Domácí

Zlatý oříšek pro mimořádně talentované děti získali šachista, astronom i hudebnice

Zlatý oříšek pro mimořádně talentované děti získali šachista, astronom i hudebnice

ZDROJ: Novinky

15.1.2015 15:25 Čtyřnásobný mistr ČR v krasobruslení Matyáš Bělohradský, fenomenální šachista Jiří Liška, který je mnohonásobným mistrem ČR v šachu a rapid šachu, nebo několikanásobný mistr ČR v rychlostní kanoistice David Volák. To jsou jen některé talenty, které objevil 16. ročník soutěže Zlatý oříšek.

Soutěž znovu odhalila desítku mimořádně talentovaných dětí ve věku 6 až 14 let. Do celostátního kola se jich přihlásilo celkem 192. Odměnou za talentová vystoupení byla soška Zlatý oříšek a 10 tisíc korun. Výhru získali nejen sportovci a nadaní hudebníci, ale také žáci 5. třídy ZŠ Kunovice, kteří rádi pomáhají druhým.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Pomáháme lidem se zdravotním postižením, chodíme je navštěvovat. Vysvětlili jsme jim, co je internet a naučili je pracovat na interaktivní tabuli. Chtěla bych být do budoucna doktorka a dále pomáhat lidem,“ řekla Novinkám Lucie Kydlíčková ze ZŠ Kunovice.

Kromě dětí úspěšných ve sportovních či uměleckých disciplínách porotu zaujal například všestranný chlapec Jiří Vala, který jako nadšený astronom a matematik reprezentoval v roce 2014 Českou republiku na Mezinárodní astronomické olympiádě v Kyrgyzstánu. Další vítězkou je čtrnáctiletá Kristýna Pokorná, která v současné době připravuje k vydání 3. díl své knížky pro děti s vlastními ilustracemi.

Velké zastoupení měli na soutěži také hudebníci. Všestranná muzikantka Markéta Hejdová hraje na kytaru, klavír a flétnu, zpívá, skládá dokonce vlastní písně, které uplatňuje v duu se svou sestrou. Dvanáctiletý Martin Kot vyniká ve hře na akordeon.

„Hrál jsem v Německu, v Polsku, v Chorvatsku, v Itálii a v různých městech České republiky. Rád bych ještě vystoupil v ruském St. Petěrburgu, kde je prestižní mezinárodní soutěž, na kterou se chystám příští rok,“ sdělil své největší přání Martin Kot.

Ocenění si odnesli například i úspěšný sportovec Jonáš Forejtek, který je halový mistr ČR v tenisové dvouhře a čtyřhře a mistr ČR v obřím slalomu, nebo sólová tanečnice ve stylu latinoshow Natálie Romportlová.

Soutěž podporuje cílevědomost 

Zlatý oříšek je největší projekt na vyhledávání a všestrannou podporu aktivních, nadaných a úspěšných dětí České republiky.

„Zlatý oříšek je unikátní projekt, který děti učí překonávat nové překážky, podporuje jejich cílevědomost, aktivitu, nabízí dětem nové příležitosti a pomáhá vytvářet dětské vzory. Je to odrazový můstek k nové dimenzi úspěchu, který by si nadané a šikovné děti České republiky neměly nechat ujít,“ uvedl organizátor a předseda správní rady nadačního fondu Zlatý oříšek Jiří Kotmel.

mak, Novinky

nahoru

Domácí:

Hlídání nejmenších vyjde ročně na desetitisíce

-

dnes 18:27 Tisícům matek, které se chtějí nebo musí kvůli financím...

V pražském Sherwoodu hlídkuje nový tým, který budí bezdomovce či vykazuje opilce

-

dnes 16:28 Video: O to, aby měl Sherwood, jak se někdy říká parku...

Stát selhává, kvůli papírování jsou matky měsíce bez rodičovské

-

dnes 15:51 Místo elektronizace státu je tady jeho další selhání....

Libeňský most nakonec bourá pražskou koalici

-

dnes 14:45 Video: aktualizováno Pražští zastupitelé hnutí ANO ve...

Piráti navrhují zrušit nahánění vodáků kvůli pití alkoholu

-

dnes 13:36 Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod...

Podmínky ČSSD? Když je ANO nebude chtít dodržet, prostě je nedodrží, míní politolog

-

dnes 13:07 Snahy sociálních demokratů, kteří chtějí ANO coby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby