Bydlení

Podlahy a koberce s imitovanou patinou přinesou domů pohodu a jedinečný styl

obrazek

Interiérová dlažba Terracotta Altere je vyráběna tradiční metodou a záměrně má vysoký stupeň patiny.

FOTO: Los Kachlos

4.9.2015 12:51 Sbírání drobných smítek a čištění šmouh na parketách nebo dlažbě je bezesporu nezábavnou činností. Nedokonalosti ale některým lidem nedají jednoduše spát, a právě pro ně jsou ideální podlahy s imitovanou patinou. Hodí se do industriálně zařízených interiérů i do prostor s retro a rustikálním nábytkem.

Moderní dlaždice z terakoty s patinou se vyrábějí ručně, tradiční metodou, která poskytuje nejvyšší stupeň „opotřebovaného“ vzhledu. Ten je dnes hodně populární. Taková podlaha je pevná a odolává mechanickému i chemickému poškození.

Rozsáhlá nabídka velikostí, povrchové úpravy a tloušťky, dovolí užívat produkty do moderních, ale i do historických prostor. Velmi rozšířená je v interiérech, jako jsou toskánský, středozemní, antický nebo tradičně selský.

Instalovanou terakotu je možné dál upravovat tekutými nátěry, čímž se dosahuje efektu voskování nebo patiny s leskem. Tím jsou ještě více zvýrazněny všechny odstínové variace, patina a opotřebení.

Dlažba Hexagon zapadne do industriálněji zařízených interiérů.

FOTO: Alhambra Home & Garden

Pokud chcete podlahu s maximálně jednoduchou údržbou, vyplatí se volit vinyl s moderní úpravou imitující opotřebené i recyklované nebo staré dřevo. Výhodou je snadná pokládka i odolnost vůči oděru.

Vinylová podlaha Classic 2030 připomíná stará prkna.

FOTO: Parador

Trendy jsou i staré zachovalé podlahy z kvalitních dřev. Pokud je sladíte s vhodným obkladem na stěnách, nebude jejich skutečná patina nijak na škodu, naopak bude působit záměrně a efektně. Staré parkety se vyplatí nechat znovu zbrousit a nalakovat.

Podlaha z Eukalyptu Jarrahu a stěny s obkladem imitujícím kámen mají přiznanou patinu.

FOTO: Cranmore Home

Velkou výhodou podlah s přiznanou patinou je, že na nich drobné oděrky nejsou chybou na kráse, ale naopak dodávají podlaze punc pravosti. Hodí se hlavně do prostor, kde očekáváme zvýšenou zátěž a pak samozřejmě do domácností s aktivními dětmi a domácími mazlíčky.

Trendy koberce s imitovanou patinou mají šedomodrý nádech

Na designových veletrzích jsou letos často k vidění koberce, které mají punc patiny díky efektu sepranosti. V kurzu je barva džínoviny. Právě u této textilie se totiž traduje, že jí patina dodává šmrnc.

Koberce z novozélandské vlny inspirované artefakty májské civilizace napodobují barevnost chladného kamene.

FOTO: LuxDeco

Kousky s patinou střídají na módním výsluní koberce s vysokým vlasem, které byly trendy několik sezón. Koberce s patinou mají naopak velmi krátký vlas a sešlapanost na některých místech rozhodně není na škodu.

Koberec s patinou vyrobený ze starých tureckých koberců je obarven na současný trendy vintage odstín s imitovanou patinou.

FOTO: CarpetVista

Pokud chcete domácnost udržet v bezvadném stavu a nechcete se přitom moc nadřít, zkuste uplatnit nejen podlahy a koberce s patinou, ale využijte i jednorázového nádobí na párty. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

tnk, Novinky

nahoru

Bydlení:

Metalické mísy na ovoce jsou hitem letošní sezóny

-

včera 12:01 Obrazem: Pokud hledáte inspiraci pro stylové doladění...

Při rekonstrukci vykouzlili v malém bytě místnost navíc

-

včera 09:01 Obrazem: Když Martina kupovala starší byt v Soběslavi,...

Podivuhodná bouda v eko stylu chytí za srdce každého psa. A nejen jeho

-

včera 06:11 Obrazem: Zelené budovy a trvale udržitelná obydlí...

Končící léto připomenou nevšední koberce s mořskou tematikou

-

20.9. 12:44 Obrazem: Pokud jste velcí milovníci léta a je vám...

Upečte si zdravě v parní troubě

-

20.9. 08:48 Obrazem: Potřebují minimum tuku, vaří v páře, upečou...

Díky moderním technologiím lze stavět i bez malty

-

20.9. 06:06 Obrazem: Mladé rodiny zajímá nejen kvalita bydlení,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů