Ekonomika

Majitel výrobce brýlí RayBan rozdal zaměstnancům akcie za čtvrt miliardy

obrazek

Majitel italského výrobce luxusních brýlí Luxottica Leonardo Del Vecchio

Profimedia.cz

20.5.2015 10:24 Majitel italského výrobce luxusních brýlí Luxottica Leonardo Del Vecchio se rozhodl oslavit své osmdesátiny svérázným způsobem. Místo aby přijímal dárky, rozhodl se sám obdarovat své zaměstnance. Mezi asi osm tisíc pracovníků v Itálii rozdělí zdarma 140 tisíc akcií firmy v hodnotě zhruba devět miliónů eur (246,5 miliónu korun), oznámila společnost.

V přepočtu na zaměstnance není částka nijak astronomická. Pokud by akcie hned prodali, připadá na každého v průměru 1 125 eur (30 800 korun).

"Velmi srdečně děkuji italským zaměstnancům skupiny, skutečným tvůrcům úspěchu naší společnosti," uvedl Del Vecchio v prohlášení. "Tímto malým gestem bych rád ukázal, jak jsou zaměstnanci pro mě důležití. Skutečně mám pocit, jako bychom byli rodina."

Del Vecchio je díky své firmě, která vyrábí brýle značek RayBan, Chanel, Giorgio Armani, Prada či Oakley, druhým nejbohatším člověkem v Itálii. Časopis Forbes jeho majetek odhadl na 20,4 miliardy dolarů (501,8 miliardy korun).

Loňský rok byl pro firmu Luxottica rekordní. Tržby vzrostly o 6,7 procenta na 7,6 miliardy eur (208 miliard korun) a čistý zisk o 18 procent na 642,6 miliónu eur (17,1 miliardy korun). Společnosti se dařilo i v prvním čtvrtletí, kdy její zisk stoupl o téměř 34 procent díky vysokému růstu prodeje v Severní Americe, napsaly agentury DPA a AFP.

Společnost byla založena v roce 1961. V příštích deseti letech plánuje zdvojnásobit své tržby na 15 miliard eur. K expanzi pomáhá hlavně zájem o značku RayBan v USA.

ČTK

nahoru

Ekonomika:

Sony kupuje kontrolní podíl v hudebním vydavatelství EMI

-

dnes 08:53 Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl...

Školní zkušenosti na trhu práce nestačí, myslí si Češi

-

dnes 07:01 Názory české veřejnosti na úroveň vzdělání jsou...

V problémech je i CEFC Shanghai. Nesplatila dluhopisy za miliardy

-

včera 16:59 Společnost CEFC Shanghai International, jež je...

Soud zamítl kasační stížnost Dětí Země ve sporu kolem D1 u Přerova

-

včera 16:41 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost...

Obchodní válka mezi USA a Čínou se odkládá

-

včera 12:04 Spojené státy americké se o víkendu po jednání s Čínou...

Hyperloopem se svezete za dolar a hluk vás budit nebude, slíbil Musk

-

včera 10:47 Miliardář Elon Musk se pokouší získat podporu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby