Kultura

Eurosong vyhrál švédský zpěvák

Zpěvák Mans Zelmerloew zpíval za Švédsko song Heroes.

ZDROJ: Reuters

24.5.2015 00:46 Soutěž Eurovision Song Contest, která se letos konala ve Vídni, vyhrál švédský zpěvák Mans Zelmerloew s písní Heroes.

Některá hudební vystoupení na Eurosongu byla letos celkem přijatelná, ohromující talent se ale neobjevil. Pořad napínal nervy diváků především neskutečnou délkou 215 minut a spoustou zbytečných odboček.

Čeští zástupci Marta Jandová a Václav Noid Bárta se s poněkud průměrnou a nudnou písní Hope Never Dies do finále ani nedostali. V minulosti Česko - podobně neúspěšně - zastupovali třeba Kabát, Gipsy.cz a Tereza Kerndlová.

Zpěvačka Kyriakou (Řecko)

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Eurovize probíhá každý rok v jiné zemi. Na odbornou veřejnost rozhodně  nepůsobí jako prestižní hudební klání, ale spíše jako zastaralá estráda, kde se často předvádějí výstřední podivíni. Loni například zvítězila vousatá zpěvačka Conchita Wurst, o které (mimo Rakousko) nikdy nikdo neslyšel. I to potvrzuje častý názor, že lidé si dělají z Eurovize legraci a nehlasují podle kvality.

Conchita Wurst vítězí v Eurovizi.

Zpěvačka Sophie (Německo)

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Výmluvy pořadatelů, že před desítkami let tam vystupovala uznávaná švédská ABBA nebo zpěvačka Céline Dionová, jsou absurdní. V posledních letech neexistuje žádná nová mezinárodní a uznávaná hvězda, která by se drala do Eurovize.

Electro Velvet z Velké Británie

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Česká televize v minulosti přiznala, že někteří naši uznávaní zpěváci a zpěvačky odmítali účast. Od pořadu už jednou zcela upustila ve velmi trapné atmosféře, kdy byly kritizována hudebními publicisty i diváky. Poněkud nepochopitelně se ale k Eurovizi vrátila. Jen letos to daňové poplatníky stálo 3,5 miliónu korun.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Španělský herec je vyšetřován kvůli podpoře žen znevažujících církev

-

dnes 10:21 Španělský herec Guillermo ,Willy' Toledo je ve...

Noční pták: Je otázka, zda pomůže vymazání paměti

-

dnes 08:39 Stoupající popularitu psychothrillerů podporuje i...

Nová alba: Katapult, Harlej a Five Finger Death Punch

-

dnes 07:00 Tři výrazné rockové kapely se hlásí se svými novými...

Zemřel významný americký spisovatel Philip Roth

-

dnes 05:41 aktualizováno Ve věku 85 let zemřel jeden z...

Rychlé šípy opěvují své osmdesátiny výstavou

-

včera 17:12 Pražská Galerie Lucerna hostí do 28. června výstavu...

Skupina Trojky: Vedle nás jezdily tanky

-

včera 15:26 Její první písnička je o životě na Instagramu, druhá...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby