Zahraniční

Kvůli kachnám zastavila na dálnici, lidé na motorce za ní nepřežili

BEZ KOMENTÁŘE: Řidička zastavila na dálnici kvůli kachnám, způsobila tím ale smrtelnou dopravní nehodu. Teď za to půjde na 90 dnů do vězení.

ZDROJ: Reuters

19.12.2014 14:43 Kanadský soud ve čtvrtek uložil trest 90 dnů vězení 26leté ženě, která zastavila se svým autem na dálnici v provincii Quebec kvůli kachnám přecházejícím přes vozovku. Padesátiletý muž jedoucí na motorce za autem nestačil zareagovat a při srážce zemřel on i jeho 16letá dcera. O rozsudku informovala agentura Reuters.

Nehoda se stala před čtyřmi lety na dálnici jižně od Montrealu. Emmu Czornobajovou, která ji způsobila, uznal už v červnu soud vinnou z nedbalosti a nebezpečné jízdy s následkem smrti.

Czornobajová podle zpráv dupla náhle na brzdu v předjížděcím jízdním pruhu, když před sebou zahlédla kachny. Přiznala, že chtěla, aby se dostaly do bezpečí a uznala, že to byla chyba.

Trest si má odpykat během víkendů. Kromě vězení jí soud uložil ještě 240 hodin veřejných prací a na deset roků jí zakázal řízení.

Ačkoliv žalobci požadovali trest devět měsíců vězení, Pauline Volikakasová, jejíž manžel a dcera při havárii zemřeli, proti verdiktu nic nenamítala a řekla, že to snad pomůže dívat se do budoucna s nadějí.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Touha po svobodě přežila. Okupaci Československa připomněly i špičky EU

-

dnes 11:56 aktualizováno Touha po svobodě a demokracii přežila i...

Češi za svou zem nebojovali staletí, proto v '68 nepřišlo krveprolití, píšou v Rusku

-

dnes 11:14 aktualizováno Ruská média věnují značnou pozornost 50....

Trump se obává výpovědi před vyšetřovatelem Muellerem, raději se jí vyhne

-

dnes 09:41 Prezident Donald Trump se rozhodl zatím nevypovídat...

Rozhodnuto. Zbytek janovského mostu půjde k zemi co nejdřív

-

dnes 09:17 Příkaz ke stržení mostu v Janově, jehož zbytek začal v...

Janovský most zase podivně zní

-

dnes 07:08 Torzo zříceného dálničního mostu v Janově, v jehož...

Nová epidemie eboly v Kongu má už padesát obětí

-

dnes 06:41 Nejnovější epidemie eboly na východě Konga si vyžádala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů