Domácí

Zlatý oříšek pro mimořádně talentované děti získali šachista, astronom i hudebnice

Zlatý oříšek pro mimořádně talentované děti získali šachista, astronom i hudebnice

ZDROJ: Novinky

15.1.2015 15:25 Čtyřnásobný mistr ČR v krasobruslení Matyáš Bělohradský, fenomenální šachista Jiří Liška, který je mnohonásobným mistrem ČR v šachu a rapid šachu, nebo několikanásobný mistr ČR v rychlostní kanoistice David Volák. To jsou jen některé talenty, které objevil 16. ročník soutěže Zlatý oříšek.

Soutěž znovu odhalila desítku mimořádně talentovaných dětí ve věku 6 až 14 let. Do celostátního kola se jich přihlásilo celkem 192. Odměnou za talentová vystoupení byla soška Zlatý oříšek a 10 tisíc korun. Výhru získali nejen sportovci a nadaní hudebníci, ale také žáci 5. třídy ZŠ Kunovice, kteří rádi pomáhají druhým.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Pomáháme lidem se zdravotním postižením, chodíme je navštěvovat. Vysvětlili jsme jim, co je internet a naučili je pracovat na interaktivní tabuli. Chtěla bych být do budoucna doktorka a dále pomáhat lidem,“ řekla Novinkám Lucie Kydlíčková ze ZŠ Kunovice.

Kromě dětí úspěšných ve sportovních či uměleckých disciplínách porotu zaujal například všestranný chlapec Jiří Vala, který jako nadšený astronom a matematik reprezentoval v roce 2014 Českou republiku na Mezinárodní astronomické olympiádě v Kyrgyzstánu. Další vítězkou je čtrnáctiletá Kristýna Pokorná, která v současné době připravuje k vydání 3. díl své knížky pro děti s vlastními ilustracemi.

Velké zastoupení měli na soutěži také hudebníci. Všestranná muzikantka Markéta Hejdová hraje na kytaru, klavír a flétnu, zpívá, skládá dokonce vlastní písně, které uplatňuje v duu se svou sestrou. Dvanáctiletý Martin Kot vyniká ve hře na akordeon.

„Hrál jsem v Německu, v Polsku, v Chorvatsku, v Itálii a v různých městech České republiky. Rád bych ještě vystoupil v ruském St. Petěrburgu, kde je prestižní mezinárodní soutěž, na kterou se chystám příští rok,“ sdělil své největší přání Martin Kot.

Ocenění si odnesli například i úspěšný sportovec Jonáš Forejtek, který je halový mistr ČR v tenisové dvouhře a čtyřhře a mistr ČR v obřím slalomu, nebo sólová tanečnice ve stylu latinoshow Natálie Romportlová.

Soutěž podporuje cílevědomost 

Zlatý oříšek je největší projekt na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných dětí České republiky.

„Zlatý oříšek je unikátní projekt, který děti učí překonávat nové překážky, podporuje jejich cílevědomost, aktivitu, nabízí dětem nové příležitosti a pomáhá vytvářet dětské vzory. Je to odrazový můstek k nové dimenzi úspěchu, který by si nadané a šikovné děti České republiky neměly nechat ujít,“ uvedl organizátor a předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek Jiří Kotmel.

mak, Novinky

nahoru

Domácí:

Hlavně že zákon o EET platí, řekl Babiš po rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 10:17 aktualizováno Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) je...

Topolánek: Nejsem klasický politik

-

dnes 10:04 Video: Nepokládám se za klasického politika, nesedím ve...

Poslanci rozhodnou o šéfech komisí, Ondráček nemá protikandidáta

-

dnes 09:46 aktualizováno Poslanci budou v pátek vedle...

Ústavní soud zrušil část zákona o EET

-

dnes 09:06 Video: aktualizováno Ústavní soud (ÚS) částečně...

Liberec bude provozovat pohřební službu

-

včera 23:42 Liberec bude nabízet lidem levné pohřby. Město se...

Babišovi ministři jsou srdcaři, rozplýval se Zeman

-

včera 21:23 Z ministrů Andreje Babiše (ANO) jsem měl dobrý pocit,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby