Domácí

ANO o post politického náměstka na ministerstvu zahraničí usilovat nebude

obrazek

Ministr financí Andrej Babiš (ANO)

FOTO: Jan Handrejch, Právo

26.4.2015 12:31 Hnutí ANO nebude usilovat o post politického náměstka na ministerstvu zahraničních věcí. V pořadu Partie televize Prima to v neděli uvedl šéf hnutí a ministr financí Andrej Babiš.

Upřesnil tak dřívější vyjádření europoslance a odborného mluvčího ANO pro zahraniční politiku Pavla Teličky, podle nějž se chce hnutí více zajímat o personální změny na ministerstvu i o českou zahraniční politiku, která je údajně málo aktivní.

„O politického náměstka na ministerstvu zahraničních věcí usilovat nebudeme. My tam máme náměstka (Martina) Tlapu. Myslím, že dělá dobře tu ekonomickou diplomacii,” řekl Babiš.

Politický náměstek by podle něj „neměl de facto žádnou kompetenci”. Tlapa má vedle ekonomické diplomacie na starosti také mimoevropské země.

„S panem (ministrem zahraničí Lubomírem) Zaorálkem mám velice korektní vztahy. Je pozitivní, že koaliční vláda má jednotnou zahraniční politiku, proevropskou. Pan prezident taky. Takže tam nevidím nějaký střet,” doplnil Babiš.

Europoslanec Telička ve čtvrtek uvedl, že chce s ministrem Zaorálkem (ČSSD) hovořit o nové koncepci zahraniční politiky České republiky. Její současnou podobu označil za „statickou a málo proaktivní”. Česko by se podle něj také mělo více podílet na činnosti mezinárodních organizací a spoluvytvářet konkrétní mezinárodní politiky.

ČTK

nahoru

Domácí:

Paradox na Vinohradské: Při čekání na tramvaj lidé sice nezmoknou, ale možná jim ujede

-

včera 15:49 Video: Při rekonstrukci tramvajové trati v pražské...

Iniciativa za přijetí syrských dětí chce Babiše obejít

-

včera 15:35 Pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nepodpořil projekt...

Elektronické náramky po letech příprav hlídají první vězně

-

včera 13:41 aktualizováno Elektronické náramky po mnoha letech...

V Mariánských Lázních měli Piráti velké oči

-

včera 12:00 Piráti, kteří vyhráli před čtyřmi roky volby v...

Příspěvek na domácí péči o těžce postižené by se mohl zvýšit o šest tisíc

-

včera 11:48 O šest tisíc korun měsíčně by se mohl v budoucnu...

Sněmovna přerušila jednání o vydání Ondráčka k trestnímu stíhání

-

včera 11:07 aktualizováno Poslanecká sněmovna přerušila jednání o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů