Kariéra

Padesátníci se nepovažují za technicky méněcenné

obrazek

Drtivá většina seniorů u nás aktivně používá mobilní zařízení a aplikace.

Profimedia.cz

16.1.2015 12:00 Téměř polovina (42 %) českých padesátníků a seniorů si myslí, že s nimi technologické firmy neprávem jednají povýšeně, protože je považují za technicky negramotné. Vyplynulo to z průzkumu společnosti AVG Technologies, který shrnuje rizika používání digitálních zařízení ve věkové kategorii nad 50 let.

Průzkum se dotázal téměř šesti tisíc lidí z devíti zemí (Austrálie, Brazílie, České republiky, Francie, Kanady, Německa, Nového Zélandu, Spojeného království a Spojených států) na jejich technologické návyky a jeho výsledky byly prezentovány na letošním mezinárodním veletrhu spotřební elektroniky CES (Consumer Electronics Show).

Nejsou důležitými zákazníky

K dalším stížnostem českých respondentů patří zejména to, že se necítí být pro technologické firmy důležitými zákazníky, a rovněž se jim nelíbí produkty navržené speciálně pro jejich věkovou skupinu. Tyto důvody uvedli čeští respondenti nejčastěji ze všech sledovaných zemí. Pro srovnání, nejvíce se cítí být firmami ponižováni respondenti v Austrálii (53 %) a nejméně lidé ze Spojených států (30 %).

Používají mobilní aplikace

Přitom uvedené jednání technologických firem je dle zjištění průzkumu neopodstatněné, neboť pouhých 9 % Čechů nad padesát (nejméně na světě) označuje sama sebe za technologické začátečníky. Daleko nejvíce (87 %) respondentů se považuje za průměrné uživatele, což je opět nejvíce ze všech sledovaných zemí. Téměř všichni čeští respondenti (99 %) pak uvedli, že někdy použili, či dokonce pravidelně používají mobilní aplikace.

Vyvarovat se blahosklonného přístupu

„Technologické společnosti by si měly velice rozmyslet, než začnou oddělovat starší zákazníky od ostatních. Tato skupina zákazníků se časem zvětšuje, má vyšší kupní sílu a dle našeho průzkumu její drtivá většina aktivně používá mobilní zařízení a aplikace. Ač je tedy důležité řešit jejich specifické obavy z technologií, musí to být prováděno s pochopením, a nikoli blahosklonně.“ zdůrazňuje Judith Bitterli, marketingová ředitelka společnosti AVG Technologies.

kil, Právo

nahoru

Kariéra:

Studentská organizace pořádá na ČVUT pracovní veletrh. Představí se téměř 200 firem

-

23.3. 10:17 Mezinárodní studentská organizace IAESTE uspořádá 27....

Unikají nám úspěchy českých osobností, říká mladý pořadatel vzdělávacích akcí

-

22.3. 11:27 Začínal jako student strojírenství, po dvou letech si...

Povaha nemocí z povolání se výrazně mění

-

21.3. 14:30 V České republice se výrazně změnila povaha nemocí z...

Firmy zmírní tempo náboru

-

20.3. 10:05 Zaměstnavatelé v České republice hlásí pro druhé...

Plzeňský pracovní veletrh očekává rekordní zájem firem o vysokoškoláky

-

19.3. 10:55 Přes 150 firem z celé ČR bude 21. března hledat...

Studenti častěji absolvují stáže

-

16.3. 13:07 Počet absolventů škol, kteří jsou schopni prokázat se...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby