Ekonomika

Majitelé mají kvůli věcným břemenům O2 plombu na desítkách tisíc nemovitostí

obrazek

FOTO: O2

18.6.2015 16:53 (aktualizováno: 18.6.2015 17:10) Katastrální úřady zablokovaly lidem desítky tisíc nemovitostí. Důvodem je převod věcných břemen z O2 na nově vzniklou společnost Cetin. Plomba se týká nemovitostí, které mají zřízeno věcné břemeno na umístění a provozování vedení sítě elektronických komunikací.

„Katastrálním úřadem bude automaticky odstraněna po provedení zápisu vkladu do katastru nemovitostí. Celý proces by měl být dokončen v druhém týdnu července 2015,” uvedl Martin Žabka z České telekomunikační infrastruktury (Cetin).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle šéfa právní divize Cetinu Petra Prouzy nemá firma jinou možnost, než nemovitosti nechat zaplombovat. „Tento proces je ze zákona nutný krok v důsledku vzniku nové společnosti Cetin a znamená pouze změnu identifikace oprávněné osoby v katastru. Vše probíhá v souladu se zákonem a nejsme bohužel schopni jej zkrátit nebo se mu vyhnout,“ řekl Prouza. Upozornil, že lidé by se neměli plombou nechat vylekat, protože vlastník nemovitosti se nemění.

Plomba na nemovitosti upozorňuje na to, že s nemovitostí se něco děje. Většinou je to proto, že se mění majitel nemovitosti. Plomba se uvádí na listu vlastnictví písmenem P.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

V létě bude benzín v Praze za 35 korun

-

dnes 04:05 Ceny pohonných hmot v České republice prudce rostou a...

Sporně předčasně zesplatněno. Tvrdík vysvětluje, proč se nezaplatil dluh za CEFC v termínu

-

19.5. 11:25 Dosavadní místopředseda CEFC Europe Jaroslav Tvrdík na...

O seniory je najednou zájem

-

19.5. 10:05 Muži a ženy pár let před důchodem, ale i senioři...

ArcelorMittalu hrozí na Ukrajině bankrot

-

18.5. 19:52 Metalurgickému podniku ArcelorMittal Krivoj Rog...

Pomůže svatba Harryho a Meghan britské ekonomice?

-

18.5. 18:36 Na svatbě prince Harryho s Meghan Markleovou vydělají...

Benešov nestíhá psát pokuty. V první den měření na D1 překročilo rychlost 300 aut

-

18.5. 15:51 Benešov čelí nárůstu agendy kvůli úsekovému měření...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby