Kultura

CzechTek se údajně uskuteční na Domažlicku

28.7.2004 22:03 Pojedenácté se koná letos kultovní techno party CzechTek. Pořadatelé místo jejího konání tají. Anonymní zdroj ovšem Novinkám ve středu večer zaslal e-mailem informaci, že se koná v Holýšově na Domažlicku v prostorách bývalých kasáren. Stejná informace se objevila i na serveru www.techno.cz.

V e-mailu anonym podepsaný jako Milovník klidu uvedl, že v areálu bývalého vojenského prostoru večer parkovalo na 25 autobusů a desítky osobních aut, a to i se zahraničními poznávacími značkami.

Policie na místě

Operační středisko police v Domažlicích informace o přítomnosti autobusů potvrdilo, policisté prostor zkontrolovali. Nevědí však nic o tom, že by se na místě měla party o víkendu konat.

Policistům osádky autobusů sdělily, že na místě se jen zastavily, aby si odpočinuly, neboť míří dál. Uvedly, že jedou na sever Čech.

CzechTek svým pojetím navazuje na britské a francouzské undergroundové nekomerční taneční party, jež jsou nejvýraznějším představitelem subkultury posledních dvaceti let. Tvoří přímý protiklad ke komerčním akcím typu Creamfields, kde je jasně stanovena hranice mezi umělci a posluchači a která staví na fenoménu hvězda.

Návrat ke kořenům

Osou freetek parties, kam je volný vstup, jsou soundsystémy, tedy kočující volné komuny DJů, kteří společně vlastní autobus se zvukovou aparaturou, a dalších performerů. Podle neověřených zpráv má letošní CzechTek představoval návrat ke kořenů, má být undergroundovější.

Půjde prý o reakci na poslední dva tři ročníky, kdy na CzechTek ze zvědavosti přijížděli lidé, kteří jinak nemají zájem o subkulturu soundsystémů, ale chtěli být tzv. "in".

Předchozí ročníky se konaly vždy nejvýše 150 kilometrů od Prahy.

Novinky

nahoru

Kultura:

Isabelle Hupertová přijela na Berlinale jako prostitutka Eva

-

včera 15:48 Žádný z filmů hlavního programu prvního festivalového...

Obrazy Honzy Homoly hrají všemi barvami

-

včera 10:12 Kytarista a zpěvák skupiny Wohnout Honza Homola...

RECENZE: Antická Ifigenie v melodrama proměněná

-

včera 08:00 Jako první inscenaci v novém roce uvedlo pražské...

Písničkářka Veronika Wildová: Už se nebojím dělat si legraci

-

včera 07:23 Veronika Wildová je česká písničkářka, která se na...

Dan Bárta: Noty neumím, v tom jsem negramot

-

17.2. 10:07 Zpěvák, textař a skladatel Dan Bárta vyjede se...

Do kin jde objev americké nezávislé scény The Florida Project

-

17.2. 07:19 Nominaci na Oscara za nejlepší mužský herecký výkon ve...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby