Domácí

Fiala v čele poslanců Úsvitu skončil, protože se kamarádil s kolegy z ostatních stran

obrazek

Tisková konference strany Úsvit přímé demokracie. Na snímku Radim Fiala a Tomio Okamura

FOTO: Petr Horník, Právo

20.1.2015 13:13 Poslanec Úsvitu Radim Fiala vysvětlil, proč jej v pondělí jeho kolegové odvolali z funkce předsedy poslaneckého klubu. Jedním z důvodů bylo to, že se kamarádil s poslanci z jiných politických stran. Některým poslancům Úsvitu zase vadilo, že se málo vymezoval proti předsedovi strany Tomiu Okamurovi.

„Včera večer vystoupili někteří kolegové s výhradami k mé práci, já jsem tyto výhrady odmítl a odmítám,“ popsal v pondělí Fiala na tiskové konferenci.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Jednou z prvních výhrad byla kritika mých neformálních a kamarádských vztahů k zástupcům jiných politických stran. Ale to je práce předsedy poslaneckého klubu, kdy musíte jednat s ostatními politickými stranami,“ uvedl.

Poslancům Úsvitu prý dále vadilo, že měl Fiala plánovat užší spolupráci se Stranou práv občanů. „Popírám, že bych jednal o jakémkoli slučování, pouze o spolupráci,“ odmítl tuto výtku.

Málo se vymezoval proti Okamurovi, vadilo poslancům

Poslanci prý také chtěli, aby se předseda klubu více vymezoval proti ostrým názorům předsedy hnutí Tomia Okamury. Fiala jmenoval například téma islamizace, táboru v Letech nebo multikulturalismu. Sám prý ale v těchto případech zastává Okamurovy názory. „Necítím potřebu, že bych se v těchto tématech musel vymezovat vůči předsedovi,“ řekl.

Okamura sám prý Fialu během hlasování o jeho sesazení podpořil. „Jsem s jeho prací spokojen,“ prohlásil.

Pondělní výměnu v čele hnutí označil za standardní demokratický proces, odmítl, že by problémem byly jeho výroky. „Značná část klubu nebo mnoho poslanců s těmi výroky problémy nemělo, někdo s nějakými výroky problém měl, jenže to je u každého zákonu,“ řekl.

Novopečený šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch poznamenal, že klub po roce pouze vyhodnotil svou činnost. „Určité vize a určité názory jednotlivých kolegů jsou rozdílné a nakonec se přiklonili k mé vizi. Nemyslím si, že by to měla být nějaká senzace,“ komentoval pondělní dění v klubu.

Václav Lang, Novinky

nahoru

Domácí:

Na Lysé hoře napršelo od úterý přes 200 milimetrů

-

dnes 16:43 Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku napršelo od...

Bahno, 35 stupňů, ostré jeskyně. Čeští hasiči popsali záchranu thajských chlapců

-

dnes 16:19 Video: Kalná voda, bahno, dusno a vedro. Tak popisují...

Přijmout v Brně desítky migrantů nikomu neublíží, vzkazuje Žít Brno

-

dnes 15:49 Brněnské koaliční hnutí Žít Brno navrhuje, aby město...

Unikátní operace v Brně zachránila mladému muži nohu

-

dnes 15:20 V závěru minulého týdne byla ve Fakultní nemocnici u...

Hlavní problémy Česka? Přibývající exekuce a nedostupné bydlení, tvrdí analýza

-

dnes 15:08 Nejpalčivějšími problémy české společnosti jsou...

Senát vrátil poslancům důchodovou reformu. Chce, aby si polepšili i dlouholetí penzisté

-

dnes 13:20 aktualizováno Senát ve čtvrtek vrátil Sněmovně zákon o...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů