Odložna

Ondříček přivítal půlmiliontého diváka filmu Jedna ruka netleská

3.7.2004 16:49 Půlmiliontého diváka filmu Jedna ruka netleská přivítal v sobotu na jedné z projekcí karlovarského festivalu režisér David Ondříček. Na jeho scénáři spolupracoval s představitelem jedné z hlavních rolí Jiřím Macháčkem.

Ústředním tématem snímku je jedinec a jeho osobní štěstí. Nemá klasický přímočarý příběh a soustředí se na bizarní osudy jednotlivých postav. Vznikl ve spolupráci společnosti Lucky Man Films s Cinemartem, barrandovským studiem a Českou televizí. Hrají v něm také Ivan Trojan, Marek Taclík, Klára Trojanová, Vladimír Dlouhý, David Matásek a v překvapivé roli Jan Tříska. Hudbu složil Ondříčkův stálý spolupracovník Jan P. Muchow.

"Je to pro mě fantastický festival, a to nejen proto, že tu můj táta převzal cenu za mimořádný přínos světové kinematografii. Opravdu to takhle vyšlo, že hned druhý den jsme mohli přivítat pětisettisícího diváka," řekl syn kameramana světového jména Miroslava Ondříčka. Atmosféra v Karlových Varech se mu zdá euforická. "Ostatně jako každý rok, ale tentokrát o to více," dodal David Ondříček, tvůrce celovečerních snímků Šeptej a Samotáři.

Film Jedna ruka netleská je jeho třetím celovečerním dílem, kterému prý spousta lidí nevěřila. "To, že jsme dosáhli půlmilionové mety o čtyři měsíce dřív než Samotáři, je pro nás velkou satisfakcí," dodal. Když prý jeli s Macháčkem na chatu, aby napsali scénář, znali jen základní situaci, že chlap vyjde z vězení - a víc nic. Přesto příběh obohatili ingrediencemi, které si z něj mohou vzít diváci všech generací, řekl před premiérou loni v září Jan Tříska.

"V současnosti chystám dva projekty. Prvním bude celovečerní snímek Grandhotel, jehož scénář pro mě píše Jaroslav Rudiš, autor knížky Nebe pod Berlínem či komiksů Bílý potok a Hlavní nádraží. Natáčení má začít v květnu. Dlouhodobě spolupracuji s Petrem Zelenkou, s nímž bych chtěl připravit další projekt," uvedl Ondříček.

ČTK
nahoru

Odložna:

Creative má audio-video přehrávač s podporou paměťových karet

4.9.2007 13:52 Společnost Creative uvedla na trh další z řady...

Sony uvedla Blu-ray/DVD přehrávač za 18 000 Kč

3.9.2007 14:14 Těžko říct, který z formátů nových optických disků...

Japonci představili notebook ovládaný gesty

3.9.2007 13:33 Notebooků je na trhu nepřeberně. Výrobci již těžko...

Nejnovější LCD televize od Philipsu kreslí světlem po zdi

3.9.2007 08:15 Letošní veletrh IFA, který se veřejnosti otevřel v...

Jaroslav Dušek: Zajímají mě věci v pohybu

16.8.2007 13:35 Za necelý týden začne čtvrtý ročník Mezinárodního...

Festival Fresh Film Fest nabídne 200 filmů

9.8.2007 17:28 Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu studentských...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby