Domácí

Zemana už vyměnili za Havla. Útok na prezidenta to není, tvrdí ústečtí náměstci

obrazek

Náměstkyně ústeckého primátora Jana Bohuňková s portrétem bývalého prezidenta Václava Havla

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

14.11.2014 13:18 Místo portrétu prezidenta Miloše Zemana visí od pátečního dopoledne v kancelářích tří náměstků ústeckého primátora fotografie Václava Havla. Zemanův portrét sundali náměstci poté, co se v tomto týdnu ujali svých funkcí, odmítají ale, že by to byl útok proti hlavě státu. Ve svých pracovnách chtějí mít pověšené fotografie, které si sami vyberou.

„Nebyl to útok na pana prezidenta. Já pana prezidenta respektuji, nicméně pro mě osobně je tato kancelář osobní záležitost, a pokud mám právo mít v této kanceláři někoho vyvěšeného, tak je to určitě někdo, koho já tam chci mít. Pro mě je to jednoznačně pan exprezident Havel, pro mě představuje symbol demokracie a naděje,“ řekl náměstek primátora Martin Mata (ANO).

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Havlovou fotografií nahradili Zemanovy portréty i náměstci Jana Bohuňková a Martin Hausenblas z hnutí PRO!Ústí.

„Chci se dívat na člověka, kterého si vážím, měl jsem tu čest ho poznat a s jeho hodnotami a ideály se identifikuji. Je to osobní rozhodnutí a já si za ním stojím,“ řekl Hausenblas.

Náměstek ústeckého primátora Martin Mata s portrétem bývalého prezidenta Václava Havla

FOTO: Aleš Pelikán, Právo

Portrét prezidenta Miloše Zemana zůstane viset ve všech veřejných prostorách ústecké radnice. Je i v zasedací kanceláři primátora města Josefa Zikmunda (ANO).

„Je věcí každého zaměstnance magistrátu i náměstků, co si pověsí ve svých kancelářích. Do toho práva já nechci vstupovat. Co se týká veřejných prostor magistrátu, tak garantuji, že tady bude vždy obraz zvoleného prezidenta,“ řekl novinářům Zikmund.

Zeman již dříve řekl, že si Václava Havla velice váží a myslí si, že je naprosto v pořádku, že tam visí. „Pokud vím, tak žádný zákon neukládá ať už vysokým školám, nebo jiným institucím, aby na jejích zdech byly portréty prezidenta republiky. Pokládám to za soukromou věc vedoucích představitelů těchto institucí,“ uvedl Zeman. [celá zpráva]

ape, Právo

nahoru

Domácí:

Nebezpečné jezy byly celý rok bez obětí

-

včera 21:23 Při sjíždění řek v nové vodácké sezóně čekají vodáky i...

Ve služebním bytě si topil těžbou kryptoměny. Už se to nebude opakovat, ujišťuje poslanec

-

včera 19:40 Případ poslance Pirátské strany Tomáše Vymazala, který...

Medičky volí rodinu, ne špitál

-

včera 16:46 České nemocnice se potýkají s nedostatkem mladých...

Třetina organizací ČSSD už má v referendu odhlasováno. Účast je podle krajů vysoká

-

včera 14:49 aktualizováno Sociální demokraté od začátku tohoto...

Křesťanští aktivisté zase neuspěli, Brno se dočká uvedení „rouhačské” hry

-

včera 13:40 Video: Ani třetí pokus o zamezení uvedení hry Naše...

Obvodní soud má říct, kdo se omluví za Zemanova slova o Peroutkovi

-

včera 13:18 Náhradu za škodu způsobenou prohlášením prezidenta...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby