem

-

včera 20:54 Video: Neznámý umělec vytvořil v Los Angeles sochu...

Čtyřicetkrát jasnější než Měsíc. Meteor nad Alabamou proměnil noc v den

-

včera 17:00 Video: Meteor, jenž se prohnal v noci z pátku na...

Nosič Hižnay vynesl na Sněžku rekordních 165,5 kilogramu

-

včera 14:47 Video: aktualizováno Historicky nejtěžší náklad 165,5...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů