Domácí

ANO o post politického náměstka na ministerstvu zahraničí usilovat nebude

obrazek

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

26.4.2015 12:31 Hnutí ANO nebude usilovat o post politického náměstka na ministerstvu zahraničních věcí. V pořadu Partie televize Prima to v neděli uvedl šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš.

Upřesnil tak dřívější vyjádření europoslance a odborného mluvčího ANO pro zahraniční politiku Pavla Teličky, podle nějž se chce hnutí více zajímat o personální změny na ministerstvu i o českou zahraniční politiku, která je údajně málo aktivní.

„O politického náměstka na ministerstvu zahraničních věcí usilovat nebudeme. My tam máme náměstka (Martina) Tlapu. Myslím, že dělá dobře tu ekonomickou diplomacii,” řekl Babiš.

Politický náměstek by podle něj „neměl de facto žádnou kompetenci”. Tlapa má vedle ekonomické diplomacie na starosti také mimoevropské země.

„S panem (ministrem zahraničí Lubomírem) Zaorálkem mám velice korektní vztahy. Je pozitivní, že koaliční vláda má jednotnou zahraniční politiku, proevropskou. Pan prezident taky. Takže tam nevidím nějaký střet,” doplnil Babiš.

Europoslanec Telička ve čtvrtek uvedl, že chce s ministrem Zaorálkem (ČSSD) hovořit o nové koncepci zahraniční politiky České republiky. Její současnou podobu označil za „statickou a málo proaktivní”. Česko by se podle něj také mělo více podílet na činnosti mezinárodních organizací a spoluvytvářet konkrétní mezinárodní politiky.

ČTK

nahoru

Domácí:

Den D pro Babišovu vládu: U Zemana se v pátek vystřídají Poche i Hamáček

-

dnes 12:18 Pátek bude důležitým dnem pro formování nové menšinové...

Majitel solární elektrárny neuspěl s žádostí o náhradu za solární odvod

-

dnes 10:49 Majitel solární elektrárny v Čáslavi na Kutnohorsku,...

Kantoři si polepší až o 3500 korun

-

dnes 10:39 Podle předběžných propočtů by si měli učitelé od ledna...

Kauza dotací do sportu: k výslechu Faltýnek a Sobotka

-

dnes 10:09 V trestní kauze kolem dotací ministerstva školství do...

Ústavní soud se zastal mechanika se zákazem řízení odsouzeného za popojíždění s auty po garážích

-

dnes 09:57 Ústavní soud (ÚS) se ve čtvrtek zastal muže, který byl...

Po tropickém čtvrtku přijde razantní teplotní sešup a sychravo

-

dnes 08:07 Zatímco ve čtvrtek zažijeme nefalšované tropy, v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů