Kultura

Nová skupina Slza představuje videoklip k písni Lhůta záruční

obrazek

Slzu tvoří Lukáš Bundil (vlevo) a Petr Lexa.

FOTO: Universal Music - Tomáš Nosil

20.10.2014 14:29 Na české scéně se objevuje nová skupina. Jmenuje se Slza, tvoří ji zpěvák a klávesista Petr Lexa a kytarista Lukáš Bundil a jejich první singl a videoklip se jmenuje Lhůta záruční.

„V příběhové lince videoklipu se objevuje několik symbolů spojených s Londýnem. Jsou to telefonní budka, plakát s Big Benem či tetování ve znaku londýnského metra. Představují znamení, která by hlavnímu hrdinovi měla ukázat cestu, po které by se měl vydat,“ říká k videoklipu autor námětu a režisér klipu Ondřej Urbanec.

Video vzniklo během letošního podzimu a natáčelo se na různých místech v Praze. Roli přítelkyně zpěváka ztvárnila herečka Veronika Hájková. „Možná jste zažili vztah, kdy se snažíte pro druhého udělat první poslední, o něco usilujete, bohužel to ale není opětované. A jednoho dne vám dojde trpělivost. Přesně o tom Lhůta záruční je,“ říká Lexa.

Lukáše Bundila a Petra Lexu svedla v kapele Slza náhoda. „Když jsem zakládal Slzu, hledal jsem zpěváka. Náhodou jsem se prokliknul na Petrův YouTube kanál, kde měl své covery zahraničních písniček. Okamžitě jsem věděl, že jsem objevil velký talent,“ vzpomíná Bundil. „Hudbu se snažíme dělat s přístupem, který obdivujeme a nacházíme v současné světové pop music. Důraz klademe na české texty. Česká populární hudba často postrádá aktuální světové trendy a přístupy. To bychom rádi změnili.“

Videoklip můžete zhlédnout ZDE.

(jaš), Právo

nahoru

Kultura:

V novém videoklipu skupiny Th!s hraje i Ewa Farna

-

dnes 13:00 Video: Pražská rocková skupina Th!s zveřejňuje...

Steve Harris z Iron Maiden: Každý koncert i zápas je posvátný

-

dnes 11:11 Britská heavymetalové legenda Iron Maiden se představí...

Jaroslav Dušek: Můj Milan není úplně z téhle planety

-

dnes 09:36 Video: Scházíme se po jednom z beznadějně vyprodaných...

Soundtrack Poděbrady se Serrou i Soukupem

-

včera 11:08 Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií...

Nová scéna bude patřit nové opeře

-

včera 09:16 Národní divadlo (ND) v Praze pořádá první ročník...

Balabánovy figury meditují uvnitř světa

-

včera 07:01 Východočeská galerie v Pardubicích představuje až do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů