Domácí

Sněmovní volby by s převahou vyhrálo hnutí ANO

obrazek

Březnové volební preference do Sněmovny


12.4.2015 13:06 Preferenční dostihy pokračují. Babišovo hnutí ANO se opět vzdálilo nejsilnější vládní straně ČSSD. Podle průzkumu Trendy Česka, který pro Českou televizi vypracovala TNS Aisa, by babišovci v březnu získali téměř o deset procentních bodů víc než ČSSD.

ANO by dostalo 29 procent a podle propočtu Práva by mohlo mít ve Sněmovně 71 mandátů, zatímco ČSSD by se musela smířit se ziskem 19,5 procenta a 49 poslanci. Sociální demokracie proti únoru ztratila tři procenta. Obě strany by nicméně mohly spolu pohodlně vládnout.

Průzkumy různých agentur z minulého týdne však přinášely výsledky jako na houpačce. Podle průzkumu STEM by ANO získalo 30,3 procenta a sociální demokracie by obdržela 18,7 procenta. Jenže agentura Median hlásila, že by obě vládnoucí strany dostaly ve volbách shodně 21,5 procenta.

Podle volebního modelu TNS Aisa posílili komunisté, kteří by měli 13,5 procenta a 31 poslanců. To, co v březnu ztratila ČSSD, tedy tři procentní body, získali komunisté.

Pravicová opozice TOP 09 a ODS je shodně na devíti procentech a devatenácti poslancích. ODS ale o 1,5 procenta posílila, zatímco Schwarzenbergova strana naopak ztratila.

Do Sněmovny by se ještě dostala KDU-ČSL, kterou by volilo 6,5 procenta lidí, a měla by jedenáct poslanců.

Rozhádaný Úsvit by se s třemi procenty do parlamentu už nedostal. Z malých stran mírně posílila Strana zelených a Strana svobodných občanů, jejichž preference se pohybují okolo dvou procent, oslabili naopak Piráti.

tin, Právo

nahoru

Domácí:

Krčál rezignoval i na funkci šéfa vysočinských soc. dem., zůstává jen členem

-

včera 20:50 Bývalý ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál...

VZP platí ročně 10 miliónů firmě spojené s Janouškem

-

včera 20:48 Všeobecná zdravotní pojišťovna platí ročně 10 miliónů...

Školky nebudou muset ani do budoucna přijímat i dvouleté děti

-

včera 18:30 Start reformy financování regionálního školství se...

ANO na poslední chvíli škrtlo čtyři lidi z pražské kandidátky

-

včera 17:14 Andrej Babiš a vedení hnutí ANO na poslední chvíli...

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

včera 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

včera 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů