Zahraniční

Slovenská policie si posvítí na řidiče, nainstaluje přes 1300 kamer

16.1.2015 09:15 Slovenská policie zřídí 1341 nových kontrolních bodů, které budou sloužit k odhalování porušování předpisů a pravidel silničního provozu. Kamery budou odhalovat především rychlou jízdu, jízdu na červenou, nedovolené předjíždění nebo porušení zákazu vjezdu.

Po zdokumentování přestupku bude policie posílat pokuty majitelům vozidel. Doposud bylo měření rychlosti na dálnicích a silnicích uskutečňované především pomocí vozidel vybavených radarem. Pevných radarů a kamer bylo poskrovnu.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Nový systém sítě kontrolních bodů má dosáhnout snížení počtu obětí na slovenských silnicích a zvýšení bezpečnosti provozu.

„Původně jsme uvažovali o zřízení 290 kontrolních bodů, z nichž většina měla být zaměřena na měření rychlosti. Podle nového projektu bude zřízeno 1341 kontrolních bodů, z nichž pouze 280 bude zaměřeno na měření rychlosti,“ upřesnil slovenský ministr vnitra Robert Kaliňák.

Policie vydá mapu kamer

Ministr slibuje, že policie dopředu oznámí, kde budou zřízeny kontrolní body. Policie chce vydat mapu, na níž budou kontrolní body označeny. „Každý řidič bude vědět, na kterém místě je kontrolní bod. Jedná se nám o preventivní účinek. Hlavním cílem není vybírání pokut, ale zvyšování bezpečnosti na našich silnicích a snižování počtu tragédií,“ dodal Kaliňák.

Kontrolní body mají být zřízeny především na problematických úsecích silnic první třídy, kde je nevyšší nehodovost. Projekt za 49 miliónů eur (1,3 miliardy Kč), financovaný z evropských fondů, by měl uveden do praxe v příštím roce. Zatím není jasné, zda se nový systém ukládání pokut bude vztahovat i na majitele vozidel evidovaných v zahraničí.

Ivan Vilček (Bratislava), Právo

nahoru

Zahraniční:

Útok na přehlídce v Íránu: Rúhání viní státy Perského zálivu podporované z USA

-

dnes 08:07 Skupinu, která stojí za sobotním útokem na vojenskou...

Novináři prý objevili podle čísel pasů další možné agenty GRU

-

včera 20:38 Ruští novináři objevili skupinu podezřelých Rusů,...

Popocatépetl se opět ozval

-

včera 18:13 Video: Mexický Popocatépetl, jedna z nejznámějších...

Při nehodě trajektu na Viktoriině jezeře zemřelo přes 200 lidí

-

včera 17:03 Video: aktualizováno Více než 200 obětí si vyžádala...

Hasiči v Německu bojují s obřím požárem způsobeným vypálenou raketou. Ministryně se omluvila

-

včera 15:22 Video: Německá ministryně obrany Ursula von der...

Svědek v případě vraždy novináře Kuciaka prý odešel do České republiky

-

včera 13:55 Důležitý svědek v případě vraždy sedmadvacetiletého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů