Koktejl

Bezdomovec dostal 100 dolarů. To, jak s penězi naložil, dojalo celý svět

Bezdomovec dostal sto dolarů a překvapil tím, za co je utratil.

31.12.2014 17:05 Tři desítky miliónů lidí už za necelých deset dní od vydání viděly bezmála pětiminutový klip, který ukazuje, jak jeden americký bezdomovec naloží se sto dolary. Ty mu věnoval Josh Paler Lin, který natáčí zábavná videa. Tentokrát se však rozhodl pomoci. A jak se zdá, bezdomovce se mu podaří dostat zpět do běžného života.

Je to známá skutečnost. Mnoho lidí nedává bezdomovcům peníze, protože mají za to, že by je utratili nevhodným způsobem. A ano, někdy to tak možná skutečně i je. Ale Josh Paler Lin se rozhodl natočit video o tom, jak bude bezdomovec jednat, když dostane větší finanční dar. Konkrétně mu dal 100 dolarů (asi 2270 korun) a poté jej z povzdálí s kolegou sledoval a natáčel.

Bezdomovec Thomas se sice odebral do obchodu specializovaného na alkohol, ale nakoupil tam primárně jídlo, které posléze šel do parku rozdat jiným bezdomovcům, které prý ani neznal. Lin si stojí za tím, že video je zcela autentické a nebylo v žádném případě zinscenované. Tak jako tak získalo velký ohlas a vyvolalo silné volání po tom, aby se založil účet, kam by lidé mohli posílat příspěvky na pomoc bezdomovci.

Čtyři měsíce na ulici 

Za velkou vlnu solidarity může i důvod, proč se Thomas na ulici vůbec dostal. Vzdal se své práce, aby se mohl starat o své nemocné rodiče. Ti nakonec zemřeli oba během dvou týdnů a on poté přišel o dům, protože nemohl rychle najít práci a zdravotní pojistka rodičů nepokryla jejich péči kompletně. Na ulici byl v danou chvíli teprve čtyři měsíce.

Lin se mu omluvil, že jej sledoval a dal mu ještě sto dolarů navíc. Jenže poté udělal ještě něco důležitějšího. Zřídil výše zmíněný účet, na kterém se za devět dní sešlo již přes 130 000 dolarů (asi 2,9 miliónu korun), ač bylo cílem získat 10 000 dolarů. Z peněz se má Thomasovi koupit zpět dům, o který přišel, či jiné místo, kterému by mohl opět říkat domov. Dále se prostřednictvím stránky hledá i jeho potenciální nový zaměstnavatel, aby měl co nejdříve práci. Pomoci je možné zde.

„Lidé mají za to, že jsem mu změnil život. Pro mě to je však přesně opačně. Cítím, že život změnil on mně,” konstatoval autor videa.

jky, Novinky

nahoru

Koktejl:

Američanka získá miliardu za zranění nákupním vozíkem

-

včera 19:16 Američanka Marion Hedgesová jako odškodnění za těžká...

Černá zmrzlina či veganské koblížky. V Praze byly k mání netradiční pochoutky

-

včera 15:37 Video: Zmrzlina k létu nepochybně patří a během...

Chladicí věže se při demolici zhroutily jako domeček z karet

-

včera 12:43 Video: V sobotu došlo ve floridském městě Jacksonville...

Náhlý poryv větru vymrštil do vzduchu mobilní toalety, které se začaly vyprazdňovat

-

včera 09:09 Nedělní piknik v coloradském městečku Commerce City...

Kojoti dobyli Severní Ameriku a teď míří na jih

-

16.6. 18:57 Kojoti jsou vynikající kolonizátoři. Rychle se množí,...

Mládě margaye v brněnské zoo už dovádí ve výběhu

-

16.6. 14:55 Video: Návštěvníci brněnské zoologické zahrady už si...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů