Kultura

Eurosong vyhrál švédský zpěvák

Zpěvák Mans Zelmerloew zpíval za Švédsko song Heroes.

ZDROJ: Reuters

24.5.2015 00:46 Soutěž Eurovision Song Contest, která se letos konala ve Vídni, vyhrál švédský zpěvák Mans Zelmerloew s písní Heroes.

Některá hudební vystoupení na Eurosongu byla letos celkem přijatelná, ohromující talent se ale neobjevil. Pořad napínal nervy diváků především neskutečnou délkou 215 minut a spoustou zbytečných odboček.

Čeští zástupci Marta Jandová a Václav Noid Bárta se s poněkud průměrnou a nudnou písní Hope Never Dies do finále ani nedostali. V minulosti Česko - podobně neúspěšně - zastupovali třeba Kabát, Gipsy.cz a Tereza Kerndlová.

Zpěvačka Kyriakou (Řecko)

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Eurovize probíhá každý rok v jiné zemi. Na odbornou veřejnost rozhodně  nepůsobí jako prestižní hudební klání, ale spíše jako zastaralá estráda, kde se často předvádějí výstřední podivíni. Loni například zvítězila vousatá zpěvačka Conchita Wurst, o které (mimo Rakousko) nikdy nikdo neslyšel. I to potvrzuje častý názor, že lidé si dělají z Eurovize legraci a nehlasují podle kvality.

Conchita Wurst vítězí v Eurovizi.

Zpěvačka Sophie (Německo)

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Výmluvy pořadatelů, že před desítkami let tam vystupovala uznávaná švédská ABBA nebo zpěvačka Céline Dionová, jsou absurdní. V posledních letech neexistuje žádná nová mezinárodní a uznávaná hvězda, která by se drala do Eurovize.

Electro Velvet z Velké Británie

FOTO: Leoard Foeger, Reuters

Česká televize v minulosti přiznala, že někteří naši uznávaní zpěváci a zpěvačky odmítali účast. Od pořadu už jednou zcela upustila ve velmi trapné atmosféře, kdy byly kritizována hudebními publicisty i diváky. Poněkud nepochopitelně se ale k Eurovizi vrátila. Jen letos to daňové poplatníky stálo 3,5 miliónu korun.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Rok ve znamení malíře Františka Kupky

-

včera 17:43 Letos se František Kupka, zakladatel abstraktního...

Fotografka, která nerada vulgární erotiku

-

včera 16:11 Zámecká jízdárna v Hluboké nad Vltavou hostí do 11....

Zemřel otec jihoafrického jazzu, trumpetista Hugh Masekela

-

včera 15:12 Slavný jihoafrický trumpetista Hugh Masekela,...

Na Oscara nominováni Oldman, Streepová, McDormandová i Harrelson

-

včera 14:45 aktualizováno V úterý byly oznámeny nominace na...

Nová Kleopatra od Petra Kolečka by se k MeToo nepřipojila

-

včera 14:01 Petr Kolečko, známý autor divadelních her i seriálů...

Zemřel představitel Tinky Winkyho z dětského televizního seriálu Teletubbies

-

včera 13:00 Video: Ve věku dvaapadesáti let minulou středu náhle...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby