Internet a PC

Microsoft letos odhalí Spartana

obrazek

Microsoft bude nejprve novinku nabízet společně s Internet Explorerem, postupně by jej měl Spartan ale zcela nahradit.

Novinky

2.1.2015 16:19 Internet Explorer provází operační systém Windows už od konce minulého století. Letos však Microsoft hodlá nad tímto webovým prohlížečem zlomit hůl. Nahradit jej má novinka zvaná Projekt Spartan. Americký softwarový gigant jej uvede nejspíše společně s novým systémem Windows 10.

O novém projektu informoval server PC World. Přestože Microsoft zatím žádné bližší informace neprozradil, Spartan by měl přinést víc než jen změnu názvu. Jedním z nejvýraznějších vylepšení má být nižší náročnost na operační paměť. To by se mělo příznivě podepsat na rychlosti celého prohlížeče.

Vyšší rychlost by měla být patrná i při načítání samotných webových stránek, což je zásluha upraveného kódu browseru. Je více než pravděpodobné, že přepracováno bude také uživatelské rozhraní, aby si uživatelé nepletli novinku s Internet Explorerem.

Společně s Internet Explorerem, ten pak skončí

Podle Mary Jo Foleyové ze serveru ZDNet bude Microsoft nejprve novinku nabízet společně s Internet Explorerem, postupně by jej měl ale Spartan zcela nahradit. O tom ale bude nejspíše rozhodovat také zájem a ohlasy ze strany uživatelů.

Ukázka systému Windows 10

zdroj: Microsoft

Americký softwarový gigant začne Spartana nabízet společně s operačním systémem Windows 10, tedy v průběhu letošního podzimu.

Desítky přinášejí celou řadu vylepšení. Vzhledem se systém Windows 10 příliš neliší od osmiček. Vrátila se však nabídka Start a přibyly některé nové funkce, například možnost práce s virtuálními plochami. Zcela přepracováno bylo také vyhledávání. [celá zpráva]

Windows 10 poběží i na pomalých počítačích

Desítky poběží na stejných součástkách, které ke svému provozu potřeboval aktuálně prodávaný systém Windows 8.1. Samozřejmě čím výkonnější komponenty budou, tím bude práce s novinkou plynulejší.

Procesor musí pracovat při frekvenci 1 GHz, což v dnešní době zvládají s přehledem i ty nejlevnější stroje na trhu. 32bitová verze systému si vyžádá alespoň 1 GB operační paměti, 64bitová už 2 GB. Grafická karta by pak měla podporovat standard DirectX 9.

Jediným dalším požadavkem je připojení k internetu, respektive k uživatelskému účtu Microsoftu. [celá zpráva]

mif, Novinky

nahoru

Internet a PC:

Následky kyberšikany mohou být tragické, ukazuje hra #jsi_user

-

dnes 08:35 Příští týden v pondělí proběhne derniéra inscenace...

Apple ustoupí zákazníkům. Zpomalování iPhonů půjde vypnout

-

včera 15:03 Kauza týkající se zpomalování starších iPhonů kvůli...

Loni nejčastěji strašil uživatele virus Danger

-

včera 14:33 Vůbec nejrozšířenějším počítačovým virem se v loňském...

Za únikem citlivých dat bývá také osobní msta

-

včera 13:27 Banky, operátoři a další firmy disponující citlivými...

Americká vláda tlačí na AT&T kvůli přerušení vztahů s čínským Huaweiem

-

včera 13:02 Američtí zákonodárci vyzývají mobilního operátora AT&T...

Nejhledanější výrazy českého internetu. Lechtivá videa jsou na ústupu

-

včera 09:09 Společnost Seznam.cz zveřejnila žebříček...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby