Internet a PC

Tvůrce portálu Pirate Bay dostal v Dánsku trest 3,5 roku vězení

obrazek

Klávesnice

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

31.10.2014 20:39 Soud v Dánsku v pátek poslal švédského spoluzakladatele portálu The Pirate Bay a již dříve odsouzeného hackera Gottfrida Svartholma Warga na 3,5 roku do vězení za to, že pronikl do sítě soukromé společnosti pečující o citlivá data úřadů. Již ve čtvrtek soud konstatoval, že Warg a jeho dánský kolega v roce 2012 získali přístup k číslům sociálního pojištění, řidičských průkazům a také k policejním záznamům.

Warg se zmíněným Dánem podle verdiktu pronikli do počítačů dánské společnosti CSC, která se stará o výpočetní zázemí několika dánských úřadů a agentur. Warg, který na internetu vystupoval jako anakata, v obhajobě nezpochybňoval, že k průlomu byl použit jeho počítač, tvrdil ale, že v takovém případě nad ním musel někdo jiný získat pomocí vzdáleného přístupu kontrolu. Tomu soud neuvěřil.

Dán, jehož jméno nebylo zveřejněno, dostal šestiměsíční trest vězení. Po vynesení rozsudku byl ale propuštěn, neboť ve vazbě strávil 17 měsíců.

Wargovi švédské soudy uložily roční trest vězení již v roce 2009. Případ se tehdy týkal porušování autorských práv na internetu. Z toho byl usvědčen společně s dalšími třemi spoluzakladateli serveru The Pirate Bay. Před vězením utekl do Kambodže, kde byl po třech letech dopaden a deportován do Švédska. Odtud byl po odsloužení trestu vydán do Dánska.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

Čtečka e-knih škodí očím méně než tablet nebo notebook

-

dnes 11:40 Češi jsou národem opravdových knihomolů – za knihy...

Česká stopa na herním veletrhu E3 2017 a další zajímavé novinky

-

dnes 10:26 Video: Herní veletrh E3 není pouze o konferencích...

Rozšířenou a virtuální realitu čeká zářná budoucnost, předpovídají analytici

-

dnes 09:16 Brýlí pro virtuální realitu je na pultech obchodů zatím...

Toshiba chce prodat čipovou divizi skupině, za kterou stojí vláda

-

včera 15:24 Japonská společnost Toshiba zvolila za preferovaného...

Prémiový fotomobil od Kodaku zlevnil o tisíce korun

-

včera 10:51 Chytrý telefon Kodak Ektra, který láká především na...

První počítačová myš byla ze dřeva. Zrodila se před 50 lety

-

včera 09:39 Přesně před 50 lety podal vynálezce Douglas C....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby