Domácí

Zemana už vyměnili za Havla. Útok na prezidenta to není, tvrdí ústečtí náměstci

obrazek

Náměstkyně ústeckého primátora Jana Bohuňková s portrétem bývalého prezidenta Václava Havla

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

14.11.2014 13:18 Místo portrétu prezidenta Miloše Zemana visí od pátečního dopoledne v kancelářích tří náměstků ústeckého primátora fotografie Václava Havla. Zemanův portrét sundali náměstci poté, co se v tomto týdnu ujali svých funkcí, odmítají ale, že by to byl útok proti hlavě státu. Ve svých pracovnách chtějí mít pověšené fotografie, které si sami vyberou.

„Nebyl to útok na pana prezidenta. Já pana prezidenta respektuji, nicméně pro mě osobně je tato kancelář osobní záležitost, a pokud mám právo mít v této kanceláři někoho vyvěšeného, tak je to určitě někdo, koho já tam chci mít. Pro mě je to jednoznačně pan exprezident Havel, pro mě představuje symbol demokracie a naděje,“ řekl náměstek primátora Martin Mata (ANO).

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Havlovou fotografií nahradili Zemanovy portréty i náměstci Jana Bohuňková a Martin Hausenblas z hnutí PRO!Ústí.

„Chci se dívat na člověka, kterého si vážím, měl jsem tu čest ho poznat a s jeho hodnotami a ideály se identifikuji. Je to osobní rozhodnutí a já si za ním stojím,“ řekl Hausenblas.

Náměstek ústeckého primátora Martin Mata s portrétem bývalého prezidenta Václava Havla

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Portrét prezidenta Miloše Zemana zůstane viset ve všech veřejných prostorách ústecké radnice. Je i v zasedací kanceláři primátora města Josefa Zikmunda (ANO).

„Je věcí každého zaměstnance magistrátu i náměstků, co si pověsí ve svých kancelářích. Do toho práva já nechci vstupovat. Co se týká veřejných prostor magistrátu, tak garantuji, že tady bude vždy obraz zvoleného prezidenta,“ řekl novinářům Zikmund.

Zeman již dříve řekl, že si Václava Havla velice váží a myslí si, že je naprosto v pořádku, že tam visí. „Pokud vím, tak žádný zákon neukládá ať už vysokým školám, nebo jiným institucím, aby na jejích zdech byly portréty prezidenta republiky. Pokládám to za soukromou věc vedoucích představitelů těchto institucí,“ uvedl Zeman. [celá zpráva]

ape, Právo

nahoru

Domácí:

Spory rodičů nemohou jít proti zájmům dítěte, připomněl Ústavní soud

-

dnes 11:35 Ústavní soud (ÚS) v úterý kritizoval obecné soudy,...

Je to z nouze ctnost, řekl Kalousek k ochotě Babiše a Faltýnka nechat se vydat

-

dnes 08:34 Video: Správný postup, oceňuji to, je to z nouze...

Sníh a vítr komplikují dopravu

-

dnes 07:25 aktualizováno Čerstvý sníh a vítr komplikuje od noci...

Zeman zrušil tradiční oběd, Štěch odmítl přijít před volbou

-

dnes 04:00 Prezident Miloš Zeman zrušil tradiční novoroční oběd se...

Zeman je ochoten jít do čtyř debat s Drahošem, ten chce dvě

-

včera 20:02 aktualizováno Prezident Miloš Zeman chce jít do duelů...

Korunovační klenoty jsou na Hradě poprvé k vidění ze všech stran

-

včera 19:11 Video: Už od úterý si návštěvníci Pražského hradu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby