Kultura

CzechTek se údajně uskuteční na Domažlicku

28.7.2004 22:03 Pojedenácté se koná letos kultovní techno party CzechTek. Pořadatelé místo jejího konání tají. Anonymní zdroj ovšem Novinkám ve středu večer zaslal e-mailem informaci, že se koná v Holýšově na Domažlicku v prostorách bývalých kasáren. Stejná informace se objevila i na serveru www.techno.cz.

V e-mailu anonym podepsaný jako Milovník klidu uvedl, že v areálu bývalého vojenského prostoru večer parkovalo na 25 autobusů a desítky osobních aut, a to i se zahraničními poznávacími značkami.

Policie na místě

Operační středisko police v Domažlicích informace o přítomnosti autobusů potvrdilo, policisté prostor zkontrolovali. Nevědí však nic o tom, že by se na místě měla party o víkendu konat.

Policistům osádky autobusů sdělily, že na místě se jen zastavily, aby si odpočinuly, neboť míří dál. Uvedly, že jedou na sever Čech.

CzechTek svým pojetím navazuje na britské a francouzské undergroundové nekomerční taneční party, jež jsou nejvýraznějším představitelem subkultury posledních dvaceti let. Tvoří přímý protiklad ke komerčním akcím typu Creamfields, kde je jasně stanovena hranice mezi umělci a posluchači a která staví na fenoménu hvězda.

Návrat ke kořenům

Osou freetek parties, kam je volný vstup, jsou soundsystémy, tedy kočující volné komuny DJů, kteří společně vlastní autobus se zvukovou aparaturou, a dalších performerů. Podle neověřených zpráv má letošní CzechTek představoval návrat ke kořenů, má být undergroundovější.

Půjde prý o reakci na poslední dva tři ročníky, kdy na CzechTek ze zvědavosti přijížděli lidé, kteří jinak nemají zájem o subkulturu soundsystémů, ale chtěli být tzv. "in".

Předchozí ročníky se konaly vždy nejvýše 150 kilometrů od Prahy.

Novinky

nahoru

Kultura:

Soundtrack Poděbrady se Serrou i Soukupem

-

včera 11:08 Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií...

Nová scéna bude patřit nové opeře

-

včera 09:16 Národní divadlo (ND) v Praze pořádá první ročník...

Balabánovy figury meditují uvnitř světa

-

včera 07:01 Východočeská galerie v Pardubicích představuje až do...

Zemřel významný ruský dirigent a skladatel Gennadij Rožděstvenskij

-

16.6. 12:58 Ve věku 87 let v sobotu po dlouhé nemoci zemřel přední...

Hudebník John Cale: Nikdy se nevzdávejte

-

16.6. 09:21 První den Metronome Festivalu Prague, v pátek 22....

Po těžké nemoci zemřela herečka Gabriela Vránová

-

16.6. 09:00 Video: aktualizováno Po těžké nemoci v sobotu ráno...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů