Internet a PC

Tvůrce portálu Pirate Bay dostal v Dánsku trest 3,5 roku vězení

obrazek

Klávesnice

FOTO: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

31.10.2014 20:39 Soud v Dánsku v pátek poslal švédského spoluzakladatele portálu The Pirate Bay a již dříve odsouzeného hackera Gottfrida Svartholma Warga na 3,5 roku do vězení za to, že pronikl do sítě soukromé společnosti pečující o citlivá data úřadů. Již ve čtvrtek soud konstatoval, že Warg a jeho dánský kolega v roce 2012 získali přístup k číslům sociálního pojištění, řidičských průkazům a také k policejním záznamům.

Warg se zmíněným Dánem podle verdiktu pronikli do počítačů dánské společnosti CSC, která se stará o výpočetní zázemí několika dánských úřadů a agentur. Warg, který na internetu vystupoval jako anakata, v obhajobě nezpochybňoval, že k průlomu byl použit jeho počítač, tvrdil ale, že v takovém případě nad ním musel někdo jiný získat pomocí vzdáleného přístupu kontrolu. Tomu soud neuvěřil.

Dán, jehož jméno nebylo zveřejněno, dostal šestiměsíční trest vězení. Po vynesení rozsudku byl ale propuštěn, neboť ve vazbě strávil 17 měsíců.

Wargovi švédské soudy uložily roční trest vězení již v roce 2009. Případ se tehdy týkal porušování autorských práv na internetu. Z toho byl usvědčen společně s dalšími třemi spoluzakladateli serveru The Pirate Bay. Před vězením utekl do Kambodže, kde byl po třech letech dopaden a deportován do Švédska. Odtud byl po odsloužení trestu vydán do Dánska.

ČTK

nahoru

Internet a PC:

První skládací chytrý telefon se ukáže příští rok

-

dnes 14:31 Video: Už příští rok by si měl odbýt premiéru první...

Z propadliště dějin na vrchol. Analytici věští Nokii zářnou budoucnost

-

dnes 11:08 Video: Ještě před pár lety to vypadalo, že značka Nokia...

Metro by mohlo být signálem pokryté do konce roku 2018, říkají operátoři

-

dnes 09:37 Pokrytí celého pražského metra včetně tunelů mobilním...

Populární přehrávač Flash Player je opět děravý. Chybu zneužívají hackeři

-

dnes 09:33 Před vážnou bezpečnostní trhlinou v programu Flash...

Signál DVB-T2 je nově dostupný v Beskydech a Krkonoších

-

dnes 08:23 Z vysílačů Lysá hora na Frýdecko-Místecku v Beskydech a...

Bitva robotů: Americký a japonský stroj v prvním zápase gigantů

-

včera 18:06 V modrém rohu se pohybuje dvanáctitunový Eagle Prime...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby