Koktejl

Bezdomovec dostal 100 dolarů. To, jak s penězi naložil, dojalo celý svět

Bezdomovec dostal sto dolarů a překvapil tím, za co je utratil.

31.12.2014 17:05 Tři desítky miliónů lidí už za necelých deset dní od vydání viděly bezmála pětiminutový klip, který ukazuje, jak jeden americký bezdomovec naloží se sto dolary. Ty mu věnoval Josh Paler Lin, který natáčí zábavná videa. Tentokrát se však rozhodl pomoci. A jak se zdá, bezdomovce se mu podaří dostat zpět do běžného života.

Je to známá skutečnost. Mnoho lidí nedává bezdomovcům peníze, protože mají za to, že by je utratili nevhodným způsobem. A ano, někdy to tak možná skutečně i je. Ale Josh Paler Lin se rozhodl natočit video o tom, jak bude bezdomovec jednat, když dostane větší finanční dar. Konkrétně mu dal 100 dolarů (asi 2270 korun) a poté jej z povzdálí s kolegou sledoval a natáčel.

Bezdomovec Thomas se sice odebral do obchodu specializovaného na alkohol, ale nakoupil tam primárně jídlo, které posléze šel do parku rozdat jiným bezdomovcům, které prý ani neznal. Lin si stojí za tím, že video je zcela autentické a nebylo v žádném případě zinscenované. Tak jako tak získalo velký ohlas a vyvolalo silné volání po tom, aby se založil účet, kam by lidé mohli posílat příspěvky na pomoc bezdomovci.

Čtyři měsíce na ulici 

Za velkou vlnu solidarity může i důvod, proč se Thomas na ulici vůbec dostal. Vzdal se své práce, aby se mohl starat o své nemocné rodiče. Ti nakonec zemřeli oba během dvou týdnů a on poté přišel o dům, protože nemohl rychle najít práci a zdravotní pojistka rodičů nepokryla jejich péči kompletně. Na ulici byl v danou chvíli teprve čtyři měsíce.

Lin se mu omluvil, že jej sledoval a dal mu ještě sto dolarů navíc. Jenže poté udělal ještě něco důležitějšího. Zřídil výše zmíněný účet, na kterém se za devět dní sešlo již přes 130 000 dolarů (asi 2,9 miliónu korun), ač bylo cílem získat 10 000 dolarů. Z peněz se má Thomasovi koupit zpět dům, o který přišel, či jiné místo, kterému by mohl opět říkat domov. Dále se prostřednictvím stránky hledá i jeho potenciální nový zaměstnavatel, aby měl co nejdříve práci. Pomoci je možné zde.

„Lidé mají za to, že jsem mu změnil život. Pro mě to je však přesně opačně. Cítím, že život změnil on mně,” konstatoval autor videa.

jky, Novinky

nahoru

Koktejl:

Kanadský umělec vytváří miniaturní burgery a další chuťovky

-

dnes 19:29 Video: Po večeři připravené umělcem Tomem Brownem byste...

Fena, která přišla o mláďata, vychovala opici

-

dnes 13:25 V kolumbijské Cartageně vzniklo nevšední zvířecí pouto....

V Japonsku se poklopy kanálů stávají uměleckými díly

-

dnes 10:30 Obrazem: Je to honba za pokladem pro dospělé, usmívá se...

Žena se vydávala za muže a dvakrát se oženila, aby získala věno

-

dnes 06:24 Těžko uvěřitelný příběh vyšel na světlo v úterý 14....

Lupič se zbavil bundy, aby ho nepoznala policie. Práci jí naopak usnadnil

-

včera 16:36 Těžko říct, co přesně se honilo hlavou...

Záchranu slůněte zkomplikovala jeho matka, kterou omráčil elektrický ohradník

-

včera 12:10 Video: O život malého slůněte, které spadlo do studny,...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby