Internet a PC

Tvůrce portálu Pirate Bay dostal v Dánsku trest 3,5 roku vězení

obrazek

Klávesnice

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

31.10.2014 20:39 Soud v Dánsku v pátek poslal švédského spoluzakladatele portálu The Pirate Bay a již dříve odsouzeného hackera Gottfrida Svartholma Warga na 3,5 roku do vězení za to, že pronikl do sítě soukromé společnosti pečující o citlivá data úřadů. Již ve čtvrtek soud konstatoval, že Warg a jeho dánský kolega v roce 2012 získali přístup k číslům sociálního pojištění, řidičských průkazům a také k policejním záznamům.

Warg se zmíněným Dánem podle verdiktu pronikli do počítačů dánské společnosti CSC, která se stará o výpočetní zázemí několika dánských úřadů a agentur. Warg, který na internetu vystupoval jako anakata, v obhajobě nezpochybňoval, že k průlomu byl použit jeho počítač, tvrdil ale, že v takovém případě nad ním musel někdo jiný získat pomocí vzdáleného přístupu kontrolu. Tomu soud neuvěřil.

Dán, jehož jméno nebylo zveřejněno, dostal šestiměsíční trest vězení. Po vynesení rozsudku byl ale propuštěn, neboť ve vazbě strávil 17 měsíců.

Wargovi švédské soudy uložily roční trest vězení již v roce 2009. Případ se tehdy týkal porušování autorských práv na internetu. Z toho byl usvědčen společně s dalšími třemi spoluzakladateli serveru The Pirate Bay. Před vězením utekl do Kambodže, kde byl po třech letech dopaden a deportován do Švédska. Odtud byl po odsloužení trestu vydán do Dánska.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Apple láká na nový iPad a červené iPhony. Prodeje odstartovaly

-

dnes 16:01 Obrazem: Přesně v 16:01 se v Česku i v zahraničí začal...

Skoro jako stolní počítač. Nový tablet bude mít špičkové parametry

-

dnes 13:42 Společnost Asus pracuje na novém tabletu řady ZenPad....

Apple čeká na Novém Zélandu vyšetřování kvůli daním

-

dnes 12:59 Americkou společnost Apple čeká na Novém Zélandu...

Nejen Praha, ale i Brno. DVB-T2 vysílání se rozšíří do dalších měst

-

dnes 11:55 Už od začátku března mohou lidé v Praze a středních...

Zaplaťte, nebo smažeme data miliónů uživatelů. Hackeři vyhrožují Applu

-

dnes 11:11 aktualizováno Velmi nepříjemnou situaci musí nyní...

Twitter zvažuje zpoplatněnou prémiovou verzi

-

dnes 09:35 Nový zdroj příjmů hledá mikroblogovací síť Twitter. A...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby