Ekonomika

Majitelé mají kvůli věcným břemenům O2 plombu na desítkách tisíc nemovitostí

obrazek

FOTO: O2

18.6.2015 16:53 (aktualizováno: 18.6.2015 17:10) Katastrální úřady zablokovaly lidem desítky tisíc nemovitostí. Důvodem je převod věcných břemen z O2 na nově vzniklou společnost Cetin. Plomba se týká nemovitostí, které mají zřízeno věcné břemeno na umístění a provozování vedení sítě elektronických komunikací.

„Katastrálním úřadem bude automaticky odstraněna po provedení zápisu vkladu do katastru nemovitostí. Celý proces by měl být dokončen v druhém týdnu července 2015,” uvedl Martin Žabka z České telekomunikační infrastruktury (Cetin).

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Podle šéfa právní divize Cetinu Petra Prouzy nemá firma jinou možnost, než nemovitosti nechat zaplombovat. „Tento proces je ze zákona nutný krok v důsledku vzniku nové společnosti Cetin a znamená pouze změnu identifikace oprávněné osoby v katastru. Vše probíhá v souladu se zákonem a nejsme bohužel schopni jej zkrátit nebo se mu vyhnout,“ řekl Prouza. Upozornil, že lidé by se neměli plombou nechat vylekat, protože vlastník nemovitosti se nemění.

Plomba na nemovitosti upozorňuje na to, že s nemovitostí se něco děje. Většinou je to proto, že se mění majitel nemovitosti. Plomba se uvádí na listu vlastnictví písmenem P.

Novinky

nahoru

Ekonomika:

Hospod zaniklo nejméně za pět let. Navzdory zákazu kouření

-

dnes 13:43 V uplynulém roce v pohostinství ubylo 953 živností. To...

Šéfové automobilek: Do roku 2025 skončí až polovina kamenných dealerství

-

dnes 13:19 Více než polovina šéfů automobilek se domnívá, že 30–50...

Koncern Volkswagen loni prodal rekordních 10,7 miliónu aut

-

dnes 10:26 Prodeje aut německého koncernu Volkswagen loni stouply...

Češi přestávají tolik chodit do hospod na točené pivo

-

včera 20:27 Úbytek hostů a nižší tržby pociťují od loňského...

Energizer koupí za dvě miliardy dolarů výrobu baterií Varta a Rayovac

-

včera 17:10 Výrobce baterií Energizer Holdings koupí za dvě...

Čínská agentura srazila rating USA na úroveň Peru či Kolumbie

-

včera 14:35 Čínská ratingová agentura Dagong Global Credit Rating...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby