Zahraniční

Boje na Ukrajině sílí. V Horlivce byly zabity tři ženy

obrazek

Ukrajinští vojáci u Horlivky

FOTO: Oleksandr Klymenko, Reuters

11.6.2015 09:11 (aktualizováno: 11.6.2015 12:53) Stále intenzivnější boje s nasazením těžkých zbraní u Doněcku a Horlivky hlásí obě znesvářené strany na východní Ukrajině. Podle tiskové agentury doněckých povstalců DAN zemřely při nočním ostřelování v Horlivce tři ženy a dvě děti byly zraněny.

Dvě ženy zemřely na místě, třetí po převozu do nemocnice. Zranění hlavy utrpěl sedmiletý chlapec a poranění hrudníku od šrapnelů šestnáctiletá dívka, ohlásil vojenský mluvčí doněckých povstalců Eduard Basurin.

O střelbě západně, severně i východně od Horlivky informoval už předchozí den také mluvčí ukrajinské armády Andrij Lysenko. Přiznal také tři civilní oběti a navíc dva mrtvé v armádních řadách za uplynulých 24 hodin.

„Nemělo by ujít pozornosti, že nepřítel ostřeluje nejen naše pozice a sídla podél linie dotyku, ale také hluboko na ukrajinském území ve vzdálenosti pěti až deseti kilometrů od fronty, kam mohou být střely vyslány pouze ze zbraní ráže 122 mm a více,“ poznamenal Lysenko.

BEZ KOMENTÁŘE: Střely zasáhly obytnou čtvrť v Doněcku

Zdroj: Reuters

Obě strany přehazují odpovědnost za těžké ostřelování jedna na druhou. Podle zprávy agentury Unian na Donbasu operují také tanky a houfnice ráže 152 mm.

FOTO: David Ryneš, Mapy.cz

Lysenko upozornil na obnovení těžkých bojů v okolí bývalého doněckého letiště, ale také u Zolotého a Popasne v Luhanské oblasti. U Mariupolu se podle Lysenka bojuje „pouze“ u obce Šyrokyne.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Trump se obává výpovědi před vyšetřovatelem Muellerem, raději se jí vyhne

-

dnes 09:41 Prezident Donald Trump se rozhodl zatím nevypovídat...

Janovský most zase podivně zní

-

dnes 07:08 Torzo zříceného dálničního mostu v Janově, v jehož...

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...

V Drážďanech byla znásilněna Češka

-

dnes 06:13 aktualizováno Neznámý útočník znásilnil v Drážďanech...

Kauza Kuciak: vyšetřuje se, zapomeňte!

-

dnes 02:47 Uplynulo půl roku od vraždy slovenského novináře Jána...

Zanedbali a opustili jsme ty nejmenší, odsoudil papež sexuální zneužívání dětí

-

včera 23:35 Papež František dnes v otevřeném dopise všem katolíkům...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů