Domácí

Zeman se opřel do Singra, kroky ČNB prý napraví nový guvernér

obrazek

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje

FOTO: Pavel Němeček, ČTK

5.3.2015 14:13 (aktualizováno: 5.3.2015 14:39) Prezident Miloš Zeman při návštěvě Plzeňského kraje opakovaně zkritizoval kroky České národní banky (ČNB). Při čtvrteční návštěvě podniku Evobus v Holýšově se nepřímo opřel do stávajícího guvernéra ČNB Miroslava Singra s tím, že za rok bude jmenovat nástupce, který jeho kroky napraví.

Zeman kritiku pronesl při odpovědi na dotaz jednoho ze zaměstnanců firmy, který vyslovil obavy ohledně nízkých důchodů po přijetí eura. „Nebudou ani k žití, ani k bytí,“ řekl muž.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Prezident nemůže odvolat bankovní radu, ale po vypršení mandátu může jmenovat její členy. Za rok jmenuji nového guvernéra ČNB místo pana Singra, kterému končí mandát, a jmenuji také minimálně dva nové členy bankovní rady. Mohu vás ujistit, že to budou lidé, kteří napraví onen nesprávný krok ČNB, který naše úspory znehodnotil o 6 až 10 procent, pokud bychom je přepočítali na eura,“ řekl Zeman.

Není to poprvé, kdy se prezident ostře vyjádřil na adresu ČNB. Například v únoru při diskusi se zastupiteli Královéhradeckého kraje řekl, že nepočítá s tím, že by do bankovní rady ČNB jmenoval lidi podporující devalvaci koruny.

Avizoval také, že v radě chce mít bankéře, kteří jsou pro příjetí eura. Koruna tehdy na jeho slova krátkodobě reagovala posílením k euru téměř o padesát haléřů.

Při čtvrteční návštěvě podniku v Holýšově Zeman také minutou ticha uctil oběti střelby v Uherském Brodě. Ty si Česko připomnělo v poledne, když se rozezněly sirény a zvony na památku osmi zastřelených.

Jan Švábek, Novinky, Právo

nahoru

Domácí:

ČR nese odpovědnost za výroky prezidenta, rozhodl NS a vrátil kauzu Peroutka na začátek

-

včera 18:16 aktualizováno Nejvyšší soud (NS) vrátil spor o omluvu...

Neomezená moc? Sorry jako, to chceš moc! Stovky lidí tiše protestovaly proti Babišovi

-

včera 18:13 Video: aktualizováno Na Staroměstském náměstí v Praze...

Politici i lékaři varují před spalničkami

-

včera 17:20 Epidemie spalniček v Česku pokračuje. Na mimořádné...

Stát odstartoval stavbu obchvatu Frýdku-Místku, v provozu má být za 44 měsíců

-

včera 16:28 Nejpozději počátkem roku 2022 by se měli řidiči svézt...

Koalice ještě není ani na papíře a ve Sněmovně už si vjela do vlasů

-

včera 16:11 aktualizováno Zatímco ČSSD teprve začala ve...

Šlechtová: Zakázku na radary prověřuje Vojenská policie

-

včera 15:55 aktualizováno V souvislosti se zakázkou na mobilní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby