Domácí

Vyklízeči bytů po zemřelých občas objeví ukryté poklady

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

1.12.2014 04:38 Party, které si lidé najímají na vyklízení bytů po svých zesnulých a na odvoz starých věcí, čas od času narazí na skryté poklady, o nichž ani příbuzní nemají tušení. Vyklízeči o tom moc nemluví, ale i oni se občas pochlubí.

„Dělá nás osm. Šéf se tím zabývá už dvacet let. Zjistí od objednavatele, kolik toho asi je, přistaví se velký kontejner, on nás zavolá vždy na konkrétní akci. My tam naběhneme a během necelého dne vyklidíme třeba i celý byt. Náš šéf do místností a třeba ke komodám určeným k likvidaci vždy přistupuje jako první. To si tvrdě hlídá. Vždy to tam prošmejdí. Ví už, kam se má dívat, a až pak tam pustí nás,“ popsal reportérovi Práva osmadvacetiletý dělník z Prahy.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

„Před časem jsme vyklízeli byt dva plus jedna po pětašedesátileté invalidní paní, která tam zemřela. Dcera byla ještě v šoku, chtěla, aby se už zašlý nábytek co nejrychleji zlikvidoval. Házeli jsme krámy do pytlů, šéf najednou držel v ruce krabičku od krému. Já bych to vyhodil, ale on to otevřel a do dlaně se mu vysypaly staré mince,“ vzpomíná dělník na jednu z akcí.

Cenné starožitnosti

Šéf pozůstalé podle něho jen utrousil, že „tady jsou nějaké neplatné drobné“, dcera té paní to odkývala a šéf si tedy mince nasypal do kapsy u montérek.

„Druhý den s tím šel hned ke kamarádovi starožitníkovi. A prý mu to hodilo více, než dostal za vyklízení,“ dodal dělník.

Právo hovořilo i s dalším mužem, který se už 15 let zaměřuje na „bleší obchod“. Právě z „bouraček“ starých domů a vyklízení bytů vykupuje staré věci. „Někdy se sám divím, kolik jsou lidé ochotni zaplatit za podle mne tretky. A vyklízení je pořád ještě někdy dobrý zdroj i opravdu cenných starožitností, protože mnozí pozůstalí nedokážou odhadnout, jakou to má vlastně cenu,“ konstatoval bodrý čtyřicátník z Prahy.

Bazarovým prodejem všeho možného přes internet i osobně na bleších trzích dokáže uživit pětičlennou rodinu a vydělal si i na menší rodinný dům v Praze. Konkurence je ale tvrdá, jen v Praze likvidaci pozůstalostí a vyklízení bytů nabízejí desítky firem.

Jindřich Ginter, Právo

nahoru

Domácí:

Spory rodičů nemohou jít proti zájmům dítěte, připomněl Ústavní soud

-

dnes 11:35 Ústavní soud (ÚS) v úterý kritizoval obecné soudy,...

Drahoš vs. Zeman, v čem se liší a shodují

-

dnes 11:24 Ve druhém kole prezidentských voleb se proti sobě...

Je to z nouze ctnost, řekl Kalousek k ochotě Babiše a Faltýnka nechat se vydat

-

dnes 08:34 Video: Správný postup, oceňuji to, je to z nouze...

Sníh a vítr komplikují dopravu

-

dnes 07:25 aktualizováno Čerstvý sníh a vítr komplikuje od noci...

Zeman zrušil tradiční oběd, Štěch odmítl přijít před volbou

-

dnes 04:00 Prezident Miloš Zeman zrušil tradiční novoroční oběd se...

Korunovační klenoty jsou na Hradě poprvé k vidění ze všech stran

-

včera 19:11 Video: Už od úterý si návštěvníci Pražského hradu...



Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby