Domácí

Na desítkách míst znovu padly teplotní rekordy

obrazek

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

18.7.2015 15:54 Teplotní rekordy byly v sobotu odpoledne překonány v Česku už na desítkách meteorologických stanic s delší řadou pozorování. Nejvyšší hodnotu, 36,5 stupně Celsia, meteorologové naměřili stejně jako v pátek ve Strážnici na Hodonínsku.

Podobně teplo bylo dnes ale i v Brodě nad Dyjí na Břeclavsku a na obou místech byl překonán dosavadní rekord z roku 1983, uvedla Milena Ferebauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteoroložka ale nevyloučila, že teplota bude ještě stoupat, zejména na jižní Moravě. Podle výstrahy, kterou meteorologové vydali dopoledne, mohou právě na jihovýchodě Česka nejvyšší teploty vyšplhat až ke 38 stupňům Celsia. V ostatních oblastech má být maximálně 35 stupňů.

ČTĚTE TAKÉ
Vedra mají pokračovat, příští týden může být extrémně teplý

Dvaatřicetileté rekordy byly dnes překonány i v Táboře a Náchodě, kde meteorologové zaznamenávají teplotu více než 100 let. Po poledni tam teplota vyšplhala k 35,4 stupně Celsia, přičemž nejvíce tam 18. července naměřili v roce 1983, a to 33,8 stupně. U stoleté řady pozorování byl přepsán rekord z roku 1983 i na stanicích v Českých Budějovicích a Rožnově.

Rekordy padaly v Česku i v pátek. Například ve Strážnici na Hodonínsku překonán nebyl, i když tam meteorologové zaznamenali nejvyšší teplotu. [celá zpráva]

ČTK

nahoru

Domácí:

Instantní jim nestačí. Obliba výběrové kávy u Čechů roste

-

dnes 01:00 Češi ve světovém srovnání nejsou takoví milovníci kávy...

Vymysleli kancelář v koruně stromu

-

včera 22:08 Nejmodernější kanceláře možná jednou nebudou v...

Mizejícího brouka mají zachránit hrušně

-

včera 19:55 Na téměř jeden milión euro jsou vyčísleny náklady...

Zimola: Přeju si silný tandem s Hamáčkem a bez všech šíbrů

-

včera 15:43 Po volbách by se v ČSSD měla rozjet diskuse o přímé...

Vysoké teploty jsou pryč, příští týden se objeví i přízemní mrazíky

-

včera 15:12 Vysoké teploty, které byly po celé léto a ještě i...

Vítr může strhávat stromy, střechy i auta, varují meteorologové

-

včera 11:15 aktualizováno Silný vítr, který na horách může...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů