Kariéra

Pomohou dětem učit se co nejefektivněji

obrazek

Žáce se naučí, jak si zlepšit paměť či jak se učit co nejefektivněji.

Profimedia.cz

26.1.2015 08:00 Společnost „Věda nás baví“ otevřela pro žáky 4. až 6. tříd nový studijní program s názvem Dostudovny.cz. Jedná se o každotýdenní kroužek, ve kterém si účastníci hravou formou zdokonalí svoji schopnost učení a osvojí si další praktické dovednosti, na něž v běžných školních osnovách nezbývá dostatek času, ale které jsou nezbytné pro hladký přechod na druhý stupeň, studium na gymnáziu či pro praktický život.

„Z vlastní pedagogické zkušenosti vím, že právě studijní dovednosti a hlavně individuální cesta každého dítěte ke schopnosti sebevzdělávání je klíčem k úspěchu v životě. Kurz Dostudovny.cz by měl každému dítěti ukázat celou škálu možností, jak je možné učení uchopit co nejlépe, a hlavně tak, jak to každému osobně vyhovuje,“ říká Štěpánka Rajchlová, manažerka projektu.

Nad kvalitou lektorů bdí ministerstvo

V současnosti kurz probíhá v Praze, Liberci, Jablonci nad Nisou a v Brně, další města budou brzy následovat. Začátky kurzu se kryjí se začátky školních pololetí a díky ucelenosti jednotlivých lekcí není problém ho zahájit v pololetí druhém. Lekce se konají v budovách základních škol ve spolupráci s místními pedagogy, kteří jsou pro tyto kurzy speciálně proškoleni. Kvalita školení lektorů je zároveň potvrzena akreditací ministerstva školství v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP).

Zlepší si paměť i metody studia

Projekt Dostudovny.cz odpovídá na potřebu dětí i rodičů po zlepšení celkového přístupu ke studiu. Žáci si během kroužku uvědomí, jaký jsou studijní typ a jak tedy konkrétně v jejich případě studium a přípravu na něj pojmout. Naučí se, jak si zlepšit paměť či jak se učit co nejefektivněji. Děti se věnují i podrobné práci s textem, ať už je to porozumění psanému textu či tvorba poznámek z mluveného výkladu. Důležitou součástí kroužku je i tvorba vlastních projektů a jejich následná prezentace.

Výsledky jsou podle autorů projektu zaručeny. Pokud by si děti zhoršily po absolvování kurzu prospěch, dostanou kurzovné na další pololetí zdarma.

kil, Novinky

nahoru

Kariéra:

Rodinné podniky čeká výměna stráží

-

17.4. 13:36 České rodinné podniky zažívají dobré časy. Polovina ze...

Práce baví přes polovinu lidí

-

16.4. 12:27 Průzkum zabývající se motivací českých zaměstnanců...

Rozdíly v odměňování mužů a žen se v Česku příliš nemění

-

13.4. 13:06 Hlavním tématem devátého ročníku vzdělávací konference...

Poradna: Výpověď pro nadbytečnost pohledem Nejvyššího soudu

-

12.4. 11:24 Výpověď pro nadbytečnost z organizačních důvodů je...

Absolventi nejsou mnohdy připraveni vstoupit na trh práce, tvrdí personalisté

-

11.4. 11:35 Někteří absolventi škol se mohou stát ohroženou...

Dvanáctihodinový směnný provoz je zastaralý, říká odborník

-

9.4. 12:15 Podle průzkumu Českého statistického úřadu pracuje v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů