Zahraniční

Slavná terakotová armáda se rozroste

BEZ KOMENTÁŘE: Terakotová armáda se rozrůstá

ZDROJ: Reuters

13.5.2015 23:15 Čínští archeologové zahájili nové výkopové práce v hrobce někdejšího vládce Čchin Š'-chuang-tiho v Si-anu. Jejich cílem je odkrýt další hliněné sochy válečníků a koní v životní velikosti známé jako terakotová armáda, napsala agentura Reuters.

První fáze vykopávek začala v roce 1994. Během nynější druhé chtějí odborníci odkrýt plochu o rozloze dvě stě metrů čtverečních.

Výsledky předběžných vykopávek ukazují, že v daném prostoru by se měly nacházet sochy, které představují lučištníky, kavaleristy a generály.  Archeologové tvrdí, že nové nálezy představují složitější útvary a formace vojáků.

„Sochy se nacházejí v podzemní stavbě z hlíny a kamenů. Podle našich předběžných výkopů se na její celkové ploše šest tisíc metrů čtverečních nacházejí tisíce terakotových bojovníků a koní,“ uvedl vedoucí archeologického týmu S'-chung  Ču.

Hrobka prvního císaře dynastie Čchin, který vládl ve třetím století před naším letopočtem, obsahuje pod zemí armádu více než osmi tisíc terakotových válečníků. Sochy, na tehdejší dobu v nadživotní velikosti, jsou seřazeny do geometricky přesných regimentů.

zkr, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Lukašenko vyměnil vládu, skončil i premiér

-

dnes 16:03 Běloruský prezident Alexandr Lukašenko odvolal předsedu...

Jezídka potkala v Německu svého bývalého trýznitele z Islámského státu

-

dnes 14:37 Příslušnice kurdské náboženské menšiny jezídů ze...

V mexických horách objevili podzemní skrýš s 50 tunami pervitinu

-

dnes 13:04 Video: Mexickému námořnictvu se podařilo odhalit tajnou...

Zemřel bývalý generální tajemník OSN Kofi Annan

-

dnes 11:39 aktualizováno Ve věku 80 let zemřel bývalý generální...

V Janově pohřbili oběti spadlého mostu

-

dnes 10:48 Video: aktualizováno Za přítomnosti italského...

V troskách janovského mostu našli další mrtvé, včetně jedné rodiny

-

dnes 09:51 aktualizováno Záchranáři z trosek zříceného mostu v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů