Domácí

Buď nepřijede nikdo, nebo jen ten, s kým je Zeman domluvený, míní Kalousek

obrazek

Miroslav Kalousek (TOP 09) ve Sněmovně.

FOTO: Petr Horník, Právo

18.11.2014 13:09 Prezident Miloš Zeman pozval do Česka k 70. výročí osvobození Osvětimi představitele čtyř vítězných mocností druhé světové války, včetně ruského prezidenta Vladimira Putina. Podle místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska buď nepřijede nikdo, anebo jen ten, s kým se prezident již dávno dohodl.

„Pan prezident zve do Prahy prezidenty všech čtyř vítězných mocností. A ti mají kalendář plnější než jen několik měsíců dopředu. Takže jsou dvě možnosti. Buď nepřijede nikdo, a od pana prezidenta je to prázdné a populistické gesto, nebo přijede jen ten, s kým si to pan prezident dávno privátně domluvil. Pak by se jednalo o velmi nebezpečnou diverzi,“ řekl Právu Kalousek.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Zeman zve prezidenty do Česka u příležitosti 70. výročí osvobození Osvětimi, které připadá na 27. ledna. [celá zpráva]

ČTĚTE TAKÉ
Zeman pozval Putina do Česka

„Jde o mezinárodní připomínku holokaustu. V České republice budou tuto připomínku organizovat významné židovské organizace, které jsou pořadateli. Je ale logické, že hlavy vítězných mocností druhé světové války musí pozvat prezident republiky," uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Podle něj zatím Hrad nemá potvrzeno, zda se prezidenti USA, Ruska, Velké Británie a Francie akce zúčastní.

Příští rok to bude 70 let od osvobození nacistických koncentračních táborů a od konce druhé světové války. Hlavy vítězných mocností druhé světové války se sešly už letos v červnu u příležitosti 70. výročí vylodění spojenců v Normandii, řada mezinárodních hostů se zúčastnila také oslav 70 let od zahájení Slovenského národního povstání ve slovenské Banské Bystrici.

zpe, tin, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Drahoš lovil voliče v Brně

-

dnes 15:32 Pět dní před druhým kolem prezidentské volby lovil Jiří...

Šlechtová miliardové armádní zakázky nemůže zatím podepsat

-

dnes 13:27 Bývalý ministr obrany Martin Stropnický (ANO) to v...

Šance Zemana a Drahoše se srovnaly

-

dnes 12:04 Šance obou prezidentských kandidátů jsou týden před...

Kampaň na podporu Zemana se stala terčem vtipálků

-

dnes 04:00 Kampaň, kterou rozjeli příznivci prezidenta Miloše...

Zelené povede Štěpánek

-

včera 21:08 aktualizováno Novým předsedou Strany zelených se v...

Netolický (ČSSD): Zeman vykládal Ústavu účelově, budu volit Drahoše

-

včera 17:15 Před pěti lety stál pardubický hejtman Martin...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby