Domácí

Babiš: Čtyři senátoři jsou neúspěch, ale snad to není na rezignaci

Předseda ANO Andrej Babiš

ZDROJ: Novinky

18.10.2014 17:02 „Chtěli jsme sice deset senátorů, ale nakonec jsme získali čtyři. Pokud vám to vyhovuje, tak z tohoto pohledu to je neúpěch,” řekl v sobotu novinářům na tiskové konferenci po vyhlášení výsledků voleb do Senátu předseda hnutí Andrej Babiš.

To, že se ministr dopravy Antonín Prachař nedostal do Senátu, jehož za kandidaturu kritizoval v sobotním rozhovoru v Právu, podle Babiše vyřešilo problém a ve vládě zůstává.

„Problém Prachaře byl vyřešen,“ řekl Babiš v narážce na skutečnost, že se mu nelíbil fakt, že Prachař kandidoval do horní komory. Podle lídra ANO se měl soustředit ma práci na ministerstvu, v kuloárech se už týdny povídá, že se pod Prachařem kýve křeslo.

Předseda ANO Andrej Babiš

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Babiš podle svých slov chtěl deset senátorů proto, že premiér Bohuslav Sobotka chtěl devět mandátů a on ho chtěl porazit. „Navrhl jsem v Praze pět kandidátů, moje osobní úspěšnost tak byla skoro 50 procent. Pro nás bylo těžké najít zástupce, kteří by mohli soutěžit. Oproti ČSSD, která je dlouhodobě v Senátu, tak pokud vám to vyhovuje, z tohoto pohledu to je neúspěch,“ okomentoval výsledky Babiš.

Založí klub s Dernerovou

Když šéf klubu Jaroslav Faltýnek chtěl jeho slova mírnit, tak Babiš reagoval slovy: „ANO není tradiční politická strana. Nepovedlo se, ale snad to na rezignaci není.“

Podle něj čtyři senátoři ANO by mohli vytvořit klub společně se senátorkou za Severočechy Alenou Dernerovou, která Babiše tradičně podporuje. „Přál jsem si pět míst, i tak je to dobré,“ dodal lídr ANO.

Dernerová pak v ČT potvrdila, že pomůže hnutí založit senátní klub.

rsk, Právo

nahoru

Domácí:

Týden bude tropický, vysoké teploty povládnou i v noci

-

dnes 08:48 Nadcházející týden bude velmi teplý, přinese tropické...

České sklo opět zamíří do rukou vítěze Tour de France

-

dnes 04:30 Už posedmé zvedne na konci července vítěz...

Vyhozené peníze, tepe opozice audit církevních restitucí

-

včera 15:32 Chystaný audit majetku vydaného církvím pravicová...

Ve stanici Českomoravská nefunguje eskalátor, vstup do stanice uzavřeli

-

včera 12:18 aktualizováno Kvůli poruše eskalátoru byl v neděli...

Meteorologové dál varují před silnými bouřkami, následně dorazí tropy

-

včera 10:35 Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v neděli...

Češi hlídají větší kus evropského nebe

-

včera 06:26 V evropském vzdušném provozu je letos rekordně rušno a...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů